Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Öncelikle bütçeniz nedir net olarak, bunu belirtirseniz daha iyi olur. Metal ve rock ama hangi tarz? Bu soruyu ancak iyi bir amfi tamamlar. Peki öyle versatil bir amfi var mı elinizin altında? Yoksa eğer bu konuda ne yapacaksınız? Sonra neden abanoz sevdası? Merak ettim hani. Gül ağacına alerjiniz mi var?

Neden pisman olacağım soyleyinde hata yapmayayim bos yere sonucta 1 kere alicam

Butcem 2500 tl amfim yok amfiye 600 veya 700tl butce ayirdim klavyere abonoz takintim var maalesef :)

Bence o 2500'ün birazını amfi bütçesine aktarıp 1500-2000 lira arasında çeşitli işler yapabilecek bir ikinci el gitar alın. Bir de Jet City JCA20 kafa ve kabin alırsınız yanına. H/S/S dizilimde bir USA strat falan olabilir mesela. Gayet de yapar çoğu işi.

Ben tavsiye verirken genelde piyasadaki ikinci el fiyatlarını göz önünde bulundururum. Çoğu sıfır enstrümanın da fiyatlarından pek haberdar değilim açıkçası :)

İstanbul'da isen Kadıköy Penna Müzik'e bir uğra. Orada Seymour Duncan Blackout aktif manyetikli Charvel gitarlar var. Cleanleri falan da sağlam hani. Hatta forumda hesapları, başlıkları var. Stok bilgisi alabilirsin. Whiskey'de Arif'in elinde de Michael Kelly gitarlar vardı. Kadıköy'e yolun düşerse onlara da bir bak.

Ayrıca Cort'un çalımı gayet rahat Custom Les Paul gitarları var hem Penna hem de Stage Müzik'te (bugün hep Kadıköy'den takılıyorum hehe :) ) Penna'daki hafif hasarlı, bu yüzden fiyatı çok uygun. İçine sinmezse bir luthiere gösterip onay da alabilirsin aletin sorun çıkarıp çıkarmayacağına dair.

Şu anda aklıma gelenler bunlar valla. Bence çalım açısından elin alışana dek te FR hadisesinden uzak dur. Hassas ve çetrefilli bir mesele.

Ben tavsiye verirken genelde piyasadaki ikinci el fiyatlarını göz önünde bulundururum. Çoğu sıfır enstrümanın da fiyatlarından pek haberdar değilim açıkçası :)

İstanbul'da isen Kadıköy Penna Müzik'e bir uğra. Orada Seymour Duncan Blackout aktif manyetikli Charvel gitarlar var. Cleanleri falan da sağlam hani. Hatta forumda hesapları, başlıkları var. Stok bilgisi alabilirsin. Whiskey'de Arif'in elinde de Michael Kelly gitarlar vardı. Kadıköy'e yolun düşerse onlara da bir bak.

Ayrıca Cort'un çalımı gayet rahat Custom Les Paul gitarları var hem Penna hem de Stage Müzik'te (bugün hep Kadıköy'den takılıyorum hehe :) ) Penna'daki hafif hasarlı, bu yüzden fiyatı çok uygun. İçine sinmezse bir luthiere gösterip onay da alabilirsin aletin sorun çıkarıp çıkarmayacağına dair.

Şu anda aklıma gelenler bunlar valla. Bence çalım açısından elin alışana dek te FR hadisesinden uzak dur. Hassas ve çetrefilli bir mesele.

Istanbulda yasamiyorum maalesef internette araştırmaktan vazgeçtim haftaya zuhale gidip icime sineni alıcam elektro gitar konusunda yeniyim dogrusu :) bu aletlerde en fazla ne kadar pazarlik yapiyorlar

Geri