Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Dolar ve Planlarım...

İbanez GRG170DX---> Bu Gitarı İstanbul'da en ucuz nerden alabilirim arkadaşlar... :x Dolar bütün hesaplarımı mahvetti... :cry: Lütfen yardımcı olun...

Yönetici Uyarısı: Mesajınız düzenlenmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır.Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

gibson melody maker vs epiphone les paul custom
Arkadaşlar yurtdışından bu gitarlardan birini almayı düşünüyorum.Sizce hangisinin tonları daha iyi siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve neden?Fiyatlarıda birbirine yakın...

O ikisi karşılaştıramam ama Hagstrom Swede ve Hagstrom Super Swede modellerine de bir göz at derim. İsmini duymadıysan seni yanıltmasın, Hagstrom epey köklü bir İsveç gitar ustası. 70'lerce yapılmış Hagstrom gitarlar eski USA gibson'lardan bile daha değerli olabiliyor.

Bahsettiğim Hagstrom modelleri Les Paul tipinde, senin bahsettiğin modeller ile aşağı yukarı aynı fiyatta ve kalite olarak Epiphone Les Paul'lardan çok daha iyi deniyor.

Sitesine bir bak istersen: http://www.hagstromguitars.com/superswede.html Eğer imkanın olursa yurtdışında kesinlikle dene derim.

Artunsan demiş ki:
O ikisi karşılaştıramam ama Hagstrom Swede ve Hagstrom Super Swede modellerine de bir göz at derim. İsmini duymadıysan seni yanıltmasın, Hagstrom epey köklü bir İsveç gitar ustası. 70'lerce yapılmış Hagstrom gitarlar eski USA gibson'lardan bile daha değerli olabiliyor.

Bahsettiğim Hagstrom modelleri Les Paul tipinde, senin bahsettiğin modeller ile aşağı yukarı aynı fiyatta ve kalite olarak Epiphone Les Paul'lardan çok daha iyi deniyor.

Sitesine bir bak istersen: http://www.hagstromguitars.com/superswede.html Eğer imkanın olursa yurtdışında kesinlikle dene derim.
Öncelikle önerin için teşekkürler;
Bu gitarları duymuştum...Ben gitarı almanyadan music store den almayı planlıyorum ve orada malesef hangstorm yok...Zaten bildiğim kadarıyla hangstorm lar sadece isveç, amerika ve canada da var yani avrupada satılmıyorlar diye biliyorum...
edit: şimdi baktım sitelerinden music store de varmış ben yok sanıyordum :)

Artunsan demiş ki:
Olur mu yahu. Ben de Almanya'dayım. Avrupanın her yerinde olduğu gibi Almanya'da da satılıyor Hagstrom. Bayiler için http://www.hagstromguitars.de/780.0.html?&L=0 adresine bakabilirsin. Ayrıca www.thomann.de 'de her modeli var.

Evet yahu pardon ben bi an başka bir markayla karıştırdım...Music store de de varmış zaten...Ama fiyatları 500€ civarında benim için biraz yüksek...Benim yukarda yazdığım gitarlar 300€ civarında...Bu arada sana bişey danışmak istiyorum Ben cuma günü isviçreye basel e gideceğim ve almanya music storeden bir gitar alıp isviçreye kargolatmayı düşünüyorum acaba isviçre gümrüğünde problem yaşanırmı?Yani almanya dan geldiği için ekstra vergi falan ödemem değil mi?

Bilemiyorum daha önce yapmadım öyle bir şey. Ama gitar yollatacaksan 50 euro'nun altında tutacağını sanmam. www.thomann.de 'den ısmarlarsan avrupanın her yerine yolluyorlar. Avrupa'nın en büyük online müzik mağzası. Daha uygun fiyata da bulunmuyor genelde.

Artunsan demiş ki:
Bilemiyorum daha önce yapmadım öyle bir şey. Ama gitar yollatacaksan 50 euro'nun altında tutacağını sanmam. www.thomann.de 'den ısmarlarsan avrupanın her yerine yolluyorlar. Avrupa'nın en büyük online müzik mağzası. Daha uygun fiyata da bulunmuyor genelde.

music store a da baktım thomann a da kargo isviçreye 12€ ikisinde de...Onun dışında benim almayı düşündüğüm 2 gitarda music store de daha ucuz.

arkadaslar ben elektro gitara yeni baslayacağım.Bir arkadasım İbanez grg170dx gitarını +10 wat ibanez amfisini +procesörünü bana 450 tl den satabilceğini söyledi.Ben yeni baslarkende kötü bi gitarla baslamak istemiyorum.Sizce bu fırsatı nasıl degerlendiriyim? :?:
Yönetici Uyarısı: Mesajınız düzenlenmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır.Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

aamet53 demiş ki:
arkadaslar ben elektro gitara yeni baslayacağım.Bir arkadasım İbanez grg170dx gitarını +10 wat ibanez amfisini +procesörünü bana 450 tl den satabilceğini söyledi.Ben yeni baslarkende kötü bi gitarla baslamak istemiyorum.Sizce bu fırsatı nasıl degerlendiriyim? :?:
Hangi tarz çalacaksın, bütçen ne kadar ?Bunları da belirtirsen daha iyi yardımcı oluruz arkadaşlarla.Tavsiyem en alt sınıf gitarla başlamamandır.Sonra gitarda ilerledikçe daha iyisini almak istiyorsun, bu da daha fazla para kaybı demek oluyor.Gitara ilk başladığım zaman şimdiki gibi düşünseydim, bütçem dahilindeki en iyi gitar ve amfiyi alırdım.

aamet53 demiş ki:

piyasada çok grg170 var bence git bitane grg270 al hem daha çok iş görür hemde daha kolay satarsın .. aralarındada bariz bi fark yok sanırım arkadaşından alacağın prosesörün parasını grg270e harcamanı öneririm...

bütcem sadece grg270 i alcak kadar yani 600 tl ama 600 tl sadece gitara verirsem amfisini almaya param kamıcak :D ,Arkadasım bana sıfırının fiyatına amfiyle procesörü teklif etti.Gitarı gördüm dıs görünüşü iyiydi ama gitardan anlamıyorum.Tonu nasıldır akort kacırırmı manyetikleri ne durumdadır bilmiorum :D.

arkadaslar alım satım böülümde bir tane grg270 buldum 250 ytl .Üstelik Trabzondan satılık ben rizede oturduğum için(1 saatlik yol ) gidip görüp alma sansımda olcak.Satıcıyla konustum 20 sinde eğer hala satıosa bana satcak.Ama satmaktan vazgeçme durumu olabilir o yüzden baska ne gibi önerileriniz var? cok teskkürler bu arada ilgilendiğiniz için:D

aamet53 demiş ki:
arkadaslar alım satım böülümde bir tane grg270 buldum 250 ytl .Üstelik Trabzondan satılık ben rizede oturduğum için(1 saatlik yol ) gidip görüp alma sansımda olcak.Satıcıyla konustum 20 sinde eğer hala satıosa bana satcak.Ama satmaktan vazgeçme durumu olabilir o yüzden baska ne gibi önerileriniz var? cok teskkürler bu arada ilgilendiğiniz için:D

gitardan anlamıyorsan kesinlikle yalnız başına gitme :D satan arkadaşı tanımıyorum ama kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş hesabı her gitar satanın gitarı kendine göre 10 numaradır.

halilpazarlama demiş ki:
aamet53 demiş ki:

gitardan anlamıyorsan kesinlikle yalnız başına gitme :D satan arkadaşı tanımıyorum ama kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş hesabı her gitar satanın gitarı kendine göre 10 numaradır.

evet cok doğru sölüorsunuz.Giderken bi arkadasım var gitardan anlayan onunla gidecem.ama satıcı adam iyi birisine benziyordu.kazık atmaya calısısan birine benzemiyordu.tesekkürler :D

wahburn wm - 10 hakkında biraz bilgi verirmisiniz?

klasik gitardn geçiş yapıcam sizce nasıl bir gitardır?

Schecter c1 fr ve ibanez rg 320fm...
Yardım edin artık şu kardeşinize :D Ne zaman interneti açıp gitar arasam aklım başka yerlerer kayıyor...

Geçenlerde de ltd m200 fm ve c1 fr yi sormuştum :LOL:

Aslında ibanez özellikleri olarak daha düşük görünüyor ama, klavyedeki bindingi bitirdi beni :D

kullananlar bir yardım ediverin lütfen c1 fr mı rg320 fm mi...
İhtiyacım var yorumlarınıza yoksa kafayı kıracağım bu gidişle.

edit: rg320 dx fm olacakmış

dükkandaki adam bana 320 fm demişti. birde mydukkan.com da rg320 dx fm switch 5 yollu görünüyor ama ben mantığını kavrayamadım o işin

Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 5 sene kadar Klasik Gitar çaldıktan sonra Elektro almaya karar verdim fakat Gitar seçimi yapamıyorum.Yapmak istediğim tarz Metal ve Rock,tonları sert ve sustain'i iyi bir Gitar önerebilirmisiniz bana?
Düşündüğüm Gitar Cort x6 ama anlatılanlara göre Floyd Rose'un problem çıkardığı söyleniyor.Siz ne dersiniz bu halledilebilir bir sorunmudur,ya da Rose'u sağlam olan daha iyi bir Gitar önerebilirmisiniz?
Bu arada sadece Gitar'a verebileceğim miktar 600-650 tl civarı.Teşekkürler.

Geri