Metin Türkcan Ve Setup'ı ??

RR22 demiş ki:
Metin abicim slmlar öncelikle:D
Bu seneki kuru çeşme konserinde cıbıl çıktıydın hani en ön sıranın bi arka sırasında bi eleman kaç kere göz göze geldik sen solo atarken bende parmaklar o şekil solo atıodum beraber atar gibi oluyoduk :D hatırladınmı dicem (biraz saçma olcak allah bilir kaç kişi ile göz göze geliosundun)
başarılarının devamını dilerim idolümsün..

Hehe, göz göze geldiniz demek :) Bence hatirlamak istemiyordur ;) Arkadas heyacanla yazmissin ama biraz stalker moduna girmisin.

Bu arada Metin Türkcan' a zaman ayirip, sorularimizi cevapladigi icin vede alcak gönüllügü icin tesekkür ediyorum.

metin abi bir önceki mesajda amfinin ayarlarını sormuştum birde şu şebnem ferahın dvd sinde delay pedalının yanında yanılmıyorsam dod var o ne pedalı bir de delay, eq, wah, dod, tu-2 den baska bi pedal kullanıyomusun şebnem ferah da calarken bu soruları cvplarsan sevinirim

Öncelikle belirtmek isterim ki sitelerde boy gezen solodan duygudan anladığını sanan insanların hep aynı soloları atıyor vs. yorumlarına biyerlerimle gülüyorum :)

2. mesele de sizin insanlara 2 metre tepeden bakan, selam verdiklerinde sallamayan kısaca burnu havada biri olduğunuzu söyleyerek çamur atmaya çalışıyorlar gelsin görsün o insanlar setupını, tonlarını nasıl çatır çatır ortaya döktüğünüzü.

3) Türkiyede birşekilde metal dinleyip de adınızı sanınızı duymamış insan yoktur heralde. insanların sizi takdir etmesi, yaptıklarınızı beğenmesi, genç gitaristlerin sizi örnek alması nasıl bir duygu?

Sorularımı cevaplarsan sevinirim Meto abim :) Teşekkürler.

vaapad1 demiş ki:
Bijen'in gitarı (jackson sl1) hakkındaki düşüncelerini alabilirmiyim Metin aga?

Sl-1 değil o gitar, eski pro serisinden olabilir yada eski bir dk-1 (eskiden o aletler h-s-s idi ancak oda sadece transparan olarak mümkündü diye biliyorum) olabilir. Bolt-on bir gitar o alet. Üzerinde h-s-s dizilim ve lightning sky boyaması olduğu için sl1 sanılıyor alet.

masterofpuppetsasd demiş ki:
vaapad1 demiş ki:

Sl-1 değil o gitar, eski pro serisinden olabilir yada eski bir dk-1 (eskiden o aletler h-s-s idi ancak oda sadece transparan olarak mümkündü diye biliyorum) olabilir. Bolt-on bir gitar o alet. Üzerinde h-s-s dizilim ve lightning sky boyaması olduğu için sl1 sanılıyor alet.

Çokta kesin konuşmuşsun ama değil. :D

97 Ontorio çıkışlı Jackson SL-1 USA Lightning Sky o gitar.

Perfectionist demiş ki:
vaapad1 demiş ki:

evet sanırım Bijen'de siteye üye olursa iyi olucak :D

Hatta kendisi bi ara o gitarı alım-satım'da satılığa çıkarmıştı...eski üyeler bilirler ;) amma velakiin...
Ya kardeşim gitarı bolt -on olsa ne oluur?1980 model olsa ne oluur?Falan da falan...Bir gitarcının çalmasına tek sebep elindeki gitar değil ki arkadaşlar...Çalın sizde ne olursa olsun..Hayvan gibi geliştirin işte...

Sırf gitarının üretim yılını söylemek için adamı niye çağırıyosunuz yaa..TEy allahım :roll:

Arkadaşlar Metin abi saolsun gelmiş bizimle bilgi paylaşıyor.Kendi ekipmanı hadi bir yere kadarda sokaktaki birisiymiş gibi birilerinin ekipmanları hakkında görüş sormak biraz ayıp olmuyor mu?

maresal demiş ki:
Arkadaşlar Metin abi saolsun gelmiş bizimle bilgi paylaşıyor.Kendi ekipmanı hadi bir yere kadarda sokaktaki birisiymiş gibi birilerinin ekipmanları hakkında görüş sormak biraz ayıp olmuyor mu?

bende aynı cümleleri kafamda kuruyodum ama sen yazmışın sonuna kadarda haklısın işi mahalle dedikodusuna dökmeyelim arkadaşlar (haddim olmayarak uyarıyim dedim...)

saygılar...

dscn3436cp3.jpg

Soloist dediğimiz alet bolt on değildir. Yekparedir. O bakımdan söylemiştim. ;)

merhaba metin abi..

benim merak ettiğim hadi beni güldür.. parçasının orjinal solosunu neden çalmadığınız.. ?? (hem şarkı başındaki.. hemde şarkı içindeki)

vaapad1 demiş ki:
Perfectionist demiş ki:
vaapad1 demiş ki:

evet sanırım Bijen'de siteye üye olursa iyi olucak :D

bijen zaten sitede üye kendisiyle msn dede konuşmuşluğum var,gitarı jackson sl1 bitanede washburn marka elektro gitarı var son olarak metotürkcan bana metin türkcan gbi gelmedi internetle pek içli dışlı olmadığını biliyrm yinede siz o gibi yazn:D ama bnce deil

buda bijenn alet

buda kendisi :D

buda sertancğmz :D baba adamdr

Geri