Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Punk ve Alternatif Rock demişsin. Köprüde bir humbucker manyetik görecektir işini, teleyle de olur ama humbucker manyetik olmadan drive konusunda tatmin olamazsın büyük ihtimalle. Ki sadece gitarla manyetikle olacak işler değil bunlar amplisiydi ara ekipmanıydı derken uzar gider. Ama başlangıç için sabit köprülü ve H-S-S dizilimli bir gitar öneririm.

Arkadaşlar 350 liraya kadar bir elektro gitar arıyorum. genel olarak distortion kullanıcam hatta amfiyide distortion'lı alıcam. Cort ve ibanez arasında kaldım , tavsiyelerinizi bekliyorum. distortion'da en iyi tonu hangi gitarda alırım?
model olarakta yazarsanız sevinirim.

bugün gidip araştırdım ibanez GRG170 alacağım , umarım iyi bir performans alırım , gerçi ibanez ne kadar kötü olabilirki :) hayırlısı.

Herkese selamlar.Metalcore çalıyorum ve bütçemin yeteceği iki gitar var.Tabiri caizse kamyon gibi bi dist istiyorum.İstediklerime yatkın olan gitar sizce hangisi?

1.Washburn X50 PRO FE
2.Ibanez MTM2

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Atalay demiş ki:
Kamyon gibi ses daha çok distortion tipi ve kalın si ye çekilmiş bir gitrdan çıkar. Corttan da çıkar...

Benimde sorduğum şey hangisi o tarza daha yatkın hangisi ton ve dolgunluk açısından daha iyidir.İkisinide ENGL Savage e taksam ikiside kamyon gibi ses cıkarır.Ama benım demek istediğim aslında hangisi verilen parayı hakeder?Hangisinin ton yelpazesi daha geniş? Bu gibi soruların cevaplarını istiyorum.Sanırım biraz üstü kapalı sormuşum:)

Yakın zamanda 7 telli almayı düşünüyorum ibanez rg 1527 ile Schecter Jeff Loomis 7 FR arasında kaldım lakin schecter daha ağır basıyor(aktif emg) fakat bu duruma rağmen ibanezin bir artısı var mıdır ?

MeddLeR demiş ki:
Atalay demiş ki:
Kamyon gibi ses daha çok distortion tipi ve kalın si ye çekilmiş bir gitrdan çıkar. Corttan da çıkar...

Benimde sorduğum şey hangisi o tarza daha yatkın hangisi ton ve dolgunluk açısından daha iyidir.İkisinide ENGL Savage e taksam ikiside kamyon gibi ses cıkarır.Ama benım demek istediğim aslında hangisi verilen parayı hakeder?Hangisinin ton yelpazesi daha geniş? Bu gibi soruların cevaplarını istiyorum.Sanırım biraz üstü kapalı sormuşum:)

Ibanezler genelde basswood ağaçtır. MTM2 yi bilmiyoeum ama farketmez ben öncelikle Washburn derim. Ancak kaliteli yüksek çıkışlı manyetikleri olmalı. MTM2 sanırım signature gitar ve üzerinde Dimarzio mu ne var... bakmak lazım netten. Bu da bir artı.

Ton yelpazesi manyetik sayısı ve split olup olmamalarına göre değişir. Ancak gerçek sound senin çalım tekniğinle ortaya çıkar. Genelde geyik laf diyenler oluyor ama öyle değil. Pena sertliği, malzemesi ve senin tuşen çok farkettirir. Örnekse: Elinde onlarca JS1200 Joe Satriani gitarı olup çalarken videosunu çeken adam var, hiçbiri aynı soundu ve duyguyu veremiyor.

mtm2 nin manyetikleri v7 v8, 2010 ları duncan designed (aktif) yani manyetik konusunda washburn emg leriyle bir adım önde bence. mtm nin ağacı maundu diye hatırlıyorum washburn ile aynı. yalnız mtm nin fixed köprüsü ve kilitli üst eşiğini bir denemek lazım, zevk renk meselesi hem ton hem kullanışlılık açısından.

Selamlar.Amfi Marshall MG30FX alıcam.Ama gitar seciminde bir türlü karar veremedim.V kasa seviyorum ve V kasa alıcam.Tarzım Depressive Black / Black Metaldir.Önerilerinizi bekliyorum..Gitar için bütçem 1600 TL dir.

Geri