Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

jackson u tek geçerim alder gövde maple tuşe süper ikili bilgine kardeşim alıyorsan mesela sıfır istiyorsan dk2qm olabilir yada rr serisi yada dinky ler denge sorunu pek olmaz jacksonda şekilli kasa bile olsa

Peki birsey sormak istiyorum 6 telli parçalarda 7.teli kullanmadigimiz parcalarda rifflerde 7.tele deger mi pena eger degerse baya zorluk olusur

Değdirmemek veya o teli susturmak sizin tekniğinizin bir gereği zaten.

Mesela ben, örneğin F5 akorunu basarken şöyle yapıyorum: İşaret parmağım 6. tel 1. perdeye, serçe parmağım 5. tel 3. perdeye basıyorken, orta parmağım da 7. tele hafifçe dokunur vaziyette duruyor. Böylece 7. tele istemsiz vursam bile ses çıkmıyor. Bazen de aynı akoru basarken işaret parmağımın ortası 6. tel 1. perdeye basıyorken, ucuyla da 7. telin alt kısmına dokunur vaziyette bırakıyorum, yine aynı işlevi görüyor.

Denemişliğim var, klavyesi rahat, ton da iyi. Bence hard rock ve heavy metale rahat rahat gider bir gitar.
Lakin bir takım notlar: Beni forumdan tanıyanlar Floyd Rose, ıhlamur kasa vb. donanımlı gitarlara düşmanı olduğumu, asıl favori modellerimin LP ve SG tipi olduğunu bilirler. Tecrübelerim de genelde bu doğrultuda. Benim gözümde sabit köprü gibisi yoktur. En fazla Fender tipi tremolo severim. Hoş, şu adaki Stratım dahi sabit köprü.

İtiraf: Zamanında kısa süreli güzel bir Jackson sahibi de oldum ve çok sevdim.

Ibanez'i soracaksan asıl muhataplar @OsmanBurak gibileridir :)

Denemişliğim var, klavyesi rahat, ton da iyi. Bence hard rock ve heavy metale rahat rahat gider bir gitar.
Lakin bir takım notlar: Beni forumdan tanıyanlar Floyd Rose, ıhlamur kasa vb. donanımlı gitarlara düşmanı olduğumu, asıl favori modellerimin LP ve SG tipi olduğunu bilirler. Tecrübelerim de genelde bu doğrultuda. Benim gözümde sabit köprü gibisi yoktur. En fazla Fender tipi tremolo severim. Hoş, şu adaki Stratım dahi sabit köprü.

İtiraf: Zamanında kısa süreli güzel bir Jackson sahibi de oldum ve çok sevdim.

Ibanez'i soracaksan asıl muhataplar @OsmanBurak gibileridir :)

Peki schectermi ibanez mi

Loomis kullanmadım, bilemem.
Bu arada, gitar modelleri arasında gezinirken amfi olayını unutayım deme sakın. Yoksa iyi bir gitar ama vasat bir amfi ile yine bocalarsın.

İlla kendine çekçen adamı bı gıbsoncu cıkarcan basımıza de get needersen et yaw la ve havle kuvvet

Adam zaten klasik gitardan gelme. Bir de tremolo ile uğraşacak, FR ile cebelleşecek, bir sürü iş. Zahmetten kurtarıyoruz işte fena m? :D

İşin tekniğini öğrenip, tuşesini oturtunca para biriktirip yine ESP alır. Yanına da çeker bir Plexi veya Laney rahat eder.

Son düzenleme:
Adam zaten klasik gitardan gelme. Bir de tremolo ile oğraşacak, FR ile cebelleşecek, bir sürü iş. Zahmetten kurtarıyoruz işte fena m? :D

İşin tekniğini öğrenip, tuşesini oturtunca para biriktirip yine ESP alır. Yanına da çeker bir Plexi veya Laney rahat eder.
Doğru diyon da konustugumuz mebla 350 liralık baslangıc gitarı değil 2.elde almıyor buyuk zarar söz konusu

Doğru diyon da konustugumuz mebla 350 liralık baslangıc gitarı değil 2.elde almıyor buyuk zarar söz konusu

350 papele Epi SG veya LP Custom bul Zuhal'den, almazsam hostel tacizcisi diye tutuklanayım :D

2011 üretimi olmasın derken onu nerden anlayabilirim ve neden

Gitari cumartesi aliyorum insallah :)
Alınca resmi buraya yüklerim kararı orda vericem ve alirken nelere dikkat etmeliyim elektro gitarda

Dur hele, daha deliler doluşmadı başlığa. @OsmanBurak abin de gelsin, iki lakırdı etsin bir ortalık şenlensin hele.

EDIT: Blackstar HT serisinin 2011 üretimleri hatalı çıkıyor genelde.

Stoklarda hala vardır Japonya üretimi Jacksonlar. Hazır gitmişken bir deneyin bence DK2, DK2M, SL3 gibi gitarları. Meksika meselesine ben önyargı ile bakıyorum açıkçası, hele Endonezya... Denemekten zarar gelmez. O kadar para verip biraz zaman geçince üzülmeyin ben ne yaptım diye. Daha bunun amfisi var, elli tane pedal alıp satması var deneye deneye. Gitara modifikasyonları var. Bitmez bu işte alışveriş, para lazım olacak.

Stoklarda hala vardır Japonya üretimi Jacksonlar. Hazır gitmişken bir deneyin bence DK2, DK2M, SL3 gibi gitarları. Meksika meselesine ben önyargı ile bakıyorum açıkçası, hele Endonezya... Denemekten zarar gelmez. O kadar para verip biraz zaman geçince üzülmeyin ben ne yaptım diye. Daha bunun amfisi var, elli tane pedal alıp satması var deneye deneye. Gitara modifikasyonları var. Bitmez bu işte alışveriş, para lazım olacak.

Varsa denerim tabi ki.İbanez schecter veya jackson alıcağım gibi gözüküyor ama orda fikrimi değiştirebilirim hangisi içime sinerse onu alacağım.Valla klasik gitarda öyle değil gir bi mağazaya 2 saat dene gitarı al çık bidaha modifikasyonmuş pedalmış amfiymiş hiçbişey yok ama klasik gitar seçmek gerçekten zor,elektroda öylemi bilmiyorum ama ben klasik gitarımı seçerken 2-3 saat boyunca denedim mağazadaki tüm gitarları.

Geri