Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Sen beğendiysen kime ne? Hayırlı olsun. Çok farklı gitarlar çalmışsın, hepsi neredeyse ayrı dünyaların gitarları. Fender iyidir, kim ne desin... Resimlerini isteriz ama :p

tam anlamıyla "kendi" gitarımı buldum diyebilirim. Atalay buyrun resim :D diğer Meksika üretimi gitarlardan farklı olarak yanında Fender gigbag veriliyor. Ben biraz para biriktirip tweed desenli hardcase düşünüyorum :)7

551216_4433189632098_604594512_n.jpg

peki blade ve swing marka gitarları denedin mi? bi de schecter'in california serisi vardı galiba. 2 tane strat benzeri gitar var o seride. ona da bakabilirsin.

Arkadaşlar blues ,jazz, rock hafif overdrivelı tonlar istiyorum bütçe 3000-3500 ikinci el almayacağım .Fakat alacaklarım benim için 5, 6 yıl son olmak kaydıyla alınacak mantıklı öneriler bekliyorum.Kafamda her zaman k i gibi fender strat+fender amfi ama sizin deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum .Elimde vox tonelab ex prosesörde mevcut .Şimdiden teşekkürler

Şimdi elimde Hiwatt 40 watt amfi var epi zakk wylde var vox tonelab ex var blues rock için ekipmanımı değiştiricem ilk önce 2000 2500 tl arası amfi yada gitar alıcam ocak ayındada amfiyi aldıysam gitarı alıcam ama amfimi gitar mı karar veremiyorum .2 el mi alsam karar veremiyorum dediğim gibi

2000'e iyi bir amfi alınır. Ama iyi bir gitar zor. Neden zor diyeceksin örneğin USA'de 500 usd olan Meksika bir Fender Burada 800 Euro civarı.Benim ölçülerimde iyi bir Fender gitarın USA fiyatı 1700-1800 USD arası CustomShop değil ama en az onler kadar güzel gitarlar mevcut buradan pay biçersen o ayarda bir gitar burada 2300 Euro civarı olur ki çok para. O
Amfi konusunda 0 almak iyidir. Ama gitar konusunda bildiğin tanıdığın güzel bir ikinci el alınabilir.

Şimdi elimde Hiwatt 40 watt amfi var epi zakk wylde var vox tonelab ex var blues rock için ekipmanımı değiştiricem ilk önce 2000 2500 tl arası amfi yada gitar alıcam ocak ayındada amfiyi aldıysam gitarı alıcam ama amfimi gitar mı karar veremiyorum .2 el mi alsam karar veremiyorum dediğim gibi

Benim önceliğim önce gitar sonra amfi. Gitarını karakterine göre amfi seçmek daha doğru olacaktır.
Bu arada forumda gördüğüm bir EJ signature bir Fender var 3000 TL. çok güzel bir gitar ve çok güzel bir fiyat ben olsan onu bir denerdim biraz daha pahalı 62 vintage hot rod var o da nefis bir gitar

Takasa açık değiller. Önce elindekileri sat, para eline geçsin. Nakitle pazarlık daha kolay olacaktır. Ama naçizane tavsiyem önce iyi bir gitar. Bu arada özel üretim de olabilir forumda Fatih Yılmaz üretimi Nova gitarlar var. Oldukça iyi görünüyor senin bütçen içinde sahip olunacak bir gitar. Ha özel üretimin bir dezavantajı satarken zor oluyor.

Geri