Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Eee , ben de hafif demedim zaten. Kaldı ki ki S serisi Ibanezin sitesinde bile "hafif" olarak gösteriliyor. Ayrıca mydukkan yorumlarını hiçbir zaman göz önüne almam.

Ya tartıda ölçüp karşılaştırmaya gerek yok, hafif gitarlar işte yarım kilo daha hafif olsa ne olacak. :) İkisi de bir les paul (chambered olmayan) kadar ağır olmayacaktır, RG'lerden bile daha hafif gitarlar sonuçta. :)

Zevk-renk meselesi tabii. Ibanez prestige 2550 sahibi olarak, Ibanezin en kral gitarları S prestige serileridir, bu da benim görüşüm.
Yerini ve söyleyeni hatırlayamadığım, forumda bir yerlerden alıntı: Karakter önemlidir bence, gitar ağacı, tabii birazda tarza ve arayışa göre maun, kızılağaç veya dişbudaktır. Basswood karaktersiz bir ağaçtır, aynı manyetik, aynı teller, aynı aksiyon ayarlarda, aynı amplide aynı ayarlarla, aynı seri fabrika çıkışı (bu çok iddalı oldu) 2550 veya 2570 serisini deneyin ikiside ayrı telden çalacaktır büyük ihtimalle (bu da idda da son nokta).
Klavyesi, arkadaşlar demiş zaten shred/lead olayları rahat. Tabi bu noktada "gitarı gidip denemek" faktörü önemlidir.
Köprüsü piyasadaki en kullanışlı, sağlam ve işlevsel köprüdür, wonderful.
Manyetik, bana stock manyetikleri daha iyi gelmişti, yinede dayanamadım zamanında gittim Evo set manyetik taktım, midler şaha kalktı, bi dengesizlik var, tuşe hatalarımı pis ortaya çıkarıyor makina. Diyeceğim, Manyetik takviyesi yaparken eq değerlerini ciddiye almak gerek bu gitarda.
Denemekten zarar gelmez, nede olsa 2.eli giden bi makine (rg2550 den bahsediyorum), ne kadar 2 yıldır gitarı satamadığım gerçeği olsada.

hangi_ibanez, keşke bu konuyu açmadan bi arama yapsaydın, bu yazılan soruların hepsinin cevabı ve hatta fazlasını bulabilirdin.
2 ayda bir bu foruma ibanez prestige ile ilgili konu açılıyor, aynı sorular soruluyor, millette ısrarla cevap veriyor, bravo!

2 gitar arasında kayda değer ağırlık farkı var. denediğinde göreceksin

S serilerinin çıkış noktası muan tonu hafiflikle yakalama mücadelesidir. "Maun olupta" en azından en hafif gitar diyebiliriz ama gövdede kullanılan tahtanın bu konuda önemli var.

Böyle bir test yapmadım ama alt-üst seri S'lerde ağırlık farkı çıkarsa şaşırmam. Ihlamur'da en azından çok farklılıklar olabiliyor.

Zevk-renk meselesi tabii. Ibanez prestige 2550 sahibi olarak, Ibanezin en kral gitarları S prestige serileridir, bu da benim görüşüm.
Yerini ve söyleyeni hatırlayamadığım, forumda bir yerlerden alıntı: Karakter önemlidir bence, gitar ağacı, tabii birazda tarza ve arayışa göre maun, kızılağaç veya dişbudaktır. Basswood karaktersiz bir ağaçtır, aynı manyetik, aynı teller, aynı aksiyon ayarlarda, aynı amplide aynı ayarlarla, aynı seri fabrika çıkışı (bu çok iddalı oldu) 2550 veya 2570 serisini deneyin ikiside ayrı telden çalacaktır büyük ihtimalle (bu da idda da son nokta).
Klavyesi, arkadaşlar demiş zaten shred/lead olayları rahat. Tabi bu noktada "gitarı gidip denemek" faktörü önemlidir.
Köprüsü piyasadaki en kullanışlı, sağlam ve işlevsel köprüdür, wonderful.
Manyetik, bana stock manyetikleri daha iyi gelmişti, yinede dayanamadım zamanında gittim Evo set manyetik taktım, midler şaha kalktı, bi dengesizlik var, tuşe hatalarımı pis ortaya çıkarıyor makina. Diyeceğim, Manyetik takviyesi yaparken eq değerlerini ciddiye almak gerek bu gitarda.
Denemekten zarar gelmez, nede olsa 2.eli giden bi makine (rg2550 den bahsediyorum), ne kadar 2 yıldır gitarı satamadığım gerçeği olsada.

hangi_ibanez, keşke bu konuyu açmadan bi arama yapsaydın, bu yazılan soruların hepsinin cevabı ve hatta fazlasını bulabilirdin.
2 ayda bir bu foruma ibanez prestige ile ilgili konu açılıyor, aynı sorular soruluyor, millette ısrarla cevap veriyor, bravo!
Senin gitarı almak için araştırıyorum aklımda 3 gitar var biri senin ki.

Yaban: Üstad senin kurduğun cümlelerin yanında benimkine alay denir mi, estafurullah. Söylediğim herşeyi doğru şekliyle biliyorum evet, bilmediğim şeylerle ilgili de konuşmuyorum. Sorguya çekilmişim bu arada hacim bakımından muhteşem Les Paul'ü neden çıkardın ha neden diye, Les Paul'ün teli koptu RG'yi bağladım amfiye, sahnede yedek gitar olarak bulunduruyordum çünkü, umarım açıklayıcı olmuştur.

forum gene çok eğlenceli bir hal almış. ama haberiniz yok en iyi ben biliyorum herşeyi ben biliyorum. malmsteen den bile daha çok deneyime sahibim ama size söylemem :)

katkıda bulunabildiysem ne mutlu :) üstad aslında işi ateşleyen ben değilim. yangın çoktan çıkmıştı ben geldiğimde. bu ve bu tür forumların en kötü yanı bu zaten. bir konu hakkında bilgi sahibi olmakla fikir sahibi olmak arasında çok büyük bir fark var. nasıl olsa birçok insan birbirini tanımadığından rahat rahat yazıyor bilsede bilmesede. daha önce bir vitrinde görmüş, bir stüdyoda çalmış,bir mağazada denemiş insanlardan çok gerçek anlamda bahsi geçen gitardan almış uzun süre kullanmış başka modeli ile kıyaslama yapabilecek deneyime sahip insanların yorumları arada kaynıyor gidiyor iş sidik yarışına dönüyor. meksika fenderleri, bütün gibsonları amerikan fenderleri ibanezleri döven insanlar var ortalıklarda. sanki bir savaş bu anlam veremedim gitti. büyük ihtimalle başlığı açan arkadaş artık ibanezden soğumuştur.

Geri