Sınav

filmin konusu kotu igrenc hatta.gereksiz sacma sapanda die biliris..yany paran varsa bi film yapmak istiosan daa nice filmler yapabilirsin bununla ugrasmanın mantıgı yok artık
fakat gel gelelim filmin muziklerine dicek bisii yok iste ;)

goqhan demiş ki:
filmin konusu kotu igrenc hatta.gereksiz sacma sapanda die biliris..yany paran varsa bi film yapmak istiosan daa nice filmler yapabilirsin bununla ugrasmanın mantıgı yok artık
fakat gel gelelim filmin muziklerine dicek bisii yok iste ;)

Olayı götüren filmin müzikleri zaten.

bence oldukca basarılı bir film... bekledigimin cok cok ustunde cıktı... konu sanıldıgı gibi geyik degil... hem cok iyi sistem elestirileri,hem hayata dair cok tanıdık kareler,hem de cok iyi oyunculuklar var... muziklere diyecek lafım yok zaten... sahnelere en iyi uyacak sarkılar secilmis... ismail hacıoglunun oyunculuguna hayran oldum gercekten cok basarılı... filmin sonundaki sahne zaten insanın icini burkuyor, o duyguyu cok iyi yansıtmıs ismail hacıoglu o sahnede calan dursun zaman da duyguyu ikiye katlamıs... yanıbasımdanın caldıgı sahnede yine ismail hacıoglunun oyunculugu ile birlesince insanı derinden etkiliyor... kısacası cok basarılı bir film diyebilirim...

ismail hacıoğlunun oyunculuğu olsun kurgusu olsun müzikler beklediğimin çok üstünde çıktı...gidicek yerlere çok güzel bi şekilde soka soka yerleştire yerleştire yapılmış bi film kesinlikle başarılı buldum...

filmden aklımda kalan bir soz ossye yonelik hızlandırılmıs kurslarla ilgili "dikkat edinde yurdumun hızlandırılmıs kursları da yurdumun hızlandırılmıs trenleri gibi raydan cıkmasın" okan bayulgen.... sanırım yeterli....

ya bu filme kötü diyemezsiniz... emeğe saygısızlık olur... izlediğim en güzel Türk filmi ... Ömer Faruk Sorak'ın ellerini öpsün öğrenciler.... öğrencilerin sorunları yaşadıkları bu kadar net şekilde başka bi şekilde açıklanamaz.. ailelerin yanlış düşünce ve tavırları... kesinlikle her anne ve babanın izlemesi lazım.... anne ve babalara, öğretmenlere,siyasilere ve öğrencilere yani herkese bi ders veriyor bu film... ama en fazla öğrencinin yanında yer alan bi film... bu filme haksızlık etmeyin ..iyice izleyin sonra konuşun derim ben... bi sanatçının albümü çıkar çıkmaz yapılan yorumlara dönmesin... bunu izleyen bütün vicdanlı anneler ve babalar çocuklarına o kadar yüklenmeyi bırakacaktır... dünya üzerinde bir tek TÜRK MİLLETİ'nin Gençlerinin başında böylesine bir bela var... Gençlere biraz olsun destek olan bu filme kötü deme hakkınızın olmadığını düşünüyorum...
çünkü o hak, gençlerin kendisindedir... film onların filmidir... kimse kızmasın... Ben kendi adıma Ömer Faruk Sorak'a teşekkür ederim... yüreğine emğine sağlık... anasının ak sütü gibi helal olsun verdiğim bilet parası... ikinci kez gidiyorum yarın bu filme...

Lütfen yapılan kötü yorumlara aldırmayın gidin ve izleyin bu filmi... Tüm ebeveynlerin ve devlet büyüklerinin biz gençlere yüklendiği bu zamanda... kendilerinin neler yapması gerektiğini ,nasıl acımasızca biz gençlerin hayatlarını ,gençlik yıllarını aldıklarına bi baksınlar , utansınlar..... milli eğitim bakanı izlesin belki kafasına bi tuğla düşer de aklı başına gelir.... gençlerden çok büyüklerin izlemesi gerekir...

sevgiler saygılar...

Hakkatten süper bi film. hala vizyonda mı bilmiyorum ama gitmeyen arkadaşlar kesin gitmeliler yani.17-18-...yaşında zaten bi yandan hayatlarının kaderlerinin onlara getirdiği dertlerle uğrasırken bi yandan da yurdumuzun sırtlarına yüklediği o büyük dert öss var.bende öss ye hazırlanan bi vatandaş olaraktan yönetmeni tebrik ediyorum... :)

sınav filmi

ya zaten filmin müziklerine dicek bişey yok. tek kelimeyle süperdi. sen ağlama da bende baya bi duygulandım. şarkıyı ilk dinlşedimde beğenmemiştim ama filmle dinleyince..... bide şu mangayla gökselin düeti 'dursun zaman' da son sahnelere cok uymuş.

ben katilmiyorum ona mangayla olan final olmamis ya mangayi severim dinlerimde ama ambians son saniyelre kadar mukemmel gidiyo finalde dursun zaman :? bence olmamis sonu

valla bilmiyorum bana uymuş gibi geldi. cocuk o an sınavda ve annesi ölüyo. zamanın durtmasından başka ne isteyebilir ki... o anlamda uymuş dedim ben. Tabi senin fikrinede saygı duyarım :roll:

SINAV filminin ana müziği OGÜN SANLISOY "Sınav(Koşu Başladı)" ın klibi müzik kanallarında dönmeye başladı ... iyi seyirler... ben daha izleyemedim ama kesin yakalarım klibi bugün...

müziklerini çok güzel yerli yerine oturtturmuş bi film bence ve benim hoşuma gitti ya saçma bulmadım konusunu fln
belki de öss derdini atlatalı bir sene olduğu içindir =)) içim cız etti izlerken böyle bi ağırlık çöktü :)

izlemedim ama anladıgım kadarıyla öss ye hazırlanan insanların nasıl bir psikoloji içinde olduklarını başarılı bir şekilde yansıtan bir film zaten öss çok saçma bir sistem 17 yaşındaki gençleri evlerine kapatıp bir yıl tam bir moton hayatı yaşamalarını sağlayıp sonra da onları kahraman ilan eden bir sistem
aileler izlesin bence bu filmi

yasin_ibar demiş ki:
ya bu filme kötü diyemezsiniz... emeğe saygısızlık olur... izlediğim en güzel Türk filmi ... Ömer Faruk Sorak'ın ellerini öpsün öğrenciler.... öğrencilerin sorunları yaşadıkları bu kadar net şekilde başka bi şekilde açıklanamaz.. ailelerin yanlış düşünce ve tavırları... kesinlikle her anne ve babanın izlemesi lazım.... anne ve babalara, öğretmenlere,siyasilere ve öğrencilere yani herkese bi ders veriyor bu film... ama en fazla öğrencinin yanında yer alan bi film... bu filme haksızlık etmeyin ..iyice izleyin sonra konuşun derim ben... bi sanatçının albümü çıkar çıkmaz yapılan yorumlara dönmesin... bunu izleyen bütün vicdanlı anneler ve babalar çocuklarına o kadar yüklenmeyi bırakacaktır... dünya üzerinde bir tek TÜRK MİLLETİ'nin Gençlerinin başında böylesine bir bela var... Gençlere biraz olsun destek olan bu filme kötü deme hakkınızın olmadığını düşünüyorum...
çünkü o hak, gençlerin kendisindedir... film onların filmidir... kimse kızmasın... Ben kendi adıma Ömer Faruk Sorak'a teşekkür ederim... yüreğine emğine sağlık... anasının ak sütü gibi helal olsun verdiğim bilet parası... ikinci kez gidiyorum yarın bu filme...

Lütfen yapılan kötü yorumlara aldırmayın gidin ve izleyin bu filmi... Tüm ebeveynlerin ve devlet büyüklerinin biz gençlere yüklendiği bu zamanda... kendilerinin neler yapması gerektiğini ,nasıl acımasızca biz gençlerin hayatlarını ,gençlik yıllarını aldıklarına bi baksınlar , utansınlar..... milli eğitim bakanı izlesin belki kafasına bi tuğla düşer de aklı başına gelir.... gençlerden çok büyüklerin izlemesi gerekir...

sevgiler saygılar...

Mükemmel bir özet. ben de bugün izledim yazmadan önce yorumları okudum tam benim düşündüklerimi yazmışsın arkadaşım.

Herşeyden önce müthiş bir sistem eleştirisi var filmde. Sadece eğitim değil aile sistemimiz ve hatta emniyet amirinin çevirdiği dolapları gösterdği için devlet mafya ilişkisini de müthiş eleştiriyor. Ve belki de filmde en çok beğendiğim olay polat alemdar denen saçmasapan bir karakterin Türk gençlerini resmen serseriliğe iten bir karakterin de çok güzel bir biçimde işlenmesiydi. Bu filmden alınması gerekilen çok ders var. Emeği geçen herkese helal olsun. Umarım devam filmleri de bu kadar başarılı olur.

Son birşey daha Şener Şen ve Kemal Sunal'ın oynadığı ülke sorunlarını kara mizahla anlatan filmlerden sonra çekilmiş en güzel Türk filmiydi. Yani 80'lerden sonra çekilmiş bence en güzel Türk filmi. 90'lı yıllardaki hiçbir film bu filmin yanından bile geçemez.

Geri