Camel Sigarasının 6.5 Tl Olması

Her gelende fişini istemesin kardeşim :mad: Esnaf yeterince vergi ödüyor zaten. Bu gün küçük esnafın en çok PEŞİN para bağladığı ürün sigara. Ve kar oranı %4. Yazıktır günahtır. Ben kendim hergün bölgede olduğum için en iyi ben anlarım :)
Hocam sende haklısın zincir gibi bişey zaten devlet şirkete abanıyor şirket esnafa esnaf müşteriye sonra herkes müşteriye :) ama sigara konusunda değil çünkü onun serbest piyasası yok :)

Hocam sende haklısın zincir gibi bişey zaten devlet şirkete abanıyor şirket esnafa esnaf müşteriye sonra herkes müşteriye :)
Eskiden %10 bırakıyordu ama son gelen hükümet sağolsun %4 e düştü. Buda alım gücünü çok etkiledi. Büyük marketler, avm lerde bir yandan olunca nerdeyse %25 in altında satılan ürünler zararına gibi bişey. Ağzı olan konuşuyor yok haksız kazanç yok bilmem ne. Ulan bu ülkede ne fabrikatörler ne paralar ne ayakkabı kutuları götürdüler, ufak esnafın kaçırdığı vergimi batar oldu ? (lafım sana değil kardeş genelleme :) )

Eskiden %10 bırakıyordu ama son gelen hükümet sağolsun %4 e düştü. Buda alım gücünü çok etkiledi. Büyük marketler, avm lerde bir yandan olunca nerdeyse %25 in altında satılan ürünler zararına gibi bişey. Ağzı olan konuşuyor yok haksız kazanç yok bilmem ne. Ulan bu ülkede ne fabrikatörler ne paralar ne ayakkabı kutuları götürdüler, ufak esnafın kaçırdığı vergimi batar oldu ? (lafım sana değil kardeş genelleme :) )

Liste fiyatı 5 lira olan sigarayı bana 8 liraya gömen adama hiç de devlet çok vergi alıyor hiç kazanmıyorlar varsın bu adam da bizi yolsun şeklinde yaklaşmam kardeşim yolu bu değil :) hükümete muhalefetiz ama haksız kazanç sağlayan tekellere de öyle...

bugün sigara firmalarının daha az vergi verip daha çok kar elde etmek için bu yöntemi uyguladıklarına dair bir haber okudum.
önümüzdeki günlerde diğer sigara şirketlerinin de bu indirime gitmesi öngörülüyor, malum birisi yapıp diğerleri yapmazsa olmaz.

şu an 8,5 lira olan bi sigaranın ortalama 4 lirası vergiymiş, bir de fiyatı belli bi baremin üzerinde kalan sigaralardan extra vergi alınıyormuş, şirketler de böyle bir çözüm bulmuşlar göya da, daha önce bu gerçek bilinmiyor muydu, bugün mü keşfettiniz bunu diye de sormadan edemiyorum.

Bir öğrenci olarak beyaz anadoludan şaşmadım. Paranın gittiği yer belli, benim cebimdeki para belli. 5,5₺ zehirlenirken, fiyatı düştü diye 6,5₺ zehirlenecek lüks yok bende malesef.. He ciğerlerim bayram etsin diye bir paket aldım, ara ara içiyorum :D

Geri