Metin Türkcan Ve Setup'ı ??

Bende ayni fikirdeyim :) eger kullandigi ekipmani gizleme ihtiyaci duysa pedallarin boyasini kazir yada uzerine kagit falan yapistirirdi dimi :twisted:

Birde bu gitarist Turkiye'de, yani ulasilmasi bir Johnny Winter kadar zor olmasa gerek :p

Reeve demiş ki:
Bende ayni fikirdeyim :) eger kullandigi ekipmani gizleme ihtiyaci duysa pedallarin boyasini kazir yada uzerine kagit falan yapistirirdi dimi :twisted:

Birde bu gitarist Turkiye'de, yani ulasilmasi bir Johnny Winter kadar zor olmasa gerek :p

Son dönemlerde popüler bir isim.Ulaşmak ,dediğin gibi zor olmasa gerek.

Üstelik öyle olağanüstü bir sounduda yok.Gayet sade bir ekipmanı ve soundu var.

Güzel bir amfisi,bir eq pedalı,bir delay ve wah pedalı var.Gerisinin ne önemi var.Ne kullandığı belli ;)

Endorsement olayları yüzünden,kabindeki marka logosundan,gitar sapındaki marka logosuna kadar söken-kazıyan gitarcılar var.Metin Türkcan'ın bir şey sakladığıda yok.

Konserlerinde yanına gelen herkesle muhabbet eden,resimlerini imzalayan birisi.Bizzat kendim gördüm bunu :)

Çok merak eden varsa,bir konserinde sound check sırasında gider yanına konuşur,öğrenir ;)

01 demiş ki:
Üstelik öyle olağanüstü bir sounduda yok.Gayet sade bir ekipmanı ve soundu var.

Evet bencede, ben aslinda yazacaktim bunuda alacagim tepkilerden cekindim, simdi tonunun oyle bir espiri yok dersek lastik gibi uzatilabilir, "sen ne demek istiyorsun ulan" gibisinden tepkilerle karsilasmak olasi :zombi :mrgreen:

evet yani tonu kötümü değil, o kadar imkansız bir tonuda yok ama metin türkcan sahnede bir idol bir marka gibi birisi veya ben çok hayran olduğum için öyle söylüyorum :) metin türkcan bence şu ülkedeki yeni, genç gitaristlerin örnek aldığı kişilerden birisi kesinlikle şahsen bende öyleyim :D

Monster YGT ye kesinlikle katılıyorum artık ekipmanıda çözüldü mesela soyle bir olay olabilir arkadas resim koymus delay ayarları gözüküyo mesela amfi ayarları nedir tsl 100 kullanıyo clean/crunch/od diye 3 kanal heralde onların ayarlarını konusalım isterseniz:d

Bu adam Şebnem Ferah Senfoni Orkestrasıyla yaptığı konserde sil baştan şarkısında ne kullanıyor effekt?Gitarın sesi klasik gitar gibi geliyor yoksa o EMG lerin clean tonu mu öyleyse sır clean çalmak için bi tane alacağım o ne güzel tondur öyle...

belki klasik gitar similatörü diye bir şey falan çıkmıştır :D dinlemedim ama sanmıyorum emg den klasik gitar tonu çıkacağını sonunda aktif manyetik ama bilmiyorum yinede

EMG si olanın pedala ihtiyacı yok zaten; böyle lafı da ilk defa duydum..
Üstüne üstlük drive lı tonu klasiğe ( ! ) çeviren simulatör kullanıyor, ilginç..

Sebnem_Ferah-14.jpg

Sebnem_Ferah-234.jpg

Sebnem_Ferah-194.jpg

Sebnem_Ferah-197.jpg

Sebnem_Ferah-198.jpg

Sebnem_Ferah-133.jpg

Sebnem_Ferah-117.jpg

ve son olarak nasıl yaptım ama bakışı :D

Sebnem_Ferah-60.jpg

Monster_YGT demiş ki:
şimdi bir tartışma çıkarayım :LOL: arkada bir 5150 var :D (şaka) erren resimler güzel de gitarın resimleriyle çözülecek birşey değil galiba

ne bileyim piezo manyetik mi görüdm hayatımda nasıl bir illet bu anlamadım ki o sert görünüşlü gitardan süper bir klasik gitar sesi çıkıyor dvd'de...

Geri