Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

wodtr demiş ki:
arkadaşlar ben epiphone lp studio ile standard arasında kaldım... yapmak istediğim ikisinden birini aldıımda SH2 ve SH4 manyetik takmak ama böyle bir modifikasyon yaptıktan sonra ikisi arasında fark çok fazla fark olur mu yada normal olarak hangisini tavsiye edersiniz...
ilerde daha iyi bi gitar alırım diyorsan studio ile idare et ama std daha iyi bir model üstünde maple kapak var epiphone larda rezonans boşluğu varmı bilmiyorm varsa std ın ton olarak farkı dahada fazla olur ama epiphone ların işçiliini hiç beğenmemişmdir garip hatalar yapabiliyorlar.

berkayagci demiş ki:
Arkadaşlar 1000 ytl civarı param var. 2. el İbanez Rg prestige(2550 vs) yada 1. el Epiphone Les Paul Standard Plus almayı düşünüyorum. Farkettiğiniz gibi ikiside çok farklı amaçlı gitarlar,ve kafamda şöyle bir soru var nasıl bir müzik yapmayı düşünüyorum?

Mesela as i am falan çalmak isterim deli gibi ama hiç bi zaman bi barda as i am vs. çalacağımı düşünmüyorum. Onun yerine Epiphone Les Paul Standard Plus alsam daha güzel tonlar elde edebilirmiyim altarnative rock için?
2550 daha kaliteli bir gitar bu su götürmez bir gerçek ayrıca versatil bir gitar bir çok tarzda başarılı tonlar elde edebilirsin ama les paul unde kendine has bir tonu var bunuda gözardı etmemek lazm.

m400 derim ozaman ama ince klavye seviyorsan dxmg alman daha faydalı olr senin için belli standartın üstünde yakın seviyede gitarlar olduğundan tonda ciddi bir kalite farkıda yok

izzzyy demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
düşük bütçeli adam gibi kullanılabilen tek amfi roland microcube.ikinci el 150 ytl civarı bulmak mümkün.geçici olarak en iyi çözüm olarak düşünüyorum.mg15 falan hikaye.düşük wattlı amfiler dijital modülasyon yapmıyosa adam gibi ses vermesi olanaksız.o çük kadar kabinden ne beklenebilirki.

olanaksız değil benim bursadaki amfim mg15 cayır cayır ton alıyorum ben.
prosesör kullanıyorsan olabilir zaten o zamanda mg15i preamp amfi değil sadece kabin olarak kullanmış oluyorsun.mg serisinin 30 wattlığından 100 wattlığına kadar hepsini kullanmış biri olarak en ufağıda en büyüğüde beş para etmez kanımca.ama prosesör için ideal amfiler.preamp katında pek bi olay olmadığı için tona etkisi fazla olmuyor.cayır cayır ton çok kişisel bir kavram tabi.mg15 ile kullandığın ekipmanı yazarsan ve birde ses kaydı eklersen bizide bilgilendirmiş olursun.

prsesör kullanmıyorum jackson rr3 ve jackson kv2 gitar kullanıyorum mg30 50 100 denedim mg15 deki ton onlarda kesinlikle yok berbat amfiler yalnızca mg100h fena deil ses kaydı imkanım yok da video koyabilirm yakın zamanda

youtube'ta Marshall MG15 DFX şeklinde arat ilk videoyu izle mg15 şaşırtıcı bi amfi ufak tefek olmasından dolayı hacim problemi var ama amfiyi tam karşına alıp etki alanında girdiğinde çok ciddi tonlara sahip olduğunu farkediosun zaten stack larının yapılma sebebide bu pre power speaker uyumu cuk oturmuş marshallın bide vs100h si var bu şekilde hibrit olmasına rağmen jcm2000 lere takar chuck jcm800 ü bırakıp vs100h kullanmıştır ama aynı serinin combolarından bazıları okadar başarılı değildi mesela bu arada mg15 zakk microstack da harika olmş youtube ta tanıtım videosunu mutlaka izleyin hacim problemini hemen hemen çözmüşler.

Kendimce kurduğum analog pedal sistemim var.Zamanla yeni birşeyler eklemeye çalışıyorum.:) Sorun değilde ne almam gerektiği hakkında bir sorum olucak.Analog sistemde amfi kullanmadan direk miksere girerek nasıl düzgün bir sound alabilirim.Behringer ultra-g GI100 yeterli olur mu?

arkadaşlar 1500--2000 ytl arası heavy ve hard rock a iyi gidecek bi gitar arıyorum ...önerilerinizi bekliyorum :roll:

boss mt-2 sustain açısından orta halli bir ev gitaristini dadmin eder mi? örneğin petrucci'nin jaws of life'ını ya da dt'nin octavarium'undaki son soloyu(o bol sustainli, yağmur altında çalınıyormuş hissi yaratan soloyu) çıkartabilir miyim? elimde cort x-6 ve dandik bi amfi var 10W. yoksa digital bir prosesöre mi yönelmeliyim? bu durumda kafamda iki adet seçenek var onlar için ne dersiniz? --> "behringer v amp 2" ya da "digitech genesis 3"
yani toplamda 3 seçenek var ancak yeterli gelmesi halinde en ekonomik seçenek olan mt-2 yi tercih edeceğim sizin yardımlarınızla.
şimdiden teşekkürler.

wexde demiş ki:
arkadaşlar 1500--2000 ytl arası heavy ve hard rock a iyi gidecek bi gitar arıyorum ...önerilerinizi bekliyorum :roll:
usa jacksonlar iyi gider forumda bir fusion vardı o cuk oturur mesela onun dışında ibanezlerde gider prestige serileri yada güzel bi strat alıp köprü manyetiğini mini humbuckerla değiştirirsin oda olr tamamen senin tercihin ne tarz klavye sevdiğin önemlidir mesela.

silent_assasin demiş ki:
boss mt-2 sustain açısından orta halli bir ev gitaristini dadmin eder mi? örneğin petrucci'nin jaws of life'ını ya da dt'nin octavarium'undaki son soloyu(o bol sustainli, yağmur altında çalınıyormuş hissi yaratan soloyu) çıkartabilir miyim? elimde cort x-6 ve dandik bi amfi var 10W. yoksa digital bir prosesöre mi yönelmeliyim? bu durumda kafamda iki adet seçenek var onlar için ne dersiniz? --> "behringer v amp 2" ya da "digitech genesis 3"
yani toplamda 3 seçenek var ancak yeterli gelmesi halinde en ekonomik seçenek olan mt-2 yi tercih edeceğim sizin yardımlarınızla.
şimdiden teşekkürler.
anolog pedallar ton bakımından aynı kalite aralığındaki prosesörlerden üstündür biliyorsun efekt pek önemli değil diyorsan istediğin yalnızca drive sustain ise mt2 alman senin için daha faydalı olr o gitar ve amfinin el verdiği derecede sustain alırsın.

Det_Nye_Riket demiş ki:
Kendimce kurduğum analog pedal sistemim var.Zamanla yeni birşeyler eklemeye çalışıyorum.:) Sorun değilde ne almam gerektiği hakkında bir sorum olucak.Analog sistemde amfi kullanmadan direk miksere girerek nasıl düzgün bir sound alabilirim.Behringer ultra-g GI100 yeterli olur mu?
hiçbirzaman amfiyi mikrofonlardığındaki tonu alamıcağını hatırlattıktan sonra yeterli olur çoğunlukla ama girdiğin mikser power amp sız bir mikserse pek yeterli olmaz onun dışında mikserden miksere tonun çok değişecektir bunada alıştır kendini:D

pedal almayı düşünüyorum.iki senedir gitar calıyorum.
tarz olarak murat göğebakan,kurban ve linkin park,limp bizkit tan sarkılar calısmayı dusunuyorum.ibanez gax 30 gitarım ve marshall mg 10 cd amfım var.
bana hangi pedalları veya processorlerı onerırsınız.

rizabayoglu demiş ki:
pedal almayı düşünüyorum.iki senedir gitar calıyorum.
tarz olarak murat göğebakan,kurban ve linkin park,limp bizkit tan sarkılar calısmayı dusunuyorum.ibanez gax 30 gitarım ve marshall mg 10 cd amfım var.
bana hangi pedalları veya processorlerı onerırsınız.
okadar çok şey önerebilirzki yazmakla bitmez bütçeni söylersen daha verimli öneriler yapabilriz ama öncelikle amfi öneriyorum sana:D

izzzyy demiş ki:
Det_Nye_Riket demiş ki:
hiçbirzaman amfiyi mikrofonlardığındaki tonu alamıcağını hatırlattıktan sonra yeterli olur çoğunlukla ama girdiğin mikser power amp sız bir mikserse pek yeterli olmaz onun dışında mikserden miksere tonun çok değişecektir bunada alıştır kendini:D

Tabi amfi mikrofonlamaktan daha iyi olamaz ama her yerede sağlam bi amfi bulmak zor :( ayrıca benimde şimdilik o kadar iyi bir amfim yok oraya buraya götürcek :) Zaten taşımasında hamallık gibi ama yapcak pek bişey yok gibi

o paraya prosesör alman pek mümkün olmadığından bahsettiğin tarzlar çok farklı olduğundan mt2 en mantıklı seçim gibi gözüküyor üzerinde yarı parametrik eq olduğundan ton yelpazesi diğer pedallara göre daha geniş mt2 den başka birşeyde gelmiyor aklıma yada amfini sat biraz kas ibanez tbx 15 amfi al ondada var parametrik eq oda işini görür.

Geri