Bu Gitar Nasıldır?? (keiper Les Paul)

CR200 güzeldir. Les Paul gitarlar ağırdır, Ibanez kadar kolay da çalınmazlar, bu genel kaygıları aşmışsan hadi deyelim gitarın tonu hoşuna gitmedi, manyetiğini değiştirirsin yine kullanmaya devam edersin. Gerçi sadece bi kişinin sözüne bakılmaz tabi. Git bi dene gitarı, ben burda iki saat anlatsam gitarı eline aldığında içine sinmiyosa hepsi boş laftır.
Doğru söylüyorsunuz hocam denemeden almam zaten :) Teşekkür ederim yardımlarınız için :)
Bir de son bir sorum olacak, gitarım sıfır gibi baya temiz, şuan satmak istesem ne kadara gider? Sahibinden'e baktım 250ye de ilan var 650ye de, tabi herkes çok temiz olduğunu iddia ediyor :) Sizce ortalama ne kadara satabilirim?

Valla Ibanez'in piyasası acayip, RG370ler 400 TLye kadar düşebiliyo bazen fiyat belirlemenin biçok kriteri var bu yüzden benim burdan kafama göre fiyat vermem doğru olmaz. Tek söyliyeceğim 250 TL ucuz olur, 400 TL'den yukarısı da pahalı olur.

Ahan da bir mauncu daha geliyor foruma :D

Cort'un CR200 hele de üstü gayet güzel gitarlardır. İşçilikleri de gayet kayda değer. Tabii almadan bir dene. Olur yapısı eline uymaz, kullanımda sana pratik kaçmaz, beddua etme sonra bize :)

Ahan da bir mauncu daha geliyor foruma :D

Cort'un CR200 hele de üstü gayet güzel gitarlardır. İşçilikleri de gayet kayda değer. Tabii almadan bir dene. Olur yapısı eline uymaz, kullanımda sana pratik kaçmaz, beddua etme sonra bize :)
:)
Hocam peki Cort mu daha iyidir, aynı fiyatlarda bir Epi' mi? Yani mesela 800 liraya bir Epiphone alacağıma, Cort CR250 alsam daha mı iyi olur? Epiphone da Apple gibi parasının büyük bir kısmı markasına verilen bir gitar mıdır? :D

Konuyla ilgili fikir olması açısından bir örnek vereyim yoksa o mu daha iyi bu mu daha iyi derken sen Gibson'a kadar gideceksin gibi duruyor :D geçen hafta şans eseri elime çin malı Photogenic marka bir beyaz les paul geçti.Daha öncede bu markadan kullanmıştım fena değildi diye uygun bir fiyata aldım.Eve geldim gitar baya baya ağır merak ettim nedir ne değildir gitarı bakkala götürüp tartayım dedim :D 4.6 kg full maun gövde ve sap varmış inanamadım masif ağaçtır diye almıştım.İşçilik olsun klavye rahatlığı ve tonları birde tabiki sustain çok başarılı.Yani biraz şanş bu ucuz gitarlarda.Hee dersen epiphone mu cort mu iki gitarı yanyana denemeden bilemezsin çünkü arada dağlar kadar oynamaz iş senin zevkine hangi gitarı sevdiğine kalıyor.

Epiphone güçlü marka ama Cort da şaşılacak güzellikte ve ucuzlukta gitarlar üretiyor. Bu gibi birbirine yakın durumlarda tercih yapmak biraz zor. Varsa imkan en güzeli bir müzik mağazasında deneme yapmak derim ama denediğin gitarı almadıktan sonra o da çözüm değil.

Konuyla ilgili fikir olması açısından bir örnek vereyim yoksa o mu daha iyi bu mu daha iyi derken sen Gibson'a kadar gideceksin gibi duruyor :D geçen hafta şans eseri elime çin malı Photogenic marka bir beyaz les paul geçti.Daha öncede bu markadan kullanmıştım fena değildi diye uygun bir fiyata aldım.Eve geldim gitar baya baya ağır merak ettim nedir ne değildir gitarı bakkala götürüp tartayım dedim :D 4.6 kg full maun gövde ve sap varmış inanamadım masif ağaçtır diye almıştım.İşçilik olsun klavye rahatlığı ve tonları birde tabiki sustain çok başarılı.Yani biraz şanş bu ucuz gitarlarda.Hee dersen epiphone mu cort mu iki gitarı yanyana denemeden bilemezsin çünkü arada dağlar kadar oynamaz iş senin zevkine hangi gitarı sevdiğine kalıyor.
Gibson zor hocam keşke olsa ama düşünemiyorum bile :D
Benim neden elime böyle gitarlar geçmez :D Satmak isterseniz uygun bi fiyata alabilirim ama ;)
Epiphone güçlü marka ama Cort da şaşılacak güzellikte ve ucuzlukta gitarlar üretiyor. Bu gibi birbirine yakın durumlarda tercih yapmak biraz zor. Varsa imkan en güzeli bir müzik mağazasında deneme yapmak derim ama denediğin gitarı almadıktan sonra o da çözüm değil.
Yurtdışından gelen birini bulursam Epi' alabilirim, yoksa burdan Cort alıcam artık mecburen.

Maalesef satmak için almadım ben :) uygun fiyat derken 200 TL civarı değil zaten daha yüksek fiyat ama böyle çıkan bir gitar için gayet uygun diye düşünüyorum.Bende Cort KX1Q Katana ve Cort CR Custom da var.Aralarında manyetik hariç büyük bir fark yok Photogenic ile :D

Yok 650 TL bu gitar için fazla.Zaten manyetikleri at çöpe gitsin.Epiphone ŞAHSİ olarak sevdiğim bir marka değil neden bilmiyorum ama birçok modelinin kullandım mesela profil resmimde Agile 2000 serisi bir les paul ün resmi var.O gitar 500 TL gibiydi sanırım 4 yıl önce sattım ve hala sattığıma çok pişmanım Epiphone Standartlar dan çok daha iyi bir gitardı.Agile bulabilirsen eğer tavsiye ederim.

Yok 650 TL bu gitar için fazla.Zaten manyetikleri at çöpe gitsin.Epiphone ŞAHSİ olarak sevdiğim bir marka değil neden bilmiyorum ama birçok modelinin kullandım mesela profil resmimde Agile 2000 serisi bir les paul ün resmi var.O gitar 500 TL gibiydi sanırım 4 yıl önce sattım ve hala sattığıma çok pişmanım Epiphone Standartlar dan çok daha iyi bir gitardı.Agile bulabilirsen eğer tavsiye ederim.
Türkiye'de yok ama Amazon.com da buldum, 225$. Amerika'dan gelen birini bulursam bunu da alabilirim.
@ma1 geliyormuş herhalde, ikinci el Epiphone ya da sıfır Cort veya bu gitarın sıfırını alacağım o zaman.
Edit:Amazon'da Agile 3010 var bir de, 310$

Hocam sende genel bir bedduadan korkar mizaç sezdim. :D Hayırdır acı bir tecrübe mi yaşadın bununla ilgili.

Aksine, kime beddua ettiysem acı acı tuttu. İki örnek aklıma gelen: Eski patronum teftişte ceza aldı, işyeri kapanabilir. Bana eza etmiş bir üniversite hocası ise anestezisiz apandisit ameliyatı oldu.

Olur da karşıma benim gibi kem gözü güçlü biri çıkar diye de tırsmıyorum değil o açıdan :D

:)
Hocam peki Cort mu daha iyidir, aynı fiyatlarda bir Epi' mi? Yani mesela 800 liraya bir Epiphone alacağıma, Cort CR250 alsam daha mı iyi olur? Epiphone da Apple gibi parasının büyük bir kısmı markasına verilen bir gitar mıdır? :D

Genel olarak Cortların 250 ve üstü LP'leri Epi Standartlardan iyidir. Daha iyi çıkacak Epi ancak şansına denk gelecek istisna olur.

profil resmimde Agile 2000 serisi bir les paul ün resmi var.O gitar 500 TL gibiydi sanırım 4 yıl önce sattım ve hala sattığıma çok pişmanım

Deme yahu? Üzüldüm gerçekten. Agileler iyi de, Türkiye'de denk gelmek zor.

Valla 225 dolar civarı bir gitarı yurtdışından biri getirmez sanıyorum getirse bile 225 dolar komisyon ister :D Agile bulman zor ama bulursan işte iyi gitarlar emin olabilirsin.Epiphone ya da Cort diye karar verme bence biraz zamana bırak eminim gitar denk gelecektir.

Geri