Les Paul Kasa Istiyorum Ama Karar Veremiyorum... Yardım Lütfen :)

Arkadaşlar bir kaç konu daha açmıştım yeni alacağım gitarla ilgili. Hatta bir ara gaza gelip kendi gitarımı toplamak istemiştim :D (bkz: http://turkrock.com/index.php?threads/49836/ :) )
Sarı Kurdele isimli arkadaştan Michael Kelly Patriot Custom alacaktım çok uygun fiyata ama satmaktan vazgeçmiş :( Bütçem maksimum 650-700 Tl. Şuan düşündüğüm modeller;
-Epiphone Les Paul Standart (ucuza ikinci el bulabilirsem)
-Agile AL-3010 (@hackeiommi hocamın tavsiyesi, yurtdışından alabilirim, vergi kargo vs. var.)
Cort CR200
Cort CR250
ve son olarak Jay Turser JT-220D

Bu Jay Turser kafamı çok karıştırdı. @hackeiommi 'ye sordum iyi olmadığını söyledi ama internette hiç bir olumsuz yorum göremedim. Gitarteknikleri.com' da incelemesi de var. Baya iyi görünüyor ve fiyatı da diğerlerine göre uygun..
Yalnız öneride bulunurken şuna dikkat etmenizi istiyorum, Epi LP Standart 750 tl civarı ve 600'ü geçmem için biraz zorlamam lazım. Yani elbette Epiv JT'dan iyidir ama "Ona 750 vereceğine diğerine 400 ver daha iyi" mi yoksa "400 liralık gitardan hayır gelmez, Epiphone al kurtul" mu? Yani demek istediğim fiyat/performans oranına göre yorum yapın.. :)
Tavsiye almak için biraz uzun bir konu oldu sanırım :D Yardımlarınız bekliyorum...

Yerinde olsam biraz daha zorlar epiphone alirim.
Cunku yenisin birkac yila kadar tarzin oturunca belkide baska gitar isteyeceksin ozaman bunu satarken sorun olmaz pek.
Birde iyi arastir dene öyle al, bazen iscilik olarak cok guzel epiphonelar denk geliyor.

Öncelikle sıkı bir Les Paul kullanıcısı olarak (Gibson LP Standard, Ltd Ec1000T sahibiyim ve hemen hemen tüm lp gitarlar elimden geçti) sana önerebileceğim markalar öncelikle Agile, Schecter Solo 6, PRS Se 245, Tremonti, Fredrick Akesson, LTD 1000T, Edwards E-LP (Biraz pahalı tabi) serisi, bunları bulamassan da son çare olarak Epiphone ve Vintage V100 derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle sıkı bir Les Paul kullanıcısı olarak (Gibson LP Standard, Ltd Ec1000T sahibiyim ve hemen hemen tüm lp gitarlar elimden geçti) sana önerebileceğim markalar öncelikle Agile, Schecter Solo 6, PRS Se 245, Tremonti, Fredrick Akesson, LTD 1000T, Edwards E-LP (Biraz pahalı tabi) serisi, bunları bulamassan da son çare olarak Epiphone ve Vintage V100 derim.
Hocam söylediğiniz modellerin bazıları dışında beni aşıyor fiyat olarak. Fiyatına uygun olanlar da tip olara hoşuma gitmedi açıkçası :) Vintage v100'ün ikinci elini 850ye satıyor sahibinden'de birisi, o da bi seçenek olabilir. Ama sanırım şuan Agile ve Epiphone'a yakınım

Hocam söylediğiniz Cort M Custom Limited Edition modeline baktım da bulamadım. M Custom diye aradım Hallow kasa LP olmayan bir gitar çıktı

Bulamazsın ama var. Biliyor olman için Cort'un üretimlerini takip etmen gerek, birçok model kısıtlı süre çıkıyor ve üretim maliyeti çok olması sebebiyle gidiyor veya revizyona uğruyor veya sadece o seneye özel oluyor. Şu an sana bulamayacağın 10larca Cort, Ibanez, Epiphone modeli söyleyebilirim. Bahsettiğim model de çok kısa süre üretildi, zaten özel mesaj attım.

o değil de üstteki stagg videoları beni benden aldı. 500 tl ye sıfır böyle sesi olan LP bulsam kaçırmazdım. Denenmesi gerek bence.. İlerde yavaş yavaş manyetik, köprü, burgu vs parça bile değiştirilebilir-oynanabilir hepi topu 500 tl sonuçta fena da durmuyorlar.

o değil de üstteki stagg videoları beni benden aldı. 500 tl ye sıfır böyle sesi olan LP bulsam kaçırmazdım. Denenmesi gerek bence.. İlerde yavaş yavaş manyetik, köprü, burgu vs parça bile değiştirilebilir-oynanabilir hepi topu 500 tl sonuçta fena da durmuyorlar.
Hocam yanlışsam düzeltin ama, inceleme videolarında hepsinim sesi güzel geliyor bana :) Jay Turser'ın incelemeleriniz izleyince bunu alayım dedim hatta :) Yani sonuçta orada kullanılan ekipman üst düzey, ben evde Line6 15W amfimle çalıcam :D Bi de en az 1 2 yıl sıkılmadan kullanabileceğim bir gitar istiyorum, o yüzden bu kadar araştırıyorum. :)

Üst taraftaki videolar, videodakilere bilgilere göre, lambalı amfilerle kayıt alınmış. Güzel gitar/kötü gitarı lambalı amfi ayırır. Yani gitar iyi ise elinizdeki 15 w amfide de iyi olacaktır. Jay Turser çalan çok kişi var forumda satanlar da var gidip denemek lazım. Hatta birisi

http://turkrock.com/konu/48679/

satıyor. Bu markalar; esp,schecter,epi gibi bilinen markalara karşı piyasada tutunmak için "bu ne lan stagg ne, jay turser ne, j d brothers ne lan ??" diyenlere karşı fiyat/performans oranını çok yüksek tutmaya çalışıyor. Hatta bilinen markaların bu fiyatta gitarı yok..

Demiyorum ki gibson custom mı parçalar eclipse'i yer bitirir ama 400-500 tl ye alınabilecek opsiyonlarda aynı markaların Kore/Çin imalatları ile yanyana gelebilecek düzeyde..

Elinde eclipse, japon jackson olup da jd brothers strat çalan gördüm, "o gitara hallenme kesinlikle satılık değil" diye ekledi hatta sorduğumda :)

Bu markaların eksisi nedir ya da nasıl bu kadar ucuza mal eder; kore epi,schecter ile yarışacak düzeye gelir, aynı dükkanda aynı model 10 tane schecter denersin 3- 4 tanesi tırt çıkar/standart dışıdır, jay turser-jd brothers,stagg denersin 6-7-8 tanesi tırt çıkar. Kalite-kontrol eksikliği,son check up vs buradaki iş gücünü, maliyetini düşürmek için sallarlar. Bu yüzden dükkana epi almak için girdim 1-2 stagg denedim staggı'ı aldım gittim lafları çok duyulur. Deneme şansı varsa göz ardı edilmemeli. Hatta elinizdeki amfi ile gidin denediğiniz yerde sizin amfinizden yoksa.. kimse de garipsemez emin ol, çünkü kendi amfisini alıp gidip gitar deneyen çok kişi var.

Üst taraftaki videolar, videodakilere bilgilere göre, lambalı amfilerle kayıt alınmış. Güzel gitar/kötü gitarı lambalı amfi ayırır. Yani gitar iyi ise elinizdeki 15 w amfide de iyi olacaktır. Jay Turser çalan çok kişi var forumda satanlar da var gidip denemek lazım. Hatta birisi

http://turkrock.com/konu/48679/

satıyor. Bu markalar; esp,schecter,epi gibi bilinen markalara karşı piyasada tutunmak için "bu ne lan stagg ne, jay turser ne, j d brothers ne lan ??" diyenlere karşı fiyat/performans oranını çok yüksek tutmaya çalışıyor. Hatta bilinen markaların bu fiyatta gitarı yok..

Demiyorum ki gibson custom mı parçalar eclipse'i yer bitirir ama 400-500 tl ye alınabilecek opsiyonlarda aynı markaların Kore/Çin imalatları ile yanyana gelebilecek düzeyde..

Elinde eclipse, japon jackson olup da jd brothers strat çalan gördüm, "o gitara hallenme kesinlikle satılık değil" diye ekledi hatta sorduğumda :)

Bu markaların eksisi nedir ya da nasıl bu kadar ucuza mal eder; kore epi,schecter ile yarışacak düzeye gelir, aynı dükkanda aynı model 10 tane schecter denersin 3- 4 tanesi tırt çıkar/standart dışıdır, jay turser-jd brothers,stagg denersin 6-7-8 tanesi tırt çıkar. Kalite-kontrol eksikliği,son check up vs buradaki iş gücünü, maliyetini düşürmek için sallarlar. Bu yüzden dükkana epi almak için girdim 1-2 stagg denedim staggı'ı aldım gittim lafları çok duyulur. Deneme şansı varsa göz ardı edilmemeli. Hatta elinizdeki amfi ile gidin denediğiniz yerde sizin amfinizden yoksa.. kimse de garipsemez emin ol, çünkü kendi amfisini alıp gidip gitar deneyen çok kişi var.

Öncelikle zaman ayırıp yazdığınız değerli yorumunuz için teşekkür ederim :)

Evet o ilanı gördüm ama onu alacağıma sıfırını alırım, 498 liraydı sanırım.

O zaman öncelikle ucuz seçenekleri denemek beğenmezsem Epiphone'a yönelmek daha mantıklı. Ama şöyle bir durum var, ben gidip denersem güzel olmasa da beğenirim ve 1 2 gün sonra güzel olmadığını farkederim :D Tanıdığım bu işten anlayan biri de yok, ne yapıcam bilmiyorum :) Neyse alacağım zaman düşünürüm onu da, tekrar teşekkür ediyorum :)

Geri