Yaran Ilanlar

N427 ler iyi diyorlar ama siz ne dersiniz?

75FEA5FC-33A9-49E3-B44D-4B7431E4E107.jpeg

Aldık bir kara Jackson, düştük bu yola,
Dolar uçup gidince, verdik bir mola,
Amfisiydi, pedalıydı hepsi zamlanınca
Satar olduk ekipmanı,
Gel kaçırma bu gitarı.

Aşık Birol der ki, bu işin sonu yok,
Civar illerinde tez elden tükenmiş stok,
Alamayanların gözü yaşlı, satanın gözü tok,
Sen sen ol kaçırma
Evladiyelik bu gitarı.
Benimkinin çakması olmuş ama olsun o kadar...

İyi dalga malzemesi olmuşuz burada bak bak...

Agalar; ben size Orhan Veli şiiri de yazmasını bilirdim gitar için de; hem geyik olsun hem anlaşılır olsun diye basit olsun dedik ;)

Gömenlere de övenlere de selam olsun... İlandaki gitar, avatarda elimde tuttuğum gitardır bu arada...

Son düzenleme:
Benimkinin çakması olmuş ama olsun o kadar...

İyi dalga malzemesi olmuşuz burada bak bak...

Agalar; ben size Orhan Veli şiiri de yazmasını bilirdim gitar için de; hem geyik olsun hem anlaşılır olsun diye basit olsun dedik ;)

Gömenlere de övenlere de selam olsun... İlandaki gitar, avatarda elimde tuttuğum gitardır bu arada...

Bizim de maksadımız birazcık tebessüm edebilmek, dalga geçmek demeyelim ona. :)

Duman tonuna laf çakmış ise bu forumdan birisi olabilir. Tabii eğer ülke çapında bir "Duman tonu nasıl alınır ?" tayfası varsa onu bilemiyorum.
Başka gitar ilanlari da vardı. Onlar da bir garipti overlokçu ayağınıza geldi tarzında şeyler demiş.😂 Kullandığı gitarlar gayet iyiydi. O yüzden bana da bu forumdan biri gibime geldi. Duman tonu nasıl alınır tayfasını ben de bilmiyorum hic denk gelmedim o tayfaya😃

İlana atarlı atarlı yazarken kendini rezil ettiğini fark etmeyen gülünç karakterlerin bir diğeri işte...
Müzik grubuna eleman arıyorsan, önce NASIL ÇALDIĞINI merak eder insan.

”sert sür yada sevgilinin,eşinin dizinin dibinde oturup çocuk büyüt”

Yakıt fiyatlarından dolayı sert süremiyordum, durduk yere çocuk yapmak zorunda kaldık iyi mi? Hay skorski.

”sert sür yada sevgilinin,eşinin dizinin dibinde oturup çocuk büyüt”

Yakıt fiyatlarından dolayı sert süremiyordum, durduk yere çocuk yapmak zorunda kaldık iyi mi? Hay skorski.
Zaten en endişe verici kısmı orası ilanın. Adamın nasıl çaldığı ile ilgilenmiyor ama "ille de motorcu olsun" filan...
İşin içinde Rob Halford referansı da olunca (Sert sür = "Rock hard, ride free...") "lan olm sakata gelmeyelim" diyor tabii insan 🤣

İlana atarlı atarlı yazarken kendini rezil ettiğini fark etmeyen gülünç karakterlerin bir diğeri işte...
Müzik grubuna eleman arıyorsan, önce NASIL ÇALDIĞINI merak eder insan.
Jargon gayet temiz. Tipik 'midwestern Harley Davidson rider.' 😂
Şahsen sevdim bu ilanı, komik de ayrıca 😂

İlanını haklı çıkarmak için klasik gitar diye bir şeyin varlığını reddedeni ilk kez görüyorum.
155339 eklentisini görüntüle
"Klasik gitar" bir tür halk ağzı değildir. Halk ağzı olan, "İspanyol gitarı"dır.
Klasik gitar, spesifik bir terimdir.
Aynı terim İngilizce'de de var (Ne olmuş yani demeyin, dünyanın en önemli klasik gitar ekollerinden biridir İngiltere. Yıllardır da dergi çıkar sadece bu alana yönelik.)

Her klasik gitar aynı zamanda bir akustik gitardır, çünkü akustik bir enstrümandır nihayetinde, ancak her akustik gitar klasik gitar değildir.
Ayrıca her misina telli akustik de klasik gitar olmayabilir, çünkü flamenkocuların tercih ettikleri de var. Ayrıca, klavye yapısı daha farklı elektro-klasikler de var, bunlar daha çok solo ve emprovize amaçlı çalan insanlar (bkz John McLaughlin) tarafından kullanılıyor. Bunlar aynı zamanda akustik enstrüman da oluyor bu arada:)

Son olarak şunu da söylemek lazım: Klasik gitar terimi hem bir enstrümanı, hem de çalış ve yaklaşım tarzını ifade eder. "Klasik gitar çalmak" bu anlama gelir aslında. O yüzden de çok kafa karıştırır.

Son düzenleme:
Aslında ikiniz de yanılmışsınız:)
"Klasik gitar" bir tür halk ağzı değildir. Halk ağzı olan, "İspanyol gitarı"dır.
Klasik gitar, spesifik bir terimdir.
Aynı terim İngilizce'de de var (Ne olmuş yani demeyin, dünyanın en önemli klasik gitar ekollerinden biridir İngiltere. Yıllardır da dergi çıkar sadece bu alana yönelik.)

Her klasik gitar aynı zamanda bir akustik gitardır, çünkü akustik bir enstrümandır nihayetinde, ancak her akustik gitar klasik gitar değildir.
Ayrıca her misina telli akustik de klasik gitar olmayabilir, çünkü flamenkocuların tercih ettikleri de var. Ayrıca, klavye yapısı daha farklı elektro-klasikler de var, bunlar daha çok solo ve emprovize amaçlı çalan insanlar (bkz John McLaughlin) tarafından kullanılıyor. Bunlar aynı zamanda akustik enstrüman da oluyor bu arada:)

Son olarak şunu da söylemek lazım: Klasik gitar terimi hem bir enstrümanı, hem de çalış ve yaklaşım tarzını ifade eder. "Klasik gitar çalmak" bu anlama gelir aslında. O yüzden de çok kafa karıştırır.
Evet doğru her misina olan klasik gitar olmuyor flamenko gitar da olabilir fakat ilandaki flamenko olmadığından bahsetmedim ondan. Benim takıldığım buna gore muzik aletlerini sadece elektro ya da akustik gitar olarak ayirabiliyoruz. Baska tür yok der gibi olmuş. Aklıma gelen şu oldu. Ateistler falan var bir de klasik gitarin varlığını reddenler mi var sorusu geldi.😃 Klasik gitar halk ağızı denilen kısma da takılmıştım. Orayı açıklamışsınız zaten.

Evet doğru her misina olan klasik gitar olmuyor flamenko gitar da olabilir fakat ilandaki flamenko olmadığından bahsetmedim ondan. Benim takıldığım buna gore muzik aletlerini sadece elektro ya da akustik gitar olarak ayirabiliyoruz. Baska tür yok der gibi olmuş. Aklıma gelen şu oldu. Ateistler falan var bir de klasik gitarin varlığını reddenler mi var sorusu geldi.😃 Klasik gitar halk ağızı denilen kısma da takılmıştım. Orayı açıklamışsınız zaten.
Konservatuardaki bölümde mi halk ağzıymış ?
Ben kimin hangi mesajı yazdığını çok net anlamamışım orada, kusura bakmayın bu arada.
Bu tip şeyleri sallayıp geçmek lazım aslında, trendyol filan gibi yerlerde bu işin ciddiyeti olmaz doğal olarak.

Geri