Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ltd EC Serisi, Ltd MH serisi,beğendiniz bir gitaristin ltd modeli mesela alexi ltd vs..(üst modeller tabii ki)..Seymour Duncan veya EMG aktif manyetikler ile birlikte kullanıldığında oldukça başarılı tonlar verebilen cihazlar..Genelde maun kasalı olarak üretiliyorlar ancak tizli tonlar için alder gövdeli modelleri de mevcut olabilir diye düşünüyorum. Saygılar..

Jackson RR3 düşünmüyor musunuz hocam ? Benimde hemen hemen bütçem aynı ancak 0 alıcam ben.RR3 düşünüyorum şuan.

şu sıralar yeni bir gitar almayı düşünüyorum hiç fender kullanmadım hatta pek sıcakta bakmadım ama bu sefer fender almak ve denemek istiyorum. Asıl sormak istediğim şu elbette amerikan fender en iyileri fakat alternatif olarak çin-meksika-japonya üretimleride var amerikan dışında en iyi üretim hangisi ? mantetik vs vs gibi modifiyeler ile kalitesini arttırabilirmiyim ve amerika dışı üretimler iyi sonuç verir mi ? pişman olurmuyum yada ?

düşündüklerimden biri bu http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=17358&gid=109 ( çin yapımı )
diğeride bu http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=13375&gid=109 ( meksika yapımı )
fenderler konusunda biraz cahilim
fikir görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Bütçemi diğer gitarımı da satarak 3000 tl ye çıkarıp ikinci el USA jackson ve ya ESP almanın daha mantıklı olacağına karar verdim hocam ben. 2000 i vermişken biraz daha sabredeceğim :D

ne kadar suredir gitar caliyorsun ?
elektrik gitar caldin mi daha once ?
neye gore kime gore tavsiye ?
gonderdigin linklerden biri telecaster digeri jazzmaster
biri hanya digeri konya
sen daha ne tarz calacagini da bilimiyorsun ?

Forumdaki insanlar sana nasil yardimci olacak gercekten bende cok merak ediyorum :)

dostum 8 yıldır çalıyorum evet daha önce elektro gitar çok çaldım ben ne tarz çalacağımı biliyorum da sen kavrayamamış anlayamamışsın soruyu bende hata var diye düşünüyorsun
evet biri telecaster biri jazzmaster ben ikiside aynı dedimmi ? iki farklı model var aklımda işte anlasana biri meksika biri çin üretimi
sadece daha önce fender kullanmadığımı o yüzden fenderler konusunda pek bilgim olmadıgını söyledim eğer dikkatli okusaydın anlayabilirdin sırf iş olsun diye laf kalabalığı yapıyorsun

Elime 2-3 hafta içerisinde hatrı sayılır bir meblada para geçeceği için gitar almayı düşünüyorum. Tarz olarak çok farklı şeyler çaldığım için 2 yada 3 gitar almayı düşünüyorum, max 7000 TL harcama yapabilirim.. Şöyle olsun, böyle olsun gibi şeyler söyleyerek seçim alanımı daraltmak istemiyorum. Denediğiniz, kullandığınız tavsiye edebileceğiniz gitarların özelliklerini, artı ve eksilerini bekliyorum arkadaşlar...
Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum..

2 3 gitar alıcaksan eger ve birçok şeyde çalmak istiyosan başta birtane 7 tellin olacak :D sonra bitane 6 tel 3 gitar olarakda 8 telli birşey ama abartı 7telli olarak ibanezin rg 1527lerine bakabilirsin gayet kullanışlı rahat bir gitar kullanmaktayım ama tavsiyem şudur musicman jp7 family reverse al her türe kullan istedigin herşeyi yap ömrünün sonuna kadarda kullan

7 telli düşünüyorsanız ilanımdaki gitarlara bir göz atmanızı öneririm, bunun dışında bütçeniz güzel, musicman petrucci 7'yi şiddetle tavsiye ederim, piezolu olanlardan...

Geri