Uzun Saçlıya Sempati Duyamama Sorunsalı!

Dunya olçeginde konuyla ilgili polemikler ve fikir teatileri iceren web sayfalari,

kikiandtea.com/2013/01/why-do-we-continue-to-discriminate-against-men-with-long-hair/
www.alonelylife.com/showthread.php?tid=28282
answers.yahoo.com/question/index?qid=20110909122608AATcegR
forums.plentyoffish.com/datingPosts6222182.aspx
www.uspoliticsonline.com/abortion-civil-rights-other-social-issues/37593-discrimination-against-men-long-hair-work.html
forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=116691411

-----------

Metallica'nın da cover yaptığı "Turn The Page" şarkısında da böyle bir yadırganma mevzusu geçer. Sözlerde dayı, yol kenarında bir restorana girer ve artık bıktığı klişe sataşmalara yine maruz kalır, "Bu da bir adam mı kadın mı" diye. Metallica bile dertli be arkadaş, daha nolsun?

Aynen aynen,

Hatta Testament'in da vardir oyle bir klibi. Chuck Billy baba bilardo salonunda ortaligi dagitir, kendisine motosikletli serseri muamelesi yapilinca. Megadeth ve Skid Row'un da vardir bu tip hicivli, toplumsal kritikli sarkilari ve klipleri. Abd'de ozellikle Charles Manson manyaginin Sharon Tate (Roman Polanski'nin eski esi) ve arkadaslarini 1969 senesinde hunharca katletmesiyle beraber 'uzun sacli, hipi gorunumlu erkeklere ve hatta kadinlara' olan bu antipati, nefret tam bir stereotipe donustu. Hala da henuz degisen bir sey yok toplumun genelinde. Sehriban (hala icim sizlar) cinayetini isleyen çakma metalcileri animsayiniz. Bizim cografyada da bu isin 'donum noktasi' bu talihsiz olay oldu. Yani Turkiyemiz sadece buyuk sehirlerden ibaret olmadigi gibi Abd de sadece L.A.'den veya NY'tan ibaret degil.

Neticede son sozu 'bilincsiz ham kalabalik' nufusun geneli - toplumun Aziz Nesin'in de belirttigi o malum kesimi soyluyor. Katlanmaktan ve dik durmaktan baska çare yok.

Son düzenleme:
uzun-sac-karikaturu.jpg

@deryakeskin yaftalama yapmak yerine empati yeteneğini kullanabilirsin mesela! (tabi varsa) hoş olsaydı böyle bir ithamda bulunmazdın ya neyse!!! Bence sen önce insan olmayı öğren ve gıdım kadar bilginle ukalalık taslama,hayır yani kütüphanden araştır,ciltlerce tez falan yaz demiyorum da biraz oku ve o beynini kullan.Bu konuda sana yardımcı olmak için link veriyorum.Bak istersen! NOT:EŞCİNSEL,GAY,LEZBİYEN VB DEĞİLİMMMM!!!
http://www.cetad.org.tr/news.aspx?detail=56

O kadar da takmayın kafaya. Zamanında saçımız uzunken sırf bu sebeple bizi kovalayan, bıçaklamaya çalışan bazı serserilerin, itlerin sonradan saç uzattığını da gördük, evlatlarının büyüyünce tutup metalci olduğunu da.

Bizim memlekette hem bazı şeyler kedi - ciğer - mundar ilişkisi, hem de genel olarak şekilciliği aşıp öze bakmayı öğrenemedik. Hala okuyup, araştırıp öğrenen bireyler değil, kulaktan dolma bilgi ile alim olmaya çalışan, düz mantığı bile kullanmayı öğrenememiş, bilimden, felsefeden habersiz ukala dümbelekleriyiz.

(İkinci paragraftaki "biz"li ifadeler içinde yaşadığımız, sevsek te sevmesek te parçası olduğumuz toplumu ifade etmektedir. Forum veya rock'n roll ahalisine yönelik değildir. İçimizde çürükler vardır elbette ama o da ayrı mesele)

ilk önce kadın milletinin yüzde doksan dokuzu sevmiyor bu saç muhabbetini. yani seven de çoğunlukla erkek olsun çamurdan olsun tayfası. çok uzun süre ben de uzun saçlıydım . saçlar da doğal olarak sap sarı gözlerde yeşil olduğu için genelde " kız olsan şahane olurmuşsun " yorumu alırdrım. hatta bir gece ikiçeşmelikten çıkıyorum yetmişi kaçırmışım arkamdan gelen bir taksi "isterseniz gideceğiniz yere bırakayım " diye yanıma yanaştı. sonra dönüp postalın izini kapıya çıkarınca arkasına bakmadan kaçmıştı. ben de bu sefer sakalları koyverdim zakk tadında. şu deneyimle sabittir ne zaman bir kız arkadaşıma sorsam " kessem mi bu saçları bakımı çok zor diye " yanlış anlama çok yakışıyor ama kısa saç daha iyi bence" yorumu almışımdır. ha bu olayın türklükle v.s. alakası yok din hamuruyla yoğurulmuş orta asya kültürünün çoğunda vardır bu. doksanlı yılların sonunda saç uzatıp dövme yaptırıp kaşıma kulağıma piercing yaptırmıştım. basmanede baya baya saldırdıkları olmuştu. şimdi uzatamıyorum iş gereği. ama uzatana saygı duyarım hep. sadece içimdeki metalciyi öldürmüyorum . ne kadar gıda çarşısındaki bakliyat tüccarları gibi bir tipim olsa da içimde devamlı fon müziği olarak manowar çalıyor :D

ilk önce kadın milletinin yüzde doksan dokuzu sevmiyor bu saç muhabbetini. yani seven de çoğunlukla erkek olsun çamurdan olsun tayfası. çok uzun süre ben de uzun saçlıydım . saçlar da doğal olarak sap sarı gözlerde yeşil olduğu için genelde " kız olsan şahane olurmuşsun " yorumu alırdrım. hatta bir gece ikiçeşmelikten çıkıyorum yetmişi kaçırmışım arkamdan gelen bir taksi "isterseniz gideceğiniz yere bırakayım " diye yanıma yanaştı. sonra dönüp postalın izini kapıya çıkarınca arkasına bakmadan kaçmıştı. ben de bu sefer sakalları koyverdim zakk tadında. şu deneyimle sabittir ne zaman bir kız arkadaşıma sorsam " kessem mi bu saçları bakımı çok zor diye " yanlış anlama çok yakışıyor ama kısa saç daha iyi bence" yorumu almışımdır. ha bu olayın türklükle v.s. alakası yok din hamuruyla yoğurulmuş orta asya kültürünün çoğunda vardır bu. doksanlı yılların sonunda saç uzatıp dövme yaptırıp kaşıma kulağıma piercing yaptırmıştım. basmanede baya baya saldırdıkları olmuştu. şimdi uzatamıyorum iş gereği. ama uzatana saygı duyarım hep. sadece içimdeki metalciyi öldürmüyorum . ne kadar gıda çarşısındaki bakliyat tüccarları gibi bir tipim olsa da içimde devamlı fon müziği olarak manowar çalıyor :D
Şu anda bende de aynı durum mevcut. Sakalım da yok denecek kadar az çıktığı için üstüne birde bebek yüz eklenince her yeni gören kız zannediyor.
Birde kısa saçlıyken karşı cinsle aram daha iyiydi. Şuanda kızlardan çok erkekler bakıyor :D Bütün kız arkadaşlarım, ablamda dahil olmak üzere yakışıyor ama kes şu saçları diyorlar.. Her şeye rağmen severek uzatıyorum.

aksi birşey olmayana kadar uzat sonrasında birgün zaten kestiriyorsun benim saçımı kestirme sebebim çok dökülmesiydi 80 100 saç teli günlük dökülmesi normal denir ama 280 350 arası beni kestirmeye yöneltti 4 numara asker traşı gibi takılıyorum gayette ferah :D

aksi birşey olmayana kadar uzat sonrasında birgün zaten kestiriyorsun benim saçımı kestirme sebebim çok dökülmesiydi 80 100 saç teli günlük dökülmesi normal denir ama 280 350 arası beni kestirmeye yöneltti 4 numara asker traşı gibi takılıyorum gayette ferah :D
3,5 yıllık saçlarımı kestirdim geçen yıl (trajikomik sebeplerden ötürü :D), hiç memnun kalmadım kestirdiğimden beri uzatıyorum yine

Geri