Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

GOTH serisinden şiddetle uzak durmanı öneririm.bi arkadaşım hem LP hemde Explorer kullandı bu seriden ikiside çok vasattı.sapları çok rahatsızdı ve klavye berbattı.manyetikleri çok dip ses yapıyordu.muhtemelen SG de de durum böyledir.aynı seri sonuçta.ama yinede sen bilirsin.belki bizdeki gitarlar öyle denk gelmiştir,aslında iyidir.bilemem.

Arkadaslar , her gitarlarda takılan her manyetigin bir markasi var mı ? Mesela squier bullet kullanıyorum, manyetiklerin özelliklerini bilmiyorum. Manyetik degistirerek tonlarda ciddi degisimler elde etmek mümkün mü?

hammerandtheanvil ; evet her manyetiğin tabiki bi markası vardır.manyetik değiştirerek tonda değişimler yakalamak kaçınılmaz zaten.ben düşük sınıf bi cort stratıma manyetik takviyesi yapmıştım.en kral squierden daha iyi olmuştu örneğin.

hornet ; epi lp custom bulabilirsen 2. el o fiyatlara olabilir bence.goth dan çook daha iyi.hatta bende arıyorum bu aralar bi epi :)

O fiyat aralığında Ibanez RG 1570 Prestige tavsiye edebilirim. Ya da eski Japon üretim RG'lerden ( ki bu aralar forumda da var ) bakabilirsin, hatta sana birkaç link de verebilirim. (yanlış anlaşılma olması, satıcılarla hiçbir bağlantım yok ).

http://www.sahibinden.com/ibanez_rg550_ankara_WQQaXQQ10932283WQQpXQQdisplayitem&keyword=ibanez

http://www.sahibinden.com/1987_uret...aXQQ10508585WQQpXQQdisplayitem&keyword=ibanez

http://www.sahibinden.com/ibanez_rg...aXQQ10761752WQQpXQQdisplayitem&keyword=ibanez

Özellikle o manyetiklerle RG 580'i tavsiye ederim. :)

arkadaslar bin beş yüz ytl bütçem var.Amfim Roland cube 20x.Genel olarak çok sert olmayan seyler calıcam.Guns'n'roses,iron maiden,pink floyd,erci clapton ....Bunun ıcın gitar anlamında ne onerırsınız?yanına pedal da olabılır ama amfının oz. yeterlımı?suan gitar olarak ltd m50 bulunmakta.

arkadaşlar ben piyasadan 2. el veya 0 300 ytlyi aşmıyacak şekilde tüm leketro gitar aksesuarlarını almak için bi ister verirmsiniz ses kalitesi tercihimdir antalyadanım bi dükkan onerebilrsiniz :D

hornet demiş ki:
Cort EVL K4 Gitarlar hakkında bir fikriniz varmı peki? 700-800 liralık bir ibanezden daha iyi sonuç alırmıyım cort ile?

700-800 ytl öyle haybeye atılcak bi para değil.hatrı sayılır bir miktar.bence bu parayı endonezya malı olan K4 e verme.çok uzun zamandır neredeyse hertürlü cort modelini kullanan biri olarak benim düşüncem bu.bu gitarın köprüsü ''Double locking III'' yani ''Double locking'' serisinin en düşük ollan modeli.pek çok cort gitardaki köprüden iyi bir sitem evet ama sorun çıkartabiliyor.akort kaçırma problemi mevcut.manyetikleri pasif EMG.eğer aktif almıcaksan bence EMG olan bi gitar alma.S.Duncan yada D.marzio ile çok daha çeştitli tonlar alabilirsin pasifte.
Bence 700 800 ytl bu tarz bi gitara vereceğine temiz bi 2. el al.ibanez olsun esp olsun.artık orası sana kalmış :)

@hornet

EVL K4, o fiyata alabileceğin ikinci el Ibanez'lerden baya bir daha düşük performans sergileyecektir. Özellikle yukarıda verdiğim linklerdeki gitarlarla kıyaslandığında, K4 düşük seviye kalıyor. O fiyat aralığında çok fazla seçeneğin mevcut, ama tavsiyem Japon bir Ibanez alman yönünde.

Cort alacaksan da, KX-Custom, EVL K6 ya da EVL Z6 tavsiye ederim.

Ayrıca o fiyata Schecter da bulabilirsin tabi, hatta biraz daha ekleyebilirsen, forumdaki C1 Classic, evladiyelik bir gitar olur.

Tam olarak ne tarz bir gitar istediğin konusunda daha açıklayıcı olursan eğer, daha fazla yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.

Ama dediğim gibi, oyum iknci el Japon Ibanezler'e :)

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Daldan dala atlıyorum bende onu farkettim seçimlerimle :)
Size kafamdakileri anlatmaya çalışıyım...
Gibson soundları çok hoşuma gidiyor. Epiphone Les Paul Standart veya Sg düşünüyordum ilk başta. Ama şu anda kalitesi ve çalımı hakkında bir fikrim yok. Epip. Les Paul standard ın tonunu youtube de falan dinledim. Tonu çok hoşuma gitti o dolgun Les Paul Sound'u var. Sg'lerin ve Goth serisinin okadar başarılı olmadığını görünce netten ses açısından fikrim değişti. Epip. Les Paul Standard ağır basmakta... Cleanleri'de çok sağlammış onu anladım. Blues 'dan Metal'e götürebilcek bir gitar bence...
Bir taraftan da aklıma ibanez geldi. Ancak Prestige olmayanların çok kötü olduğu yorumlarını okudum. Hiç Tremolo kullanmadım hep fixed bridge 'e alışık olduğumdan tremolo nun bana sıkıntı yaratabileceğini düşünüyorum.
Fiyat performans oranı Cort EVL sağlam dediler... Ama Cort ya nedense hiç çekmiyor :) Böyle karışık durumlar içerisindeyim. Önerdiğiniz gitarlara baktım arkadaşlar vakit ayırıp gösterdiğiniz için çok çok teşekkür ederim. Harika gitarlar ancak benim 2. el kullanmaktan hoşlanmama takıntım var :) Elimde olan bişey değil benim olsun bende eskisin istiyorum.

Tarzım konusuna gelince: Metallica , Velvet Revolver, Stone Temple Pilots, Alice in Chains

Tele'yle yukarda saydıklarımı çalar durumdayım arkadaşlar :) anlıcağınız halim çok vahim bir an önce dolgun sesli Humbucker'lı bir gitara ihtiyacım var :) Epip. Les Paul Standard cazip gelmekte ama işte Epiphone olması düşündürüyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Çok teşekkürler...

Roland x15 zaten modellemeleri başarılı bir anfi. RG321EX'in tremolo ve manyetiklerini araştırıp denemek lazım. Yukarda yazdığım gibi Prestige olmayan ibanezler hakkında çok iyi şeyler duymadım... Ama Roland Cube x15 ev için iyidir... Rg321ex akort kaçırmıyorsa ve manyetikleri fena değilse güzel bir ikili olmamaları için bir sebep yok :)

Arkadaşlar ben bir ibanez talman TCM50 almayı düşünüyorum internetten yaptıgım arastırmaya göre kullananlar gayet memnun,ileride elektro'ya geçmek istedigim icin de su an icin ideal olur diye düşünüyorum siz ne dersiniz bu gitar hakkında yorum yaparsanız sevinirim...

hornet demiş ki:
Roland x15 zaten modellemeleri başarılı bir anfi. RG321EX'in tremolo ve manyetiklerini araştırıp denemek lazım. Yukarda yazdığım gibi Prestige olmayan ibanezler hakkında çok iyi şeyler duymadım... Ama Roland Cube x15 ev için iyidir... Rg321ex akort kaçırmıyorsa ve manyetikleri fena değilse güzel bir ikili olmamaları için bir sebep yok :)

peki rg321ex gibi set tonlara sahip baska hangi gitarları önerirsinizz ??

hornet demiş ki:
Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Daldan dala atlıyorum bende onu farkettim seçimlerimle :)
Size kafamdakileri anlatmaya çalışıyım...
Gibson soundları çok hoşuma gidiyor. Epiphone Les Paul Standart veya Sg düşünüyordum ilk başta. Ama şu anda kalitesi ve çalımı hakkında bir fikrim yok. Epip. Les Paul standard ın tonunu youtube de falan dinledim. Tonu çok hoşuma gitti o dolgun Les Paul Sound'u var. Sg'lerin ve Goth serisinin okadar başarılı olmadığını görünce netten ses açısından fikrim değişti. Epip. Les Paul Standard ağır basmakta... Cleanleri'de çok sağlammış onu anladım. Blues 'dan Metal'e götürebilcek bir gitar bence...
Bir taraftan da aklıma ibanez geldi. Ancak Prestige olmayanların çok kötü olduğu yorumlarını okudum. Hiç Tremolo kullanmadım hep fixed bridge 'e alışık olduğumdan tremolo nun bana sıkıntı yaratabileceğini düşünüyorum.
Fiyat performans oranı Cort EVL sağlam dediler... Ama Cort ya nedense hiç çekmiyor :) Böyle karışık durumlar içerisindeyim. Önerdiğiniz gitarlara baktım arkadaşlar vakit ayırıp gösterdiğiniz için çok çok teşekkür ederim. Harika gitarlar ancak benim 2. el kullanmaktan hoşlanmama takıntım var :) Elimde olan bişey değil benim olsun bende eskisin istiyorum.

Tarzım konusuna gelince: Metallica , Velvet Revolver, Stone Temple Pilots, Alice in Chains

Tele'yle yukarda saydıklarımı çalar durumdayım arkadaşlar :) anlıcağınız halim çok vahim bir an önce dolgun sesli Humbucker'lı bir gitara ihtiyacım var :) Epip. Les Paul Standard cazip gelmekte ama işte Epiphone olması düşündürüyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Çok teşekkürler...
epiphone les paul standart anladığım kadarıyla tam senin isteğini karşılayacak bir gitar zaten nedemişler ton standart tan gelir:D ama alırken çok incele gitarı fretlerini falan kontrol et akıl almaz hatalar oluyor epiphone larda.

Merhaba arkadaşlar,ben gitar çalmayı bilmiyorum elektro gitar çalmak istiyorum ve kendime bir gitar almak istiyorum net te dolaşırken Ibanez ART500 DVS Modeli görsel olarak hoşuma gitti bu model hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi acaba?Yada sizin önereceğiniz başka bir marka yada model varmı?

Geri