Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

JDBlack demiş ki:
Baktımda aşıyor ikinci el bulamadım :(

kadıköyde tnt müziğe git 1500 e usa standart strat vardı yanlış hatırlamıyorsam, bu bahsettiğin çin üretim bi gitar ve 1000 liranın üzerinde ne gerek var ekle biraz üstüne araştır 1500 civarlarında çok güzel fenderler bulabilirsin.

Arkadaşlar elimde Schecter Avenger vardı onu sıfır değerine verdim zaten kullanılmamıştı B.C Rich NJ Deluxe serisi bir gitar aldım kıyamadım açıkçası paraya :( Amfi de alamadım hala :(

Sprincrus demiş ki:
Selam arkadaşlar ben bir elektro gitar almak istiyorum elimde 550 tl kadar bir para var alacağım gitarın özellikle clean tonlarının iyi seviyede olmasını ve sert tonlarının da idare edebilecek seviyede olmasını istiyorum bana neler önerebilirsiniz acaba ??? Cvplar içn şimdiden teşekkürler :)

Clean ton diyorsan squier standart stratocaster falan bulabilirsin. Hoş gitardır birde humbuckerlı olanını (fat strat sanırım) alır da o humbucker'ı modifiye edersen. Hem güzel cleanlerin hemde güzel distortion lı tonların olur. Squier lerin standart series pickup lar alnico olduğundan gerçekten hoş tonlar almak mümkün. Ancak bir squier sahibi olmak çok zahmetli iştir söyliyim. 2 ayda bir sap köprü ayarı yaparsın hertürlü

Birtane de ben sorayım....

Squier Standart Telecaster kullandım...
Elimden türlü türlü gitarlar geçti ancak, olmuyor ille de telecaster diyorum işte...

Elimdeki para Fender Standart Telecaster (Meksika) almaya yetiyor... Squier tele lerde alnico manyetik vardı. Meksikalarda Seramik standart fender tele manyetiği varmış bir sitede öyle gördüm. Meksika Tele Squier Tele den sonra nasıl gelir yani o farkı hissedermiyim. Meksika telecaster ları almaya değermi? Ton olarak squier standart tan farkı nasıldır :?: :?: :?:

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler...

hornet demiş ki:
Birtane de ben sorayım....

Squier Standart Telecaster kullandım...
Elimden türlü türlü gitarlar geçti ancak, olmuyor ille de telecaster diyorum işte...

Elimdeki para Fender Standart Telecaster (Meksika) almaya yetiyor... Squier tele lerde alnico manyetik vardı. Meksikalarda Seramik standart fender tele manyetiği varmış bir sitede öyle gördüm. Meksika Tele Squier Tele den sonra nasıl gelir yani o farkı hissedermiyim. Meksika telecaster ları almaya değermi? Ton olarak squier standart tan farkı nasıldır :?: :?: :?:

Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler...
yamaha mike stern düşümdünmü hiç tele tarzı olarak çok hoş gitar :D

resimde koyayım tam olsun

mike_stern.jpg

bnde şimdi 400 tl var gzl bi gitar önerilmisiniz bn cort x2 düşünüyorum sizce nasıldır...bide gitarın iyi olup olmadığını nerden anlıcazz

arkadaşlar,
jackson rr5 (sd tb4) ve gibson flying v (500t) gitarları arasında kalınmıştır. ikisininde metal ve rock müzik yapmak için gümbür gümbür köprü manteyikleri olduğu vede işçilikleri aşikar =)

peki turkrock forumlarındaki arkadaşlar sizler ne düşünüyorsunuz bu ikisi hakkında.

akustika demiş ki:
arkadaşlar,
jackson rr5 (sd tb4) ve gibson flying v (500t) gitarları arasında kalınmıştır. ikisininde metal ve rock müzik yapmak için gümbür gümbür köprü manteyikleri olduğu vede işçilikleri aşikar =)

peki turkrock forumlarındaki arkadaşlar sizler ne düşünüyorsunuz bu ikisi hakkında.

ben olsam gözüm kapalı açık yada yarı açık fark etmez,jacksonu tercih ederdim,tamamen duygusal sebeplrele sanırım :D ama daha once forumda Gibson v lerle ilgili pek iyi eleştiriler okumadım hani,bilmiyorum ben onların yalancısıyım ;)

akustika demiş ki:
arkadaşlar,

ErenimooO'ya katiliyorum.

RR5'in isciligi Gibson'dan cok daha iyi olacaktir. Jumbo fret (V'de medium, bana hic rahat gelmiyor kucuk fretler), neck-thru (vs set-neck), string-thru (vs stop-bar), gorunus de daha guzel (koselere dikkat edeceksin sadece). Jackson'un sapi daha ince ve esikte 1 mm, 12. perde civarinda da 2-3 mm daha genis. Genis sap'in faydasi oluyor calarken.
Jackson'i havada karada tercih ederim acikcasi.
Gibson'un tek avantaji nitro finish olmasi (pahali ve cevreye zararli). Nitro agacin nefes almasina yardim ediyor, poly finish'lerde o yok.

RR5'te yapman gerekebilecek 3 degisiklik var.
Birincisi esik (nut): Graphtech ile degistir, akor problemi cekmezsin, tonda da gelisme olur.
Ikincisi kopru'yu tone-pros ile degistir. Sustain'de belirgin artis olacaktir. Jackson'un koprusu cok da kaliteli degil.
3 - sart degil ama kulaklari (tuner) da degistirmek isteyebilirsin bir sure sonra. Ama kulaklardan once nut'i degistir ve sonra gerekirse tunar'a gel.

Ilk iki upgrade'in malzeme maliyeti 50-60$ civarinda olacak ama degecektir yaptigin masrafa.

gitar alma işi askıya kaldı mali sorunlar nedeniylede tekrardan para birikmeye başladı :D Epiphone explorerlar hakkında ne düşünüyorsunuz? çalan beğenen, beğenmeyen kısacası fikri olanlar bir el atarsa konuya sevinirim :D gibson manyağıyım ve en sevdiğim gitarlarıda explorerlardır. tabi arada 2000-3000 usd fark olunca epiphoneların cazip gelmeme şansı yok :D

akustika demiş ki:
arkadaşlar,

Bilmiyorum Jackson RR5 i inceledin mi.
Fiyatı oldukça yüksek ama tek kelime ile mükemmel bir alet. Kesinlikle RR5

arkadaşlar merhaba... Ben Fender telecaster 52vintage ve telecaster amerikan deluxe arasında kaldım bir türlü karar veremiyorum... Sizin düşünceleriniz nelerdir acaba?

Geri