Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Nasıl bir ortamda çalacağını (yapabileceğin gürültü açısından) ve bütçeni belirtirsen önerilerde bulunabiliriz. Ama önden söylemem gerekli ki Mesa/Boogie tonlarını ucuza alabileceğin bir amfi yok, benzer tonlar var ama Katana mesela Mesa/Boogie modellemiyor. Eğer ses sorun değilse Orange Micro Dark ve Mesa 112 uygun olabilir belki.
joyo california pedalı var Mesa/Boogie tonu için.

Nasıl bir ortamda çalacağını (yapabileceğin gürültü açısından) ve bütçeni belirtirsen önerilerde bulunabiliriz. Ama önden söylemem gerekli ki Mesa/Boogie tonlarını ucuza alabileceğin bir amfi yok, benzer tonlar var ama Katana mesela Mesa/Boogie modellemiyor. Eğer ses sorun değilse Orange Micro Dark ve Mesa 112 uygun olabilir belki.
Evde çalacağım. Çok yüksek seste çalamam. Boss katana benim amfiye göre belirgin iyi midir? Öyleyse 2500 TL'ye kendi amfimi de takas edebileceğim bir boss katana 50 mk2 var önerir misniz? Ama İlk başta kendi amfimi tamir ettirmem lazım satabilmek için. Adaptörün girişini tutan küçük plastik kısım kırıldı, kablo sallanıyor. Onu nerede yaptırabilirim İstanbulda?
amfi.JPG

Her elektrikçi yapar onu.

Boss Katana-50 MkII için bence değer. Hem doğrudan power amp girişi de olduğundan ilerde Mesa/Boogie tonları için bir prosesör ya da ses kartı alırsanız kabin olarak da kullanabilirsiniz. Ben şahsen MESA/Boogie hayranı olarak AmpliTube MESA/Boogie ve Mercuriall ReAxis ile Katana-50 MkII'yi kullanıyorum, çok memnunum.

Metallica tonları istediğim için ve genel olarak sesini beğendiğim için emg 81 manyetik takmak istiyorum. Sapa da coil split yapılabilecek bir emg düşünüyorum. Başka öneriniz varsa onlara da açığım. Gitarına arkasına pil sığar gibi görünüyor. Sapın kalınlığını aslında seviyorum. Hellraiserlar kadar kalın değil Ibanez kadar ince değil. Manyetik işine girmeden önce takas edebileceğim bir jackson DKMG var yarın onu deneyeceğim.

152507 eklentisini görüntüle
metallica tonları için emg, seymour duncan veya dimarzio'lar oldukça iş görür. emg en tiz olanı. diğer manyetikler için swamp ash veya alder gövdeli gitar daha iyi olabilir.

seymour duncan invader ve black winter bu tarz tonlar için en çok tercih edilen sey. dun. modelleri. DiMarzio x2n de iyidir.

amfi olarak da marshall ve mesa/boogie. joyo british ve california preamp pedalları bu konuda fiyat performans. boss katana mkII'lerde power amp in girişi var. gitar -> joyo -> boss katana power amp in şeklinde bir yol izleyebilirsin.

aynı gitarla equalizer kullanıp da bu tonlara yaklaşabilirsin. aslında equalizer ton şekillendirmek için en iyi pedal. yani diğer manyetikleri alıp kullansan bile tam olarak aynı gitar ve amfi olmadığı sürece yine istediğin tona yaklaştırmak için equalizer gerekli oluyor.

Bugün Boss Katanayı almak için gittim satılmıştı, sonra bir laney l15t-112 tony iommi signature gösterdi satıcı. Deneyip beğendim 3700 tl'ye onu aldım sesi çok hoşuma gitti. İyi mi ettim kötü mü ettim birmiyorum. Hepinize teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler