Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

oncelikle yardımın icın tesekkurederim yeni baslıycam elektro çalmaya cok agır sevmem ancak yeni baslıycagım icin butun tonlara uyum saglayıp deneyeblcgm cok yonlu bir gitar olsun istiyorum ve fazla bilgim olmadıgından sorun cıkartmasın istiyorumaa daha ilk gitarımda zorluklar yasamak istemiyorum pisman olmıycagım bisey olsun istiyorum sizce bu secnekler arasında en iyisi ibanez grg170 mi?bu fiyat aralıklarında baska tavsiyelernizide dinlerim..simdiden tesekkurler..

oncelikle yardımın icın tesekkurederim yeni baslıycam elektro çalmaya cok agır sevmem ancak yeni baslıycagım icin butun tonlara uyum saglayıp deneyeblcgm cok yonlu bir gitar olsun istiyorum ve fazla bilgim olmadıgından sorun cıkartmasın istiyorumaa daha ilk gitarımda zorluklar yasamak istemiyorum pisman olmıycagım bisey olsun istiyorum sizce bu secnekler arasında en iyisi ibanez grg170 mi?bu fiyat aralıklarında baska tavsiyelernizide dinlerim..simdiden tesekkurler..

arakdaşlar 1-2 gün içinde alıcam artık yeni gitarı sabrım kalmadı XD

cort z4 cort x11 jackson js30 king V ibanez rg370

bu gitarlardan birini alabilrim ama deneme fırsatım olmadığı için sizlere danışıcam lütfen yadım edin,biliyirım çok sordum hangi gitarı alsam diye ama karar veremiyorum bi türlü aklıma takılanlar;
-z4 teki emh Hz lerle x11 dekiler aynı mı?

-kalvyesi rahat ve teller klavyeye mümkün olduğunca yakın bir gitar arıyorum.

-akor kaçırma problemi olması yada çok az olsun istiorum.
-sert metal yapmak ve hızlı sololar için bir gitar arıyorum.

aslında cort z4 le cort x11 arasında kaldım bu ikisini kıyaslarsanız sevinirim.bi de yakın fiyata jackson yda ibanezleri de düşüne bilirim.

dediğim gibi tarzım hızlı ve sert metal türevleri,ve sololarda iş görecek bir gitar arıyorum.

teşekkürler.

tismo demiş ki:

300 400 tlye zaten çok yönlü bir gitar alamazsın. grg170,cort x2,washburn ün ucuz serileri. grg170 fiyat/performans açısından işini görür. Bütün tonları alabileceğin bir gitar yok zaten. Ton daha çok pedal, processor yada amfiyle alakalı. 100 tllik en kötü gitarı bile iyi bir amfiye bağla gibsona bile kafa tutar. Bunları kafana takma boşuna zaman kaybetme hemen bir gitar edin ve çalmaya başla! Bir gün gelir, numetal dinlersin, bir gün gelir heavy metal, bir gün arabesk. Ben thrash metalle başladım bu işe şimdi elimde klasik gitar flamenko yapıyorum. Bu yüzden lanet olası gitarın tipi hoşuna gitti mi al. Hiç bir şeyi sorun etme. Yok manyetikti yok tondu bunlar işin son kısımları ama biz çalmayı öğrenmeden bunlarla uğraşıyoruz. Bu yüzdende yeni başlayanların kafası örümcek ağı oluyor. Elinde cort x2 siyle konsere çıkan var. Gibson marka gitarı olupta tele basamayan. Amfini alırken markalardan şaşma. 200 300 lük amfilerde distortion kuvvetli ve sert olsun istiyorsan ibanez al bu alemin kralıdır distortion sertliğinde ve tokluğunda. Ama clean yumuşak olsun dersen marshall. Senin yerinde olsam alır başlardım hemen çalmaya müziksiz her geçen zaman ziyan: )

Ben sanki yazmıştım grg170 tense her tarza gidecek o fiyatta ibanez gsa60 var. Şuan ben kullanıorum taş gibi klavyesi ve fiyatına göre çok iyi tonları var. Grg170 biraz daha sert ancak cleanleri şaka gibi onu söyliyim. Ama oda fiyatına göre güzel bir gitar klavyesi rahat. Aslında tam tarzını söylesen daha çok yardımcı olacaz. Çünkü bu fiyatlarda istediğin gibi her tarza gidecek pek gitar yok.

selam arkadaşlar amerikadan gitar alıcam karar verdim sayılır fender road worn 50's telecaster düşünüyorum tarz olarak blues,rock'n roll ve hard rock sizce nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

bu-rock_58 demiş ki:
selam benim 400 lira kadar bi bütçem var hangi gitarı alsam bi tane ibanez grg370b var 2. el nasıl gitar sizce
ibanez grg dan ziyade ben sana evl k4 ü öneririm onun fiyatıda 450 500 olması lazım. ama ne tarz yaptıgın önemli tabikide

mimcemal demiş ki:
arkadaşlar benim 600 kadar param var 2.el jackson istyrm sizce hangi modelini alabilirim ne önerirsiniz?? :roll:

600 liraya cok fazla bi jackson ceşidi bulamayacagını düşünerekten begendiğini yada buldugunu al derim. ama bütcen bu kadarsa bu fiyata daha iyi gitarlar alabilirsin. jacksonun en düşük modelleri hakkında hiçte iyi şeyler duymadım. kendimde denedim begenmedim.

merhabalar telecaster bir gitar almak istiyorum fakat fender alacak kadar param yok

squier affinity telecaster
sx telecaster
j&d brothers telecaster

modelleri arasında kaldım gitarlar hakkında detaylı bilgi verebilecek var mı?

lastcoder demiş ki:
merhabalar telecaster bir gitar almak istiyorum fakat fender alacak kadar param yok

squier affinity telecaster
sx telecaster
j&d brothers telecaster

modelleri arasında kaldım gitarlar hakkında detaylı bilgi verebilecek var mı?
squier- j&d - sx olacak şekilde tercihini kullan.sx telecaster sattım ve gerçekten sunta gibi bir gitardı.

Dostlar yeni elektro gitar alacağım , tarz olarak country blues ağırlıklı ancak black sabbath , metallica gibi bir iki heavy-hard-trash gruplarını da çalmak isterim. Klasik gitar geçmişim var en son Asturiası çaldım ancak pena hakimiyetim sıfıra yakın.

http://www.muzikalhizmet.com/gretsch...et-p29798.html

Bu gitarı düşündüm yarı hollow body denedim ayrıca gitarı country blues için müthişti bence çok sıcak bir tonu var ancak çalmak istediğim bir iki hard'n heavy parçasında nasıl performans sergiler bilmiyroum.

Kramer , LTD gitarlar da denedim ama hem görünüşleri itici geldi hem tonları sert . Cort KX1Q ve Kramer Striker Custom da giderken aklımda olan gitarlardı maalesef ikisini de bulamadım ama Gretschi çaldım ve çok beğendim

Amfi olarak Line6 ve Roland önerdiler ben Roland düşünüyorum Micro Cube ama amfinin üstüne oturup çalma hastalığım olduğu için sorun yaratabilir

Selam arkadaşlar ben bir elektro gitar almak istiyorum elimde 550 tl kadar bir para var alacağım gitarın özellikle clean tonlarının iyi seviyede olmasını ve sert tonlarının da idare edebilecek seviyede olmasını istiyorum bana neler önerebilirsiniz acaba ??? Cvplar içn şimdiden teşekkürler :)

Geri