Azınlık Raporu

Sanother demiş ki:
Dünyalar Savaşı(War of the Worlds)'ndan bahsediyorsan onun bütçesi 200milyon dolar (n'aptın 1 milyar dolar, oha falan oldum :D ) sinema tarihinin en yüksek bütçeli filmi olacak, gerçi adı 'Out of the Night' olarak değiştirilmişti en son...
Meraklısına;
Tom Cruise'la birlikte çalışıyorlar yine, yine H.G. Wells uyarlaması, dünyayı işgal eden marslılarla ilgili bir film olacak...

Private Note: Cedrixciğim biz Tom Haks'e laf ediyormuyuz para için 'You've Got Mail' gibi bir film yaptı vs diye Spielberg'e laf yok :D

abi pardon 1 milyar kron olcakti o :oops: özur ama 200 milyon dolarda deil abi Titanic in butcesini geccekti 200 de yanlis abi söyliyim bide Tom Hanks zaten abi piyasanin allahi olmaya basladi artik ama adam yaslaniyo para kazanmasi lazim artik 50 yasinda yani :D

CedriX demiş ki:
Sanother demiş ki:
Dünyalar Savaşı(War of the Worlds)'ndan bahsediyorsan onun bütçesi 200milyon dolar (n'aptın 1 milyar dolar, oha falan oldum :D ) sinema tarihinin en yüksek bütçeli filmi olacak, gerçi adı 'Out of the Night' olarak değiştirilmişti en son...
Meraklısına;
Tom Cruise'la birlikte çalışıyorlar yine, yine H.G. Wells uyarlaması, dünyayı işgal eden marslılarla ilgili bir film olacak...

Private Note: Cedrixciğim biz Tom Haks'e laf ediyormuyuz para için 'You've Got Mail' gibi bir film yaptı vs diye Spielberg'e laf yok :D

abi pardon 1 milyar kron olcakti o :oops: özur ama 200 milyon dolarda deil abi Titanic in butcesini geccekti 200 de yanlis abi söyliyim bide Tom Hanks zaten abi piyasanin allahi olmaya basladi artik ama adam yaslaniyo para kazanmasi lazim artik 50 yasinda yani :D

Tom Cruise ve Spielberg'ün aldığı para hariç, asgari 200milyon dolar olarak açıklandı daha artar o bütçe çekimler başlasın hele...

bu basligi görmeden tekrar baslik acmisim...bende benim yazdiklarim ziyan olmasin diye buraya yapistiriyorum:)

Yönetmen :Steven Spielberg
Senaryo: Scott Frank, Jon Cohen, Philip K. Dick (kitap)
Görüntü Yönetmeni: Janusz Kaminski
Müzik: John Williams

Oyuncular:
Tom Cruise- Dedektif John Anderton
Max von Sydow- Müdür Burgess
Steve Harris- Jad
Neal McDonough- Memur Fletcher
Patrick Kilpatrick- Knott
Jessica Capshaw- Evanna
Colin Farell- Dedektif Danny Witwer
Samantha Morton- Agatha
Kathryn Morris- Lara Anderton

Macera, Bilim-Kurgu, Fantastik. Ücünü bir arada bulabilecegimiz etkileyici bir film. Aslinda ben bu tarz filmleri izlemeyi sevmem. Bu filmede zorla sokmustu arkadasim beni ama filmden sonra iyiki girdim demistim, bence cok iyi yapilmis bir film!

2054´de Washington D.C. de oynayan bu film Philip K. Dick nin kisa öyküsünün Steven Spielberg tarafindan sinemaya uyarlanmistir.
Dedektif John Anderton bir özel polis biriminin basindadir. Bu polis birimi psisik gücleri olan kahinler ile ve bazi teknolojik sistemler ile cinayeler islenmeden bunu önceden fark edip suclulari yakaliyorlar. Anderton bu sistemin hep kusursuz oldugunu sanmistir ta ki kendisi suclanana kadar. Basinda oldugu polis birimi artik Andertonu katil olacak diye ariyorlar….

Hic birimiz "ben bu herifi öldürcem" diye aklimizdan gecirmedik mi??..tabiki bunu o anda sadece kendi kendine söylüyorsun hic bir zaman yapmayacagini sende biliyorsun ama düsünsenize bunu düsündügünüz an kocaman bir örgüt katil olacaksiniz diye sizi yakalicak ve hapise sokacak....ürkütücü!!

konu saçma!? bu bir bilim-kurgu saçma demek için mantık hatası aramak gerek. Hikaye H.G. Wells gibi son dönem bilim-kurgu filmleri uyarlamalarıyla değeri biraz daha bilinen önemli bir yazara ait, teknik olarakta yapılabileceğinin en iyisi yapılmış bence atmosfer olarakta başarılı bir film, türü sevmeyenler hoşlanmayabilir zevkler ve renkler meselesi nihayetinde...

Burda sevmedim diye yorum yapan arkadaslara bir sey söylemek istiyorum. Eger filmi tvde izleyip begenmediyseniz normaldir cunku filmleri kese kese ne hale getiriyorlar tvde. Bence teknik olarakta konu olarakta son yillarda cok basarili bir film olarak geldi bana ve ben cok severim sahsen bu filmi.

Son olarakta axlewurm konuyu hem sacma bulup sonrada gayet basarili ve surukleyici buluyorsun onu anlayamadim ben :D

Bence Teknolojiyi Gayet Iyi Kullanmışlardı... Göz Kısmı Midemi Bulandırmıştı Ama Güsel Fikir. Bir de Küvetin icine girdiginde o kabarcık sahnesi beni deli etmişti .. hele hele o gözü kapalı olduu anda o ipler tostlar içtiği SU [ :!: ] : ))

hoş filmdi düşünce hoş

Cedrix bence haklisin...minority report izledigim en iyi bilimkurgu filmlerinin arasindadir...arkadaslar asiri sacma demis...e tabiki simdiki teknoloji ile bunun yapilamicagini bizde biliyoruz..onun icinde ismi film degil mi??..yanliz bir fantezi...insanlarin hayal gücü..ve bence senaryo cok iyi...ve cekim teknikleride cok iyi yapilmis...
ve dogrusu biraz ileri görüslü olabilirsek ve teknolojiden biraz bilgimiz oldugu zaman böyle birseylerin olabilme olasiliginin o kadar az olmadigini görebiliriz...tamam birin katil olmadan yakalanmasindan bahs etmiyorum..ordaki kullanilan teknolojilerden bahs ediyorum..o monitörler fln...bence japonya bunuda yapar..belki biz göremeyiz belki tornlarimizda göremez ama bence onlarda olur...belki dedemin zamaninda ona internetle veya bilgisayarlarla film izletselerdi sizin veridigniz ayni tepikiyi verirdi... sacma be kapayin sunu!
tabiki sinema zevk meselesi..bilim kurgu filmlerini sevmeyen bunuda sevmez..

benim film görüntülerine,mekanlara bişey demiyom.konu saçma dedim..yani havuzun içinde iki tane insan geleceği görüyolar fln..ne onlar tanrı mı onlar..filmin görüşü felsefesi yanlış..mekanlara fln bişey demiyom ben..

CedriX demiş ki:
Burda sevmedim diye yorum yapan arkadaslara bir sey söylemek istiyorum. Eger filmi tvde izleyip begenmediyseniz normaldir cunku filmleri kese kese ne hale getiriyorlar tvde. Bence teknik olarakta konu olarakta son yillarda cok basarili bir film olarak geldi bana ve ben cok severim sahsen bu filmi.

CedriX benden çok yaşayacan ha :)

tv de gösterilen ama yönetmenleri ciddi saygı duyulası filmleri özellikle izlemem..tv de izleyip de yorum yapan arkadaşları duymam..
hatta pulp fictionı zamanında tv de izlemiştim ilk; ne bu hocam nedir bu manyak mı bu adam noldu ki şindi demştim..
gidin adam gibi izleyin filmi..

Minority Report, bence güzel bir filmdi. Gerçekten de, doğru noktaya parmak basıyor, ve gelecekte düşünce suçu denen olgunun nasıl abaracağını gayet hoş belirtiyor. Çünkü fark ettiyseniz o psişik sistemin çöküşü zaten kuruluşundan hazırlanmış vaziyette de olsa, insanlar sadece düşüncelerinden ötürü tutuklanıyorlar. Ama Lamar'ın işleyeceği belli olan cinayet gibi, son anda değişebilme faktörleri, "Precrime" sistemini yok ediyor. Sonuçta cidden de sorulan soru, bir insanın düşüncelerinden dolayı ne derece suçlu kabul edilebileceği.

John Anderton ise onca adamdan gayet kurtulur. Neden derseniz, diğer zavallılar suç işlemeye hazırlanan zavallılardı, burada Precrime gibi ciddi bir görevin üst rütbeli bir görevlisinden söz ediyoruz, kaldı ki adamın aldığı eğitim (askeri bağlamda) daha önce yakalanların çok üstünde. Yani mantıklı düşününce zaten adamın diğerlerinden daha uzun durması gerekiyor, kaldı ki, herifi de en sonunda yakalıyorlar. Belki istediğiniz şekilde LAK diye yakalayamamış olabilirler, ama olayların mantık sınırları dahilindeki örgüsü zaten o kadar kolay olmaması gerektiğini gösteriyor. Herifte eğitim var, daha sonra Agatha'yı da aldığında iyice zıvanadan çıkmış bir şekilde, ne olup biteceğini de bilmenin getirdiği avantajla ilerliyor adam.

Ayrıca bir not olarak belirteyim "hayal ürünü" olan şeyin "saçma" olması söz konusu değildir. O tip kategorizasyonların dışında durur çünkü.

Geri