Cem Köksal

Ben de Haftaya Falan Zannediyordum Sagolsun Dostlarım Dün 9 ' Da Söylediler Ve Krize Girdim Çok Üzgünüm...Bir Daha Ne Zaman Gelir?? 1 yıl 2 Yıl??

dun gece saklikent te sahne ald1 cem koksal ve grubu pek fazla insan yoktu bunu anlamak mumkun degil bu kadar iyi muzisyenlerden olusan bir grubu bile yalniz biraktik camia olarak cem in sahnede soyledigi gibi camiamiza sahiplenmeliyiz gercekten bu konserden ben cok keyif aldim insan parcalarinin hic birisini bilmememe ragmen ...

Evet ama bu konuda haklısın...
Abidik kubidik adamların konserlerinde hoplayıp zıplayana kadar en azından kendi dalında işi bitirmiş birinin emeğini görmeye gidin de kaliteli bir şeyler dinleyin , bir şeyler öğrenin...

Cem Köksal'ın eleştirilebilecek yanı var, bu muhakkat. Ve muhakkak ki tartışmak isteyenlerce tartışılabilir...Ancak adamın kendi sitesindeki foruma bakarsanız (daha önce de belirttiğim gibi) resmen içim acıdı. Adamı kendi forumunda katletmişler...
Bir kaç örnek:
buyrun benim tavsiyem:
* cem hocam, bence vibraton üzerinde biraz daha çalışmalısın. kullandığın ton yüzünden zaten ses çok yumuşak geliyor yetersiz bir vibrato uyguladığında da kulağa profesyonel gelmeyen bir sonuç çıkıyor --özellikle yavaş çalımlarda. bu yüzden bence biraz daha geniş ses aralıklı (wide) bir vibrato, benim naçizhane önerimdir.
Şimdi bu arkadaş kendi Cem Beyden daha tecrübeli, daha evvel 4 albüm çıkarmış biri olduğu için Cem Köksal'a tavsiyeler adlı başlığında tavsiye vermiş Cem'e...
Cem güzel kardeşimiz magazin programlarına çıkana kadar yanımıza gelde 2 sigara içip milleti toplayıp ortam kurmaya çalış,kelleyi koyduk biz sana sen salladın alayımızı,konsere çıkıp sahneden selam vermekle bitmiyor daha Malmsteen değilsin,öyle olunca yap bu işleri,magazinemi takılacan
Yorumsuz...
cem köksal benimle evlenir misin???
forumdan bir başlık
işte turkish malmsteen
bu da başka bir başlık
senin tezine de anti tezine.....
çocuk mertce demosunu çıkartıyo, sen onu bile yapamıyosun ukala!!!

Ya ben daha başka ne diyeyim...Bunları görünce içim acıdı. O kadar uğraş, servet harca, ter dök, ilklerden bir iş yap, ardından böyle saçma sapan yorumları bir de kendi sitende al...
Bu arada böyle başlıkları, cevapları gördükçe turkrock forumu ve forum kurallarını daha da bir çok seviyorum ;)

Tipik Türk iş güzarı , görgüsüzlük den başka ne denilebilir deli oluyorum bu insanların fikirlerini sunmalarına...
Manyağa bak yaa ''kulağa profesyonel gelmeyen bir sonuç çıkıyor '' muş , ''daha malmsteen değilsin olunca gel''miş , senin kurduğun cümlenin canını yiyim ben hey yavrum hey...

Ya kardeş, haksız mıyım?
Tamam bende pek hayranı sayılmam, ben de çok eleştiririm Cem'i ama bu nedir ki?

Bilmiyorum ama eğer aynı konumda ben olsaydım belki de müzik yayımlamayı bırakırdım? Hala müzik yapmaya devam ettiği için aslında Cem'i bir kez daha kutlamak lazım.

Bende aktif dinleyicisi değilim bende yorum yapabilirim ama yapılan yorumda mantık çerçevesinde olmalı biraz önce girdim sitesine hepsini okudum geri zekalının biri ''vokali bruce dikinson kendiside malmsteen özentisi'' gibi bi cümle kurmuş kimisi kalkmış gitar tekniği üzerine adama resmen nutuk atmış yahu hayret birşey , hakkatten ne biçim üzülmüştür ben olsam bende kahrolurum tamam yorum yap :!: yapda saçmala nerelere değinmişler özelinden tut giyim tarzına kadar.i Türkiyede gitarla müzik icra etmek zor arkadaşım ben bunu bilir bunu söylerim.

Türkiye'nin hatta dünya nın en iyi gitar virtüözleri arasında bulunan bi kişi hakkında saçma sapan yorumlar yapılmasını şiddetle kınıyorum..eleştri tabii ki yapılmalı ancak haddini aşan kişilerinde önüne geçilmelidir...saygılar...

Ben hala Cem Köksal'a yapılan bu acımasız eleştirilere şaşıyorum. Adam sonuçta bişeyler başarmış etmiş bunuda ortaya koymuş. Ama birileri hemen ordan çıkıp iki gam üzerinden solo atıp albüm yapan insan yorumu yapıyo. Ne yapsaydı adam ya ? Oturup kendinemi çalsaydı. Ne güzel Türk müziğine güzel bi katkısı olmuş nedir yani ?

cem köksal izmir konserini bütün ayrıntılarıyla izlediğim için kendimde yorum yapma hakkı buluyorum...cem köksal izmirde yaşadığı bütün sorunlara karşı profesyonelliğinden taviz vermeyip herşeyi tırnaklarıyla kazırcasına yavaş yavaş,zar zor,birebir yaptığı için bile çok büyük bir müzik adamıdır bana göre...ki insanlar onun sound-check de ne kadar zarar gördüğünü görmeden bana göre aptalca yorum yapmış olabilirler...ama bu cem köksalın kalitesinde birşey kaybettiğinin göstergesi olamaz...malmsteen konusuna gelince kendisi müziğinin benzedğini söyledi hatta esinlendiğini de...ama kendisinin birşeyler ürettiğini de ekledi...yani anlamadığım şey müzik daha öncekilerden esinlenilip büyüyen birşey değilmiş gibi davranan insanların saçma düşünceleri...metallica,death,black sabbath,pink floyd v.s. gruplardan esinlenip çok sağlam müzik yapan ve dünyada çok iyi yerlere gelmiş grupları kim gözardı edebiliyor onu da anlamıyorum...cem köksal ne olursa olsun türkiye için bir nimettir...DESTROY!!!

cash demiş ki:
Evet ama bu konuda haklısın...
Abidik kubidik adamların konserlerinde hoplayıp zıplayana kadar en azından kendi dalında işi bitirmiş birinin emeğini görmeye gidin de kaliteli bir şeyler dinleyin , bir şeyler öğrenin...
dinleyerek öğrenilse zorlada götürülür ama işte.maalesef saklıda 100 kişiye söylüyor böyle bir müzik adamı.ne diyeyim peeeh 8O :evil:

Cidden bir MÜZİK ADAMI yani..... Saklı'ya gidemediğim için o kadar üzüldüm ki..... bu kadar acımasızca eleştirmeyi de aklım mantığım almıyor açıkçası... biraz empati kursalar da o insan o yorumları okuyunca ne düşünür diye azıcık kafa yorsalar..... Adamın soloları, riffleri bence muhteşem; ama başarıyı kösteklemek lazım ya!!!! :roll:

Bu arada Cem'in Türkçe şarkısını bu sabah dinledim. Gerçekten çok hoştu. Gerçi konuşmak için erken biraz ama ;)
En iyisi aybaşında alayım bu yeni CDi...

Şarkı fena değil ama,Rock Market'teki röportajından ve bu şarkıdan yola çıkarak baktığımda gelecek için pek iyi kokular almıyorum(Albümü ve yaptığı müziği beğenen bir adam olarak söylüyorum bunu)..

Röportajın bana yukarıda yazdıklarımı düşündüren bölümü şuna benziyordu.İşte Şener Yıldız ileride neler yapmak istediğini falan soruyordu,Cem de müziğimi daha geniş kitleye dinletmek istiyorum,onun için Türkçe şarkı yaptım gibisinden birşeyler söylemişti.Bu da (en azından hemen olacağını zannetmiyorum ama)mesela bir sonraki albümde,tamam iyi sololu ve besteli ama daha "yenilir-yutulur" şarkılar yapabileceği izlenimi uyandırdı bende.

Tabii şu da var,yeni plak şirketi albümü tekrar basacağız,bir tane de Türkçe şarkı koyalım falan da demiş olabilir.

Not:Aynı röportajda yurt dışına da açılmak istediğini de dile getirmişti,Türkçe şarkılarla düşünmüyordur herhalde (tabii Alm,Holl. gibi ülkelerde Türklere çalmaktan bahsetmiyorum ;) )..

Bakalım,bekleyip gelişmeleri görelim..

Türkçe şarkı bence de çok güzel olmuş. Klibi de çok güzel. O çizgide bir albüm yaparsa da bence gayet güzel olur. Bir de gitarist programı röportajında geçen ay iki ayrı albüm yapabileceğinden bahsediyordu.

Konserlerine gelmeyenler de çok şey kaçırdı diye düşünüyorum. Ben İzmir konserini seyretme şansını yakaladım. Gerçekten ekip olarak o "taptığımız" yabancı gruplar kalitesindeydiler. Sahne duruşu, enstrüman performansları ve soundları çok çok iyiydi. Bir de hepsi sıcak kanlı ve mütevazi insanlar. Bütün isteyenleri kulise aldılar sohbet edip imza, pena falan verdiler.

Geri