Fobi

bu karşıdan karşıya geçme korkusu bende de var ama tam olarak fobi değil,mecbur kalınca geçerim yani :)
haritadaki kara parçalarının seni neden rahatsız ettiğini de anlayabiliyorum.aynı şekilde olmasa da küçükken beni de böyle eciş bücüş, pürüzlü ya da ne biliyim minik minik biraraya toplanmış şeyler hasta ederdi.örneğin şekerin üzerine üşüşmüş binlerce karınca ya da silginin üzerine kalem ucuyla yapılmış birsürü minik delik,suyun üzerinde birikmiş deterjan kalıntıları ya da bazı insanların yanaklarında oluyo ya sakal gibi sivilceler bunun gibi...(şu anda kaşınıyorum :) )

telvin demiş ki:
insanların içinde yanlış bir hareket yapıp, onlara karşı rezil olmaktan korkuyorum. insanlara hayır demekten korkuyorum, utanıyorum. insanların kalbinin kırmaktan da korkuyorum. bu durumdan nasıl kurtulabilirim, yardım edin lütfen :cry:

Eyvah vahim bir durum :roll: insanların içinde yanlış hareket yapmaktan korkukorsan sürekli dikkatlilik insana daha çok yanlışlar getirir ve böylelikle içine kapanık ve topluluk içinde sıkılan ,rahat olamayan biri olursun.Boşver rahat davran ,içinden geldiği gibi insanların senin hakkında ne düşündükleri tabi önemli ama onlar senin davranışlarını kontrol etmesinler mutlu olacağın şekilde davran ama zarar vermeden,
ve asla karşındaki kırılacak diye herşeye evet deme ilerde çok kırılan üzülen sen olursun unutma... ;)

telvin üzgünüm ama sabırım senin sosyal fobin var baya arastırmıstım cünkü benimde vardı ya da öyle sanıyordum ama simdi biraz daha iyiyim cevrendekileri bosver cünkü onlarda senin gibi gözünde büyüttüğün insanlardan farksızsın ya da cok daha iyisin unutma Hiç yanlışlık yapmayan biri, hiçbir iş yapmamış demektir

ben en buyuk fobim aile kalabalık bi ortamda eline gitar verilip hadi çal denilmesidir bi kaç kere başıma geldi iğrenç bi durumdur burdan size sesleniyorum arkadaşlar kimseye yapmayın boyle bir şey bırakın elaman canı isterse çalsın çok pis bir durum çunku

yaa benim bi fobim var, çok kötü yaaa
küçükken abimin bir şakası vardı; gece ben yatağa yatmadan önce yatağın altına girmiş, sonra ben yatağa uzanmak için oturduğumda aniden ayak bileğimi eliyle kapıyor ve ben yerimden fırlıyom korkudan 8O
o zamandan bu zamana yatağa girerken gece altından hep korkarım :)

hortumdan çok korkuyorum.nedenini de bilmiyorum.bu konuda çok düşündüm,korktuğum şey hortuma yakalanıp içinde dönerken parçalanıp sonra da havaya savrulmak değil(yani içine girdiğimde bir doğal felaket olduğunu görürdüm)uzaktan gördüğümde kanım donuyor,titremeye başlıyorum,doğal bir olay olarak göremiyorum bunu.nasıl oluştuğunu,tam olarak ne olduğunu ayrıntılı bir şekilde araştırmış olmama rağmen fotoğrafını gördüğümde bile yüreğim ağzıma geliyor.çok tuhaf ,doğaüstü ve fantastik bence..

uyumaya çalışırken cin ve perilerin de yanında oldugunu düşünmek ve onlara metal göstermek fobidir.uykusuz geceler yaratır.saçma sayılan düşünceler üretir uykusuzluk.uyumak istememek de ayrı bir fobidir çünkü kabus gelebilir.

bence fobiler bizim takıntılarımız yani korktugumuzu düşündükçe daha da nükseden şeyler..ben hamamböceklerinden çok korkuyorum ve tiksiniyorum eskiden görünce kaçardım şu an varlıgına hiç tahammül edemedigim için öldürebiliyorum..belki de fobi olmaktan çıkıp takıntıya dönüştü benimki..gökgürültüsü,aşık olma,karanlık fobileri de var ayrıca...hepsi diil ama bazı fobiler bence kötü tecrübeler sonucu da ortaya çıkabilir..

fareden, köpekbalığından bide ölümden korkuyorum :roll: bi de trafik kazalarından cok korktuğum için direksiyon başına geçme fobim var bu yüzden ehliyet kursuna gidemiyorum yıllardır :oops:

korkularınızla yüzleşmesseniz korkunuz dahada büyür...
tavsiyem kortuğunuz şeyleri daha çok yapın...
tabi ölmekden korkanlara bu önerim geçerl değil:)

1 ayı geçkin süredir işsizim, dinleniyorum bahanesiyle iş falan aramadım, asıl sorun iş başvurularından nefret ediyor olmam. sadece iş başvuruları olsa iyi, yeni işe başlamaktan da nefret ediyorum. Allahım yoksa bende sosyal fobi mi var derken farkediyorum evet ta kendisi. ama sadece iş konusunda böyle hissediyorum. ne biçim şey beee :(

fobiyle ne kadar alakalı olur bilmem ama paranoyak olduğumu düşünüyorum.

satranç ve tavla gibi oyunlarda simetri hastalığına yakalanıyorum. dikkatim dağılıyo. ha bire piyon,taş düzeltiyorum oyunun afedersiniz b*ku çıkıyo (!)

Geri