Nokiasupersound Müzik Yarışması

Çok başarılı besteler var. Ama o kadar çok insan katılmış ki, yarışmacıların ortalama şansı daha da az olacak. Şahsen ne gibi kriterler kullanarak yarışmacılara puan verileceğini merak ediyorum. Hakkı olanın hakkı yenmesin de, gerisi müzik :) herkese başarılar dilerim.

AA

ZepliN grubu Yasak Aşklar Paranoyası adlı funk bestesi ile Nokia Super Sound Yarışmasına katılmıştır.dinleyiniz efendim...

Bizde Grup Aferim Olarak Put The Blame adlı HardRock soundlu şarkımızla katıldık bakalım neolucak. Şarkının ingilizce olması bizi -1 le başlatıyo galiba:) Hadi bakalım herkese başarılar diliyorum arkadaşlar

Etraf reklam kokuyor :) Bizde bir el atalım diyerekten "alize" adlı soft rock grubumuzun "Mektup" adlı kaydını dinlemenizi bekliyoruz. Yorumlarınızı da...
Tüm katılan arkadaşlara da başarılar! ;)

arkadaşlar duyduğuma göre dream tvde yapılan tanıtımlar bitiomuş.yani biçok grubun tanıtımı yapılmadan bitmesi sizce diğer yarışmacı arkadaşlara haksızlık,tanıtımı yapılan gruplarada ayrıcalık olmuomu...

ne diim yaf başarılar tüm yarışmacılaraa....

imaginary_ sana katılıyorum çok haklısın.tanıtım bütün yarışmacıların hakkı ,YaHeP Ya HiÇ...

diğer akadaşlarda bu konu hakkında düşüncelerini belirtirlerse sewinirim;):)

:evil: hemde çok büyük bir haksızlık;
bence tanıtımı yapılmayan diğer grupların yarışmadan çekilmeleri lazım
ki zannedersem 20civarında grubun tanıtımı yapıldı,bırakın bu 20 grup kendi arasında yarışsın
şahsen tanıtılan grupların birine verecektim oyumu ama haksızlık olduğundan dolayı hiçbirşekilde oy kullanmayacağım
saçmasapan bir uygulama :!: :!: :!:

kesinlikle

imaginary_ demiş ki:
arkadaşlar duyduğuma göre dream tvde yapılan tanıtımlar bitiomuş.yani biçok grubun tanıtımı yapılmadan bitmesi sizce diğer yarışmacı arkadaşlara haksızlık,tanıtımı yapılan gruplarada ayrıcalık olmuomu...

ne diim yaf başarılar tüm yarışmacılaraa....

kesinlikle katılıyorum! neye gore secildiler, nasıl oldu bilmiyorum ama düşündüğüm şu ki hiçbir grup kendilerine boyle bir teklif yoneltse asla HAYIR demezdi... biçokça amaç kitleler cünkü...

azcık karamsarlık yapıp ne doğru yapılmışki bu olsun diyorum türkiyede...

keyifle!!!(!)

Bu yarışmada halk oylaması deniyor yaa bir dümen dönmez dimi bu oylamada???

Mesela hevesli genç arkadaşlar... Devamlı kendilerine Oy basamazlar dimi ??

Bunun önlemini almışmıdır nokia?

Rousseau demiş ki:
almışlardır mutlaka...almasalar da farketmez çünkü müziğin yarışması olmaz ehueh heh :)

Hak yenme olayı çok kötü bir şeydir... Senin grubunun iddası olmayabilr sen rahat olabilirsin...

Ama çok sağlam iş çıkarmış grupların hakkının yenmesi tek kelime ile günahtır...

O yüzden soruyorum bilgisi olan varmı halk oylaması ile ilgili??? tedbir alınmışmıdır... Klon oylara karşı... ???

alındığını sanmıyorum çüzkü farkılı e-posta hesaplarından farklı kullanıcı atlarıyca üye olabiliosun..ne kadar fazla mailin varsa o kadar fazla oy atabilirsin yani..işi tc kimlik numaralarıyla falan yapmalılar bence..
bir de halk 8. jüri olarak yer alıcak ..o bi önlem gibi inceden

bizim şarkının vokallerı kısık kaldığı için bişeye benzemedi bana kalırsa şarkı oyusden tekrar yolladık şarkıyı ama hala deiştirmediler yenısıyle grubun adı volans bu arada kımse dınlemedı sanırm...

öncelikle one more lie grubu temsilcisi olarak herkese başarılar diliyorum. bu yarışma hem amatör piyasanın dirilmesi ve bir hedef için gelişmesi adına hem de insanların kaynaşmasını adına olumlu bir oluşumdur.

resmi girişimden sonra da düşüncelerime geçeyim :)

bence bu yarışma bir tarz/tür yarışması tadında biraz. 550 grup var şimdi şu saatte ben şunu şuraya yazarken, bunların içerisinde metali de var punkı da var alternatifi de var hardcore da var rap de var, her temsil edilen tarzdan iyi gruplar da var kötü gruplar da var. bu sene kalabalık ve karışık biraz. ama biliyorum ki alternatif rock tarzının şansı daha yüksektir (bugünlerde piyasanın aradığı tarz olarak ve istatistiksel olarak bunu söylüyorum, trend olan tarz demeye dilim varamadı ama dedim de şimdi çaktırmadan değil mi).

ben isterim ki her tarzdan gruplar seçilsin finale, böylece hem herkesin şansı daha da eşitlenir hem de türkiyede yapılması zor hatta imkansız tarzlar da desteklenir ve ilerler.

yukarıda anlattığım kriterleri baz aldığımda kendi grubumun hiç bir şansı olmadığını çok iyi biliyorum. kayıt biraz eksik olabilir ama zaten burda olay kayıt değil, önemli olan yapılan müzik ve biz hem metalcore yapıyoruz hem de bunu ingilizce yapıyoruz (türkçe yaparsan komik olur dil yapısı uymuyor sesleri bi garip), geçen seneki gruplara bakıldığında tercih edilmediği ortada. insanlar kül gibi çilekeş gibi dorian gibi gruplar istiyorlar sürekli çünkü buna alışkınlar. metalcore tarzının veya ona yakın tarzın yarışmada zaten sadece iki temsilcisi var, diğeri de bleed myself tonight. peki bunu (şansımızın olmadığını) bilerek neden katılıyoruz...neden katılmayalım? eğer farklı tarzların bu ülkede gelişmesi için elimizde çok az da olsa bir şans varsa değerlendiririz, değerlendirmeliyiz de :D
zaten bütün olay ayrıca eğlendiriyor...muhabbet oluyor, tanışıyoruz falan filan :)

bunlar da benim fikirlerim.
yarışmada nükleer başlıklı kızı beğendim ve iyi buldum her ne kadar müzikal bir yenilik getiremese de..ama zaten yeni bir şey değil de var olan bir şey yapıyorsan iyi yapacaksın :), gulyabaniyi de destekliyorum sonuna kadar, bunun dışında dengesiz heriflere de selam ederim onlar da iyidir...değişiktir.

herkese başarılar...ve iyi eğlenceler evet :) (çok sikko bitirdin be abi) biliyorum...

Geri