Heavy Metal Için En Iyi Passive Manyetik ?

Çok tartışılmış genelde kişisel tercihtir şeklinde cevaplanmış bir konu ancak yine de bir sorayım :) Set olarak passive duncan manyetik tavsiyeniz nedir ? benim tercihim SH-6 TB-6 olacak. Heavy-Metal için passive manyetik öneriniz nelerdir ? ( başka markalar da olabilir )

Bence nokta atışı tercih yapmışsınız. SH-6 ve SH-10, köprüde her tarza gidiyor. "Sen kullanıyor musun?" diye sorarsanız, hayır :) Ben Nazgûl'ü tercih ettim :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
black için nazgul güzel ama o kadar sert şeyler çalmıyorum aslında emg kullanıorum ama bir değişiklik istiyorum kendimi bildim bileli emg :D

Bu arada gitar ne? Metal için çok fazla manyetik var ama gitara göre manyetik seçimi daha mantıklı. Ben genel olarak Alternative 8 i beğeniyorum köprüde.Ayrıca Sh-5 de güzel manyetiktir mesela.

cort k6 maun gövde abanoz klavye maun sap. ancak manyetiği daha sonra yapacağım bir gitara aktaracağım o da aynı ağaç kombinasyonunda olacak.

Hemen hemen tum duncanlari denedigim icin soyluyorum. tb4-tb5 kopru icin en iyileri diyebilirim ve tb6 da hic fena degil ama sh8 gordugum denedigim en kotu, en boguk, en soguk, en tizden midden nasibini alamamis manyetik demek zorundayim. Sevene kullanana akil sir erdiremedim bir turlu, allah islah etsin :D

Yuksek cikisli olmayan manyetikleri hemen hicbirini gitarima takipta denemedim, bu yuzden %100 saglikli yorum yapamam zira gitar degiskeni oyle gozardi edilebilecek birsey degil. Ama baska gitarda denedim sh-12 hic fena bir manyetik degil.

Kesinlikle Sh8 tavsiyemdir. Şiddetle tavsiye ediyorum. İtina ile uçan tekme atılır. Şaka bir yana cidden kullandığım en sert ve net (net kısmı biraz tartışılabilir diğer modellerle karşılaştırılarak) pasif manyetik. Daha serti varsa kullanmadım.

Kesinlikle Sh8 tavsiyemdir. Şiddetle tavsiye ediyorum. İtina ile uçan tekme atılır. Şaka bir yana cidden kullandığım en sert ve net (net kısmı biraz tartışılabilir diğer modellerle karşılaştırılarak) pasif manyetik. Daha serti varsa kullanmadım.

+1. Karşılaştırma yapabilecek kadar sayıda manyetik denedim, SH-8 gibi sertini görmedim pasifler arasında ve son 2 gitarımda da SH-8 kullandım, şimdi ki Schecter'ımda da kendisini kullanıyorum çok memnunum.

SH-10'da gayet yeterli derecede sert bir manyetik.

Sert derken ne demek istedigini bilmiyorum, output diyorsan bir takim yanlislar var demektir fakat sh8 kesinlikle ve kesinlikle net bir manyetik degil, hatta belkide seymour duncanin urettigi en boguk manyetik.

bu videodan bakınca aslında az çok bir şeyler anlaşılıyor tonlar için sh6 veya 8 olacak artık hangisini bulabilirsek piyasada ikinci el :)))

Geri