Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

selam arkadaslar... gitara baslıyalı 6 ay falan oldu klasik calıodum, şimdi elektro ya gecicem bende yadigar bi aria stg series var pedal veya amfi almayı dusunuyorum neler onerirsiniz?

selam we_are_not_gonna_take_it

bütçen nedir.yeni başlıyorsan roland ın cube serisine bakmanı öneririm.üzerinde efektleri de var amfi simulatorleri de var.yeni başlayanlar için iyi bir seçim.efektleri nasıl kullanacağın konusunda fikir sahibide olursun.en kötü 1 sene kullanırsın bence.ama çok param var ömürlük amfi alacam dersen cube lere bakma :)

beyler biliyorum çok sordum ama en son bi kaç gitar arasında kaldım yani yni yaptığım araştırmalara göre başta size şuu söyliyim beni uzun süre idare edebilcek yani hatta ünlü olmassam 10 yıl idare edebilcek bi gitar gerekirse modifiye edicem öyle bi gitar istiyorum şimdi sayıyorum
ibanez rgt42bp, ibanez rg1570 , corttan x-custom
açıkcası bunlar yani bide jackson dx10d var ama bu saydıklarım daha iyi duruyor ve bu 4ü fiyat olarak birbiriyle aynı gibi gibi dediğim gibi çok uzun süre idare edicek böyle iyi işçilikli bi gitar bu yüzden endonez mallarına yanaşmıyorum

Arkadaslar ozellikle sert muzik yapmak isteyen ve aynı zamanda clean tonlardan vazgecemiyen arkadaslar için kesinlikle ibanez öneririm,ortalama olarak isinizi gorur.Paranız yetiyorsa Japon yapımlarını tercih edin.orn rg1570 veya rg2250 olabilir.bunların clean tonu strat a yakındır.İlle de cok sert muzik yapıcam diyorsanız Jackson alın.Ama japon bi ibanez calın,ozellikle de marshall amfiyle birlesince inanılmaz bir soun cıkıyor.

Tabi markalar bir yana modifikasyon da soz konusu ciddi anlamda kasmak istiyorsanız eger tekniginizi geliştirmek için oncelikle hangi gitarda rahat ettiginizi bulmanız gerekli bence fender,gibson(lespaul),ibanez ozellikle bunlar klavye olarak cok farklılar.sound bir yana uzun sure gibson calmış bir insan aynı rahatlıkla ibanez calamayabiliri.yani soylemek istedigim sound olarak uyusmadıgınız bi gitarda rahat calısabiliyosanız,manyetik modifikasyonuyla istediginiz soundu elde edebilirsiniz.mesela metallica mı gitarınıza emg81 marka manyetik taktırarak cok yakın bi sound elde edebilirsiniz.

Arkadaslar ozellikle sert muzik yapmak isteyen ve aynı zamanda clean tonlardan vazgecemiyen arkadaslar için kesinlikle ibanez öneririm,ortalama olarak isinizi gorur.Paranız yetiyorsa Japon yapımlarını tercih edin.orn rg1570 veya rg2250 olabilir.bunların clean tonu strat a yakındır.İlle de cok sert muzik yapıcam diyorsanız Jackson alın.Ama japon bi ibanez calın,ozellikle de marshall amfiyle birlesince inanılmaz bir soun cıkıyor.

Tabi markalar bir yana modifikasyon da soz konusu ciddi anlamda kasmak istiyorsanız eger tekniginizi geliştirmek için oncelikle hangi gitarda rahat ettiginizi bulmanız gerekli bence fender,gibson(lespaul),ibanez ozellikle bunlar klavye olarak cok farklılar.sound bir yana uzun sure gibson calmış bir insan aynı rahatlıkla ibanez calamayabiliri.yani soylemek istedigim sound olarak uyusmadıgınız bi gitarda rahat calısabiliyosanız,manyetik modifikasyonuyla istediginiz soundu elde edebilirsiniz.mesela metallica mı gitarınıza emg81 marka manyetik taktırarak cok yakın bi sound elde edebilirsiniz.

Çok çok iyi tonları var. Çok sert müzik için değil. Belli tarzlar için ideal. Ben bu modelin rock için de uygun olduğunu düşünüyorum. Thrash değil tabi ki. Krema gibi klavye hum tonu var. Soloları çok tatlı,yumuşak.

Çok çok iyi tonları var. Çok sert müzik için değil. Belli tarzlar için ideal. Ben bu modelin rock için de uygun olduğunu düşünüyorum. Thrash değil tabi ki. Krema gibi klavye hum tonu var. Soloları çok tatlı,yumuşak.

merhaba gitara yeni başlıyorum daha önceden bas çalıyordum.
Beni uzun süre idare edebilecek ,ton aralığı geniş(yumuşak tonlara daha yatkın),düz tremololu bir gitar arıyorum.2. el de olabilir.
Bir de uygun amfi arıyorum.Bütçem 700 ytl.Hangi gitar ve amfiyi tavsiye edersiniz. Şimdiden sağolun

slm bn adana da yasıyorum yaklasık 2 yıldır elektro calıyorum sımdı yenı bir elektro,amfi,pedal almayı dusunuyorum.aklımdan gecen gitarlar ibanez rg370dx,cort x11,cort evl x4,ltd mh-50,sx seg/1/cus/msl, gitara 500 ytl ayırdım adana da yasadgm ıcın gıtarları deneme ımkanım yok anca sıpariş verıp getırttırebılırım yazdgm gıtarlar hepsı aynı sevıyede hemen hemen hepsınn ozellıklerı ortak yani floyd rose kilit,endonezya üretim fakat cort x11 ın floyd rose unda sorun varmıs dıolar akor kacırıomus evl x4 de emg hz ler temiz ses vermiormus ibanez rg370 dx de endonezya oldgu ıcın sapında ıbanez yazan bir cortmus aradakı 100 ytl farka degmezmıs dıer ıkı gıtar hakkında da cok bılgım yok ama kafam cok karısık yardım ederseniz sevinirim

Geri