Metin Türkcan Ve Setup'ı ??

Slm metin abi benimde bir sorum olacak. Şebnem ferahla kullandığın ESP eclipse marka gitarında hangi teli kullanıyorsun ve tel aralıkları nedir 09- 42 mi yoksa 10 - 46 mı yada 9 - 46. Sizce bunların hangisi espde verimli olur.

Ben Metin Türkcan olsaydım çıldırmıştım bir daha girmemek üzere bu forumu terk etmiştim.

Tsl100 den heavy metal tonu almayı neden kendisine soruyosunuz birsürü sabit başlık ve bu işi bilen çok kişi var.

Ahiret soruları sorup adamı yıldırmayın :) Bu kadar detaylı sorular nereden nasıl çıkıyo hayret ettim :)

yakında (selam metin abi bugün öğlen kahvaltıda ne yesem akşam yemeğinde ne yesem verimli olur) gibi sorular sorulmasınıda görebiliriz bence :D

mersinden_ersin demiş ki:
masterofpuppetsasd demiş ki:
Soloist dediğimiz alet bolt on değildir. Yekparedir. O bakımdan söylemiştim. ;)

eski üretimlerin bolt on u olabilir. zira feridun düzağaç'ın gitaristi(adını hatırlamıyorum) sitesindeki ekipman lşistesinde bolt-on soloist gibi bir şey yazmıştı...

Bolt on soloist diye birşey olamaz. Soloist = yekpare super strat
Bu aynen kanatsız uçak demek gibi birşey yani. :)

eski üretimlerin bolt on u olabilir. zira feridun düzağaç'ın gitaristi(adını hatırlamıyorum) sitesindeki ekipman lşistesinde bolt-on soloist gibi bir şey yazmıştı...

Abi iyi güzel de, adam çakma gitar mı kullanıyor yani :D

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:

Yok tabiki ama elindeki gitar bolt on ise soloist değildir sadece o. Kendisi de yanlış biliyor olabilir ki herkes her konuda herşeyi bilicek diye birşey yok. Ama bolt on soloist denilen birşey olmadından adım gibi eminim. :)

Evet kendisinin başka bir forumumuzda bu tür beyanatları oldu :) Ne diyeyim sonuçta gayet bilgili, tecrübeli bir insan. Sen böyle diyorsun... Tuhaf oldu :) Bir araştırayım. Konunun dışına da çıktık, başka yerde devam ederiz olmadı ;)

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:

Yok tabiki ama elindeki gitar bolt on ise soloist değildir sadece o. Kendisi de yanlış biliyor olabilir ki herkes her konuda herşeyi bilicek diye birşey yok. Ama bolt on soloist denilen birşey olmadından adım gibi eminim. :)

aynen öyle. bolt on olanlara Dinky denir. DK1 yani.

Kendisi de yanlış biliyor olabilir ki herkes her konuda herşeyi bilicek diye birşey yok. Ama bolt on soloist denilen birşey olmadından adım gibi eminim. :)

Yahu yazmıyım yazmıyım diyorum ama yine demişsiniz belki kendiside bilmiyordur soloist olmadığını diye

Kafanız rahat olsun Bijen ekipmanınıda biliyor, kullanmasınıda biliyor. Adam Jackson SL1 Soloist Lightning Sky kullanıyor diyorum. 97 Ontorio çıkışlı olduğunuda söylüyorum. Hatta neckte Jb Jr seviyordu sanırım yerine 59' aldı belki değiştirmiştir onuda yazıyım.. Daha ne söyliym? Bolt-On falan değil neckthru bildiğin USA SL1 çalıyor..

İlle bulup ben mi yazıyım?

Sevgili Bijen kardeşim kendi başlığında demiş ki:
Ekipmanım:
Jackson Soloist 1 LTG, Ibanez K7, Marshall JMP-1, Boss DD-20, Boss RV-5, Boss AC-2, Marshall jh-1, ibanez ts9, tech21 double drive,morley bad horsie 2, Marshall JCM600 amfi, Washburn BD75 amfi.
Kayıt: Evde yaptığım kayıtlarda JMP1 Preamp'ı direkt creative audigy ses kartına girerek kullanıyorum belki preamp içerisinde birde BOSS DD-20 Kullanıyorum.Yeterli oluyor gibi.
Bar Programları: Washburn BD-75 yada Marshall JCM600 amfi(hangisini kullanmak içimden geliyorsa Cool ) Jackson SL1 LTG, morley bad horsie 2, Tech21 double drive, ibanez TS9, boss dd-20, boss rv5,marshall jackhammer.

Konserler: Eğer marshall TSL 100 amfi kafası varsa ek olarak boss dd-20 , ts9 ve morley dışında birşey kullanmıyorum eğer tsl100 kafa yoksa marshall jmp1 ve analog pedalları kullanıyorum.

Zaten bir de bu başlıkta "adam ne kullanıyor yaw" diye soranları anlayabilmiş değilim bir kere. Bijenin kendi başlığı var. Arama'ya basıp bijen yazmak zor mu geliyor? Herşeyi armut piş ağzıma düş mü bekliyorsunuz nedir yani?

Bolt-On soloist diye birşey mi var zaten onuda anlamadım?

Perfectionist demiş ki:
Kendisi de yanlış biliyor olabilir ki herkes her konuda herşeyi bilicek diye birşey yok. Ama bolt on soloist denilen birşey olmadından adım gibi eminim. :)

Perfectionist yanlış anlaşılma olmuş yahu. Ben son resimlerden sonra dersimi aldım zaten kullandığı gitar sl1. Ama yukarda başka bir arkadaş "eski üretimlerin bolt on u olabilir. zira feridun düzağaç'ın gitaristi(adını hatırlamıyorum) sitesindeki ekipman lşistesinde bolt-on soloist gibi bir şey yazmıştı..." demiş. Ben ona ithafen dedim o lafı yoksa evet kendisi resimlerden gördüm sl1 kullanıyor.

thunderhead demiş ki:
'Bolt-on soloist' olayi hep Warmoth'un isleri :)

Evet evet hep warmoth yüzünden :LOL: Sen sat sapı ayrı gövdesi ayrı soloist. Sonra millet düşünsün nasıl oluyor abi bu diye. Çok ayıp bence. Ama h-x-s gövdelere baktım geçen baya güzel. Öyle bi tane alder Soloist gövde alıcan bir de kramer headstock maple fingerboardlu hardrockmaple neck. Beyaza da boyadın mı kramaer 1984'ü tokatlar :D

Neyse konudan kopuyoruz. Bijenin ekipmanı çözdük. Soloist'i çözdük Yavaştan uzaklaşalım bu başlıktan :D

Al bi tane daha.Arkadaşım Metin Türkcan askerlik arkadaşın filan mı?
artificİal harmonik tonu nedir? Ayrıca neden "Artificİal"? suni veya yapay yazmak daha kolay değil mi? Bizde hava atalım diye ingilizce yazmaya başlayalım mı? Kuzeninin sorusuna gelirsek biraz araştırsın, google var,ansiklopediler var,elektronik forumları var.Hadi marka filan isteseniz devreyi sorsanız filan neyse diycem,nerden aldığını ne yapacaksın?Repubblica di San Marino'dan buldu.

maresal demiş ki:
artificİal harmonik tonu nedir? Ayrıca neden "Artificİal"? suni veya yapay yazmak daha kolay değil mi? Bizde hava atalım diye ingilizce yazmaya başlayalım mı? Kuzeninin sorusuna gelirsek biraz araştırsın, google var,ansiklopediler var,elektronik forumları var.Hadi marka filan isteseniz devreyi sorsanız filan neyse diycem,nerden aldığını ne yapacaksın?Repubblica di San Marino'dan buldu.

Hocam, allah aşkına suni harmonik ya da yapay harmonik dese kim anlayacak onu ? Ben anlamam mesela. ;)

Oldu olacak ilk mesajı;

metin abim canımsın iyiki varsın

benim sorumda şu biraz benziyor ama o yaptığın mükemmel suni harmonik tonunu TSL 100 sürüş ünden mı alıyorsun?

Türkiyedeki örnek aldığım yüce insan herşeyimsin bırakma bizi yeni bi dinletide görüşmek üzere sevgiler..

İkinci mesajı da;

ha bide kuzenim diyor ki;

ayak tuşuna atadığımız LFO ve ENV geçirimsizlik sağlayan cisimlerden geçmiş temiz ve yankı ile birleşmiş ton temiz ve akustik bir ses ortaya çıkarmaktadır.Bu tekniği İyi Kötü ( Dans Pisti ) isimli şarkınında bölümlerinde kullanmaktayız...

dediğiniz o LFO ve ENV geçirimsizlik sağlayan cisimleri nerden buldunuz??

Bu arada maresal arkadaşım, yanlış anlama, burada sana herhangi bir saldırıda bulunma amacında değilim. Ben de anlam veremiyorum insanların sözde Metin Türkcan olan arkadaşa okumamasına rağmen bu tarz sorular sormasını. Ayrıca "eco", "acustik" gibi uydurma kelimeler kullanılmasını da yanlış buluyorum, espiri bir yana ama footswitch, artificial harmonic gibi tam olarak türkçe karşılığı olmayan terimlerin de türkçeleştirilmesi çabasını saçma buluyorum. Gidip de "chicken picking" e "tavuk penalaması" demek gibi birşey bu. :p

İnsan sıkılınca her tür şebekliği yapıyormuş demek ki...

Saygılar...

Arkadaşım saldırıda bulunma amacında değilim yazmışsın fakat yazdıkların tamamen benim yazım üzerine.Filtre,clean,footswitch filan tamam, artık dilimize girmişte bu artificial harmonic,pek çok yerde yapay harmonik olarak geçiyor.Yani yapay harmonik lafını ben şimdi uydurmuş olsam haklısın ama kullanılan birşey bu yüzden böyle bir tepki verdim.Footswitch (ayak butonu),Chicken picking filan tamam kulağa komik geliyor ama artificial'ın tam olarak bir karşılığı var,hemde bu terim için kullanılan, bu yüzden üzerinde durdum.Sanırım anlatabildim.

maresal demiş ki:

merhaba arkadaşım ama sana bi kaç sorum var:

1.Sen kimsin ki de bana karışıyorsun ve sorum hakkında yorum yapıyorsun?

2.Yine hangi vasıfla sorumu sabota edip de gitar terimlerini türkçe bir anlatımla anlatmayıp ingilizce anlatımla sorumu bölmeye çalışıyorsun?

3.Eğer bana kastın varsa Pm at özel olarak görüşelim ve senin böyle ''Al bi tane daha.Arkadaşım Metin Türkcan askerlik arkadaşın filan mı?'' gibi sorular sormaya kesinlikle hakkın yok.

4.İnsanlık sınırlarını aşmadan konuş ki sanada iyi bir cevap gelsin.Eğer forumda olmasak gerçekten hakettiğin cevabı verirdim.

ve bundan sonra benim mesajım hakkımda yorum yapmayacaksın.Herkes istediği mesajı atma konusunda özgürdür.Ayrıca burası bir soru ve paylaşım platformu herkes istediği soruyu istediği soruyu yöneltebilir.Lütfen bir daha aptalca ve geresiz yorumlar yapıp sinirimi tepeme çıkartmaya çalışma......

Geri