Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

fender malmsteen ve eric clapton stratocaster

arkadaşlar uzn zmndır cortg200 ümü deiştirmek icin bütcemi toparladm fakat para ile sadece gitar alabiliyorum amfim avt50x hic bir pedalım,metronomum v.s yok.gitarın kendi sesi v.s. yetiyor kulagıma.kurusuna kadar 5.000 ytl var ve kafamda iki gitar var biri eric clapton digeri malmsteen strat.bende bilmiyorum hicbirinizde yok belki siyah beyaz gitarlara karsı bi zaafım var sevmiyorum ve mydukkandan malmsten getirtmeyi düsünüyorum.cevremdekiler eric al kalan 1.500 ytle pedal takım kur diyor.ama aklım malmsteen de cortg200 den sonra bi american fender kullanmak nasıl gelir bilmiyorum.gitarın özelliklerindende anlamam ama az cok hangisi iyi hangisi kötü ayır edebiliyorum.siz ne diyorsunuz.ikilemede kaldımda.saolun

ikisi farklı gitarlar.Sonuçta ikiside mükemmel.Ama 5000ytl bütçen varsa daha iyi değerlendirebilirsin bence.Ve hatta kesinlikle sıfır alma derim.Fender usa almayı planlıyorsan,şuan alımsatım forumunda bulunan özellikle relic stratı değerlendirebilirsin.Yada ikinci el bir malmsteen yada eric strat alabilirsin.Sıfır almakla arasında tek fark yaklaşık 1000,1500 ytl az para ödemek olacaktır.Kalan parayada ben olsam,15w-30w full lambalı bir amfi ve analog pedallar alırdım.Evde kullanacaksan bunlar senin için en iyisidir.

önerebiliecegin bi amfi varmı 30w fll lambalı.birde gitarlardan sen olsan hgnsini alırdın.metal cok nadir calarım.genelde duman,manga,gripin gibi gruplar dinler calmaya calısırım.malmsteen bide oyuk oldugu icin hoş gözüküo ama alısması senın ıcın zor olur dıolar.bi deneme fırsatım bile olmadı.gitarları denemeden siparis veriyorum =)

cort g200 den sonra eric ve malmsteen ha.Gitarlar arasında dağlar kadar fark olmuş.Ben bi kaç şey önerecem.
1-Öncelikle tarzına göre bir gitar seçimi yap.Seçmiş olduğun 2 gitarı da öven insanlar çok şahsen ben denemedim 2'sinide,ama gayet iyiler.
2-Bu gitarları yurtdışından getirtebileceğin yolları arastır.Sonuç da pahalı gitarlar,daha ucuza satın alırsın ve paran cebinde kalır.Ama tabiki yok ben bunları buradan 3500 YTL ye alıcam dersen orasını sen bilirsin.
3-Daha orta sınıf bir gitar alıp sonrasında kademe kademe yükselsen daha iyi olur gibi. (Ben bu şıkkı sevdim :) )
4-Forumları arastır ucuza temiz 2.ci eller düşüyor.Gitarları dene içine sinsin öyle satın al.
5-Anfin iyiymiş :)

hasancicek demiş ki:
önerebiliecegin bi amfi varmı 30w fll lambalı.birde gitarlardan sen olsan hgnsini alırdın.metal cok nadir calarım.genelde duman,manga,gripin gibi gruplar dinler calmaya calısırım.malmsteen bide oyuk oldugu icin hoş gözüküo ama alısması senın ıcın zor olur dıolar.bi deneme fırsatım bile olmadı.gitarları denemeden siparis veriyorum =)

bu mesajını görmemiştim.dostum o zaman sana bir epiphone iyi gider diye düşünüyorum.Hem daha ucuz hem iyi gitarlardır.Tarzına da gider diye düşünmekteyim.Malmsteen alıp da onları çalacaksan alma derim :D

yok arkadaş kararımı verdim. malmsteen 4.400 ytl civarı gidcem besiktasa =) mydukana 5000 i teslim edcem kusursuz olarak istiyorum dicem iice ayar oldum.cok ani oldu ama kararımı verdim malmsteen olcam kendimi aşmam lazım.cort g200ümüde duvara ascam ilk göz agrım nede olsa :=) yani diyorum ki hayırlı olsun bana =) malmsteen strat.

Evet direk 5000ytl yi bitirmektense rostocker ın dediği gibi kademe kademe yükselmek daha iyi gibi.

ben derimki; Metal pek çalmıyorsan bırak hiç çalma,duman ve gripin tarzı sesler için

sana bir adet fender meksika,amerikan series yada highway strat yada telecaster.(1000ytl civarı)

Yada Gibson Lp Studyo,Epiphone Lespaul standart veya üzeri.

Amfi olarak;

Fender blues Jr,Peavey Classic 30 filan olabilir derim.

Yani 5000ytl nin.Sadece 2000ytl sini kullan bence şimdilik.Sonra baktın bu gitarı hakkettim dedin.Artık malmsteen i filan denemiş de olursun.İşte o zaman gidip iyi ve üst seviye bir amerikan fender alırsın.Hem zevkin tam oturmuş olur.

Ama kesinlikle ve kesinlikle ikinci el al.5000ytl kolay kazanılır bir para değil o yüzden ikinci el alarak daha çok ekipmana sahip olabilirsin.

hasancicek demiş ki:
yok arkadaş kararımı verdim. malmsteen 4.400 ytl civarı gidcem besiktasa =) mydukana 5000 i teslim edcem kusursuz olarak istiyorum dicem iice ayar oldum.cok ani oldu ama kararımı verdim malmsteen olcam kendimi aşmam lazım.cort g200ümüde duvara ascam ilk göz agrım nede olsa :=) yani diyorum ki hayırlı olsun bana =) malmsteen strat.

Keşke 4400ytl verilerek malmsteen olunsa :cry:

hasancicek demiş ki:

hayırlı olsun diyelim o zaman :)

galiba haklısınızda ya birde fender olsun ibanez olsun hangi marka olursa olsun amerikan yerine kore üretimi fender bile benım gozumde corttur :) k.bakmayın cok ön yargılıyım ne bliym.kafam karıştı.o zmn ben bu paranın 2.500 ytlsine american tele yada standart strat alıyım amfi olarak fnder jr.gerisine pedal alıyım.malmstende artık ilerde inş.dedıgım sizce uygun olurmu.hayatta metal dınlemem.bi tek ramstein dinlerim oda metalmi deilmi beli deil onuda calamıyorum.genelde yüksek olarak duman dınlerım.yani tek duman dınlerım desem yeridir.o tonları alabılecegım.iyi bi amerikan fender,ev icin fazla yksek olmayan bi amfi,ve bi kac pedal önerebilirmisiniz,avt50 yi sonuna kadar acıyorum karşı apartmandan adamlar gelio :=)

Cort'un Fender'e Kore'de üretimi gitar bile Meksika üretimlerinden pahalı olduğuna göre (Tamam manyetikler daha kaliteli ancak maliyet açısından onlara ne kadar farkeder ki?!) oturup düşünmek lazım...

Bahsedilen konuda odak noktası bu değil tabi ama, tutamadım kendimi :)

mrb arkadaşlar. bir arkadaşımda Cort EVL-K6 var ve tonlarından memnun değil satmak istiyor bende de rg370dx var gitarları değişmek istiyoruz. gitarın clean tonları fazla iyi değil gibi ama yine de tatminkar, drive tonları gayet iyi. bu iki gitarı karşılaştırıp, birbirlerine göre artılarını eksilerini yazarsanız sevinirim.

Cort'un elektro gitarlarını sevmem ama üst model elektro gitarları gayet iyi yapıyorlar.EVL-K6'yı beğenen çok insan var en son bir arkadaşım almıştı o da beğenmişti.Güçlü drive tonlar alabiliyorsun.Gövde maun,bağlantı yekpare,manyetikler emg81/85.Bu özellikleri tatmin edici.
RG370DX'i de beğenirim.İyi bir gitardır.Clean tonlarda hangisi daha iyidir bilemeyecem.Ama tip olarak EVL-K6'yı beğenmedim çok karanlık bir gitar ya klavyesindeki işlemeler falan,ibanez tarzı kasaları severim.Bu arada 2 gitar arasında fiyat olarak da baya fark var sanırım.2 gitarıda enine boyuna dene en iyi kararı sen vereceksin.Bi de Cort Kore üretim galiba,İbanez Kore mi Endonezya mı bi kontrol et.

arkadaşlar bu arada bana yardım ettiğiniz için çok sağulun.cortg200den sonra eric yada malmsteen yerine standart american stratocaster aldım bekliyorum gelecek.ins cortg200den sonra yeterince tatminkar bir gitar olur.biraz zmn sonrada inş blues ve türleri icin vintage 52 tele almayı dusunuyorum.hepnze tşk edrm

eywallah dostum.siz olmasanız valla halim duman gibi bşiydi.şmdi bşi isticem bahsettigim gibi pedaldan hic ama hic anlamıyorum.min 2000 max 2.500 ytllik blues ve türleri icin,duman calabilmek icin o tonları yeterince alabilmem icin güzel bi setup yazabilirmisiniz,yada bu soruyu baska yerdemı soruluyordu.yalnısmı oldu :=)

rostocker demiş ki:
Cort'un elektro gitarlarını sevmem ama üst model elektro gitarları gayet iyi yapıyorlar.EVL-K6'yı beğenen çok insan var en son bir arkadaşım almıştı o da beğenmişti.Güçlü drive tonlar alabiliyorsun.Gövde maun,bağlantı yekpare,manyetikler emg81/85.Bu özellikleri tatmin edici.
RG370DX'i de beğenirim.İyi bir gitardır.Clean tonlarda hangisi daha iyidir bilemeyecem.Ama tip olarak EVL-K6'yı beğenmedim çok karanlık bir gitar ya klavyesindeki işlemeler falan,ibanez tarzı kasaları severim.Bu arada 2 gitar arasında fiyat olarak da baya fark var sanırım.2 gitarıda enine boyuna dene en iyi kararı sen vereceksin.Bi de Cort Kore üretim galiba,İbanez Kore mi Endonezya mı bi kontrol et.

tavsiyeleriniz için teşekkürler. iki gitarda endonezya yapımı. gitarların arasındaki fiyat farkınıda ekipman veya nakit vererek kapatmayı düşünüyorum.

Geri