Nokiasupersound Müzik Yarışması

bildiğim kadarıyla dream tvde yapılan haksızlık...bikaç grubun tanıtımı yapıldı dream tvde.bence bu tanıtım yapılan gruplara ayrıcalık,diğer gruplarada haksızlıktı...doğru olanı yaptıklarını düşünüorum paranoyanın...şansları bol olsun...

yani sonuç olarak katılımcı gruplarda, siteye girip onlara oy verenlerde, yarışmayı düzenleyenlerde,jürideki insanlarda nokiasupersound adlı organizasyonun ilginç ödülleri olan baştan sağma bir yarışma olduğunun farkında.........

zaten geçen seneki yarışmadan sonra bir çok insanın aklında şike yapıldığına dair izlenimler oluştu.......

eminim bu senede öyle olacak çünkü finale kadar adil bir oylama sistemi yok bu zaten başlıbaşına bi saçmalık finaldede hakeden olmayacağı için bu senede kötü bi izlenim yaratacak bu organizasyon bana göre...

:arrow: baDLuCk :twisted:

çok doğru sölüosun valla abi katılıorum kesinlikle...herkes farkında bu yarışmanın adil olmıcanın...haksızlıklar daha oylama başlamadan başlamıştı yaaa...

benim favorim Tortu oldu.Gergin adlı parçaları gerçekten çok özgün olmuş tavsiye ederim.Shiva ve noctiluca da iyi.Ama tortu değişik bir iş yapmış.hepsine helal

imaginary_ demiş ki:
çok doğru sölüosun valla abi katılıorum kesinlikle...herkes farkında bu yarışmanın adil olmıcanın...haksızlıklar daha oylama başlamadan başlamıştı yaaa...

Doğru diyorsunuz adalet konusunda fakat çoğu kişinin aklı ne Mustangde ne ilk onda. Bence Keşke paranoya'nın şarkısı kalsaydı. Nokia zaten reklamını yapıyor. Paranoya olsa da olmasa da,Ya da yüz kişi çekilde de çekilmese de. Bu duruma pragmatist bakmak daha mantıklı. Ne kadar kişiye müziğini dinletebilirsen kar bana göre. Şarkınla ilgili yorumlar almak, başka amatör gruplarla fikir alışverişinde bulunmak...

ya söylediğin doğru ama şunuda düşün sonuçta böyle kapsamlı yarışmalara gruplar amaç için katılmalı ve şuan sadece araç olarak işlev görüyor........yani bu tanıtımı forumlardada yaapabilir gruplar sonuçta ya da bar programlarıyla...

yani sonuçta grubun ismi bi şekilde kendini gösterir eğer çalışma iyiyse....roxydede gruplar tanıtımını yaptı ama oraya katılan gruplar amaç için katıldı çünkü ciddi bi organizasyondu.........tam anlamıyla adil bi jüri oylaması çıkmadı belki ama en azından nokiadaki gibi saçma sapan bi sistem yoktu.............

:arrow: baDLuCk :twisted:

kimseye sözüm yok ama hem yarışmaya katılıp hemde bize oy verin demek kadar bktan birşey olamaz(ama herkesin cevresi bir değil yarışmanın oylama düzeni herkesin hemfikir oldugu gibi saçma sapan)

Çevresi geniş olan gruplara oy yağarken,pek de bilinmeyen ama kaliteli işler yapmaya çalışanlar yok sayılmaları acayip bişey.Bir de insanlar genelde yaşadıkları şehirlerin gruplarını destekliyor gördüğüm kadarıyla.Bu durumda kesin bir Ankaralı grup pörtlenmesi bekleniyor.İzlenimlerim şunlardır ki.Ankaralı dinleyiciler ya oradaki gruplarına çok sadıklar ve diğerlerinin onlardan hiçbirşekilde iyi olmadığnı düşünüyorlar,yada yeni birşeyler keşfetmeleri için zamanları yok.Sakın sözlerim yalnış anlaşılmasın kimseye laf atma niyetinde değilim sadece kendimce gözlemim bu.Şehir ayrımcığının da olduğunu düşünüyorum.Ankara'ya mı taşınsak grupça :D

IbanezRB demiş ki:
Çevresi geniş olan gruplara oy yağarken,pek de bilinmeyen ama kaliteli işler yapmaya çalışanlar yok sayılmaları acayip bişey.Bir de insanlar genelde yaşadıkları şehirlerin gruplarını destekliyor gördüğüm kadarıyla.Bu durumda kesin bir Ankaralı grup pörtlenmesi bekleniyor.İzlenimlerim şunlardır ki.Ankaralı dinleyiciler ya oradaki gruplarına çok sadıklar ve diğerlerinin onlardan hiçbirşekilde iyi olmadığnı düşünüyorlar,yada yeni birşeyler keşfetmeleri için zamanları yok.Sakın sözlerim yalnış anlaşılmasın kimseye laf atma niyetinde değilim sadece kendimce gözlemim bu.Şehir ayrımcığının da olduğunu düşünüyorum.Ankara'ya mı taşınsak grupça :D

Abi yanlış anlaşılmasın söylediğim sakın,tutumu desteklediğim de sanılmasın ama 700 katılımcı olunca tabi insan korkuyor direk. İzlediği ya da duyduğu grupların şarkısnı dinliyor sadece. Zannetmiyorum ben oy verenlerin dinlediği ve beğendiği bir gruba başka şehirde diye oy vermeyeceğini. Sadece ona ulaşamamanın verdiği bir çarpıklık.

IbanezRB demiş ki:

seni ayakta alkışlıyorum bu sayfayı sevmeye başladım:D

AliSeyhun demiş ki:
IbanezRB demiş ki:

Abi yanlış anlaşılmasın söylediğim sakın,tutumu desteklediğim de sanılmasın ama 700 katılımcı olunca tabi insan korkuyor direk. İzlediği ya da duyduğu grupların şarkısnı dinliyor sadece. Zannetmiyorum ben oy verenlerin dinlediği ve beğendiği bir gruba başka şehirde diye oy vermeyeceğini. Sadece ona ulaşamamanın verdiği bir çarpıklık.

Sende haklısın tabi ama bir de söyle birşey var ! Her dinleyici zaten belli bir müzik tarzı dinler. Biri punk, biri hard rock, diğeri nu metal v.s... dinler. Mesela nu metal gruplarından yanılmıyorsam 10-12 civarı olması lazım ama her nedense sürekli 1 tanesinin adı geçiyor.Diğerleri bu kadar mı kötü yada gerçekten hiç önemsenmiyorlarmı? Benim merak ettiğim bu sadece. Zaten rock çuyun diyen biri (GENEL OLARAK SÖYLÜYORUM) gidip RAP, HİP-HOP yada Elektronic parçaları dinlemiyor. İlk başta ilgilendiği tarzı arıyor(en azından ben öyle yaptım). Gördüm kadarıyla özellikle bir Rap patlaması var bu sene ve bu aslında işleri kolaylaştırıyor.İnanın Nu Metal, Black Metal, Deth Metal, Hardcore, Hard Rock ve Rock dalındaki bütün şarkıları dinledim. Sayısı 200 ü geçmiyor günde 5 farklı şarkı dinlense 30 günde 150 yapar ki bu sadece oylamanın başladığı 1 Eylül tarihinden sonra dinlense 150 şarkı yapar. Sanırım ben de biraz haklıyım :p

bu yarışma da çevresi çok olan değil iyi hacker lık yapabilen birinci olacak.bir ikincisi bu yarışmaya katılırken içimde güzel şeyler vardı.fakat gerçekten kimsenin bişey dinlemediğini görünce ve en iyi grup biziz demeye başlıyınca gerçekten bunun bir şarkı yarışmasımı yoksa halk pazarında iç çamaşırı satma yarışımı olduğunu düşünmeye başladım.sonrada evet dedim bu bir iç çamaşırı satma yarışı.o zaman iç çamaşırı satalım...

Forumu şöyle baştan aşağı bir okuyayım dedim ve tek kelimeyle dehşete düştüm. Yaptığımız müziğin bizi yansıttığını,özgür irademizin bir ürünü olduğunu,tavrımızın ve duruşumuzun bizi biz yaptığını savunurken; oy toplamak için saçma-sapan stratejiler geliştiren,ucunda bir araba olduğu için birbirimizi yiyen,en önemlisi bir müzik yarışmasından çok oylama sürecini meydan muharebesine çeviren bizler miyiz? Şu müzik piyasasında herkes birbirinin kuyusunu kazarken bari biz sırt sırta verip ayakta duralım arkadaşlar. Unutmayın! Bizlerin müzikten başka savunacak gerçeği yok. Saygılarımla... Korhan BORA

dlynch demiş ki:
bu yarışma da çevresi çok olan değil iyi hacker lık yapabilen birinci olacak.

hocam sanırım bunun önlemini almışlardır... veritabanına ulaşılsa bile bunu o insanlara farkettirmeden yapmak hiçte kolay olmayacaktır... sonuçta bir anda bir artış olması gerekir çünkü bu işi defalarca yakalanmadan yapamazlar... ve yine sanırım ki bu işi o insanlara çaktırmadan yapabilecek bir kişinin amatör bir grupla uğraşacak vakti yoktur... benim bu konuda içim rahat...

Geri