Cem Köksal

mp3 kounsundaki değerlendirmelerinin çoğuna ben de katılıyorum.adam haklı ama sırf bu muhabbet yüzünden programın yarısında bu konu konuşuldu.üstelik ortam da biraz gerildi.ayrıca bayan vokalin sesini ben de beğenmedim.cem köksal ileride türkiyenin en iyi bayan vokali olacaktır dedi ama inanın televizyonun sesini o kadar açmama rağmen şarkı sözlerinden hiçbişi anlamadım.zaten şarkılar da iyi değildi ama albümün bütünün dinleyince daha iyi bir değerlendirme yapabiliriz.

selamlar... 8)

kızın sesi iyi değildi hakkaten. kadın vokal olayı da zaten cem abinin müziğine olmamış. bi de bunu söylemeye dilim varmıyor ama ne yazık ki şarkılar da vasatın altında. bu parçalar cem abinin elinden çıkmış olamaz. şaşırdım valla.

ha bi de, dün neden sinirlendi anlamadım. mp3 konusunda söyledikleri bir yere kadar haklı olabilir ama, bunun çözümü "ben çok emek verdim o yüzden illa ki albümümü alsınlar" şeklinde olmaz bence. yaptığı müziği çok seviyorum ama dünkü tavırları yanlıştı.

ne yaptın be cem abi?

İlk albumunden iki gun onceki programa kadar taktir ettiğim bi gitarist ve gruptu bu grup. Fakat o kadar gereksiz tavırlar o kadar gereksiz davranışlar sergilediki Cem Köksal ve Alpay Şalt, artık hiç bir şekilde takip etmeyeceğim.

Bu ülkede binlerce kişi Cem Köksalın ilk başlarda giysisine kadar sahne duruşuna kadar taklit ettiği Yngwie Malmsteen 'in korsan mp3 lerini dinliyor, O küçümsediği ama eminimki ağzında daha emzik varken muzik yapan dünyaya kendini kabul ettirmiş ve Heavy Metalin 'babası' denilebilecek bir grup olan Manowar'ın albümlerini sömürüyorken bu ne biçim bir tavırdır anlamıyorum... Manowardan nasıl boyle bahsedebilirsin sen? Once dunyanın saygı duyduğu müzisyenlere saygı duy, sonra saygı bekle!

Kendimle övünüyorum, para kazandım kazanalı korsan almıyorum diye ve hatta en son aldığım şeylerden birisi de Cem Koksalın DVDsi olmuştu. Ama sırf o konuşulanlara inat bu albümü internetten indireceğim.

Arıca gerçekten canlı performansları cok kotuydu, sadece basslar ve klavyeler iyi giliyordu kulağa. Ne vokalin sesi duyuldu ne de Cem Köksal iyi performans gosteremedi... Lise grubu gibiydiler! Ne ALpay iyiydi ne Çağatay...

Son larak bir noktada Cem Köksalın dediği laf gerçekten doğruydu, 'bu ülkede beni dinleyenlerin yaş ortalaması bellidir' dedi. Kesinlikle belli olduğunuda performansı ile gosterdi. Ortaokul Lise1 grubu Cem Koksal dinliyor, Daha buyukleri ise Yngwie Malmsteen ve Manowar dinliyor...

far_beyond_the_sun demiş ki:
korsan konusunda cem çok haklı.Turner ı bedava izlerken iyiydi.Adam uğraşıyor emek veriyor.Bu işler o kadar kolay değil.madem çok basit çık sende yap cemallica...

Tabi, Turner ve Cem Koksal turneyi Lösemi Vakfı yararına hiç para almadan yaptılar değil mi?

Cem Köksal kendiside belirtti, 'bu işler çok iyi gitar çalmayla olmuyor eminim benden cok daha iyi gitaristler vardır Türkiyede' diye.
Kısacası maddi manevi hiç bir problemin olmayacak ki, onun yaptıklarını yapabilesin. (Kendisi bunu soyledi.)
Ben kendi gözlerimle her gün görüyorum Cem Köksaldan daha iyisini çünkü gördüğüm kişi ile aynı evde yaşıyorum...

gitar çalışını en azından bu program için ben de beğendiğimi söyleyemem.ne bilim çalarken çok kasılıyor gibime geldi.kötü performansta tesisatın da kötü olmasının biraz etkisi olabilir bu arada...

selamlar...

Selam arkadaşlar, hayret ettim yazdıklarınıza, Manowar'a saygı diyorsun ama sen daha hakkında hiç bir şey bilmediğin birisi hakkında cok rahat atıp tutabiliyosun. Türkiyede bu müziği yapıpta ayakta durmak kolay işler değil. O sahneye o insanlarla çıkmak kolay değil.
PepeLePew demiş ki:
Cem Köksaldan daha iyisini çünkü gördüğüm kişi ile aynı evde yaşıyorum...
demiş. Evin salonunda kaç kişiye dinletebilirsinki ?

Size sesleniyorum eleştiriciler ! Bahsettiğiniz insanlar türkiyenin önde giden rock müzisyenleri. Siz ? Eleştiriciler :)

PepeLePew demiş ki:
İlk albumunden iki gun onceki programa kadar taktir ettiğim bi gitarist ve gruptu bu grup. Fakat o kadar gereksiz tavırlar o kadar gereksiz davranışlar sergilediki Cem Köksal ve Alpay Şalt, artık hiç bir şekilde takip etmeyeceğim.

Bu ülkede binlerce kişi Cem Köksalın ilk başlarda giysisine kadar sahne duruşuna kadar taklit ettiği Yngwie Malmsteen 'in korsan mp3 lerini dinliyor, O küçümsediği ama eminimki ağzında daha emzik varken muzik yapan dünyaya kendini kabul ettirmiş ve Heavy Metalin 'babası' denilebilecek bir grup olan Manowar'ın albümlerini sömürüyorken bu ne biçim bir tavırdır anlamıyorum... Manowardan nasıl boyle bahsedebilirsin sen? Once dunyanın saygı duyduğu müzisyenlere saygı duy, sonra saygı bekle!

Kendimle övünüyorum, para kazandım kazanalı korsan almıyorum diye ve hatta en son aldığım şeylerden birisi de Cem Koksalın DVDsi olmuştu. Ama sırf o konuşulanlara inat bu albümü internetten indireceğim.

Arıca gerçekten canlı performansları cok kotuydu, sadece basslar ve klavyeler iyi giliyordu kulağa. Ne vokalin sesi duyuldu ne de Cem Köksal iyi performans gosteremedi... Lise grubu gibiydiler! Ne ALpay iyiydi ne Çağatay...

Son larak bir noktada Cem Köksalın dediği laf gerçekten doğruydu, 'bu ülkede beni dinleyenlerin yaş ortalaması bellidir' dedi. Kesinlikle belli olduğunuda performansı ile gosterdi. Ortaokul Lise1 grubu Cem Koksal dinliyor, Daha buyukleri ise Yngwie Malmsteen ve Manowar dinliyor...

1.si cem köksal manowara sagısızlık etmedi.manowarla arasında bir problem olmadığını vurgulayıp, sorunun onların menajerinden kaynaklandığını söyledi.
2.si albümü internetten indir.bi gün sen de geceni gündüzüne katıp albüm yapabilirsen o da seninkini indirir.
programda şarkıları birlikte çalmadıklarından bahsetti.kötü performans sergilemelerinin nedeni olabilir.ses sistemiyle ilgili bir sorun da vardı sanırım.
son olarak o aşağı gördüğün müzisyenlerin yarısı olabilirsen haline şükret.çağatay ve alpay yılların müzisyeni.senin ağzında emzik varken onlar sahneye çıkıyodu.

PepeLePew demiş ki:
far_beyond_the_sun demiş ki:
korsan konusunda cem çok haklı.Turner ı bedava izlerken iyiydi.Adam uğraşıyor emek veriyor.Bu işler o kadar kolay değil.madem çok basit çık sende yap cemallica...

Tabi, Turner ve Cem Koksal turneyi Lösemi Vakfı yararına hiç para almadan yaptılar değil mi?

Cem Köksal kendiside belirtti, 'bu işler çok iyi gitar çalmayla olmuyor eminim benden cok daha iyi gitaristler vardır Türkiyede' diye.
Kısacası maddi manevi hiç bir problemin olmayacak ki, onun yaptıklarını yapabilesin. (Kendisi bunu soyledi.)
Ben kendi gözlerimle her gün görüyorum Cem Köksaldan daha iyisini çünkü gördüğüm kişi ile aynı evde yaşıyorum...

iyide kardeşim...organizasyonu yapan belli amaç belli...üniversite şenlikleri...senin dediğinle ne alakası var...cem köksal turner ı buraya bedavamı getirdi...o senın ev elemanın turner ı buraya getirebilirmi?...azcık alakalı konuşun...manowar konusuda belldir...organizatörler cem e haksızlık yapmıştır o kadar.fazla uzatmaya gerek yok..dinleyen dinler ...dinlemeyen tepkisini koyar dinlemez...

Ziggy demiş ki:
Selam arkadaşlar, hayret ettim yazdıklarınıza, Manowar'a saygı diyorsun ama sen daha hakkında hiç bir şey bilmediğin birisi hakkında cok rahat atıp tutabiliyosun. Türkiyede bu müziği yapıpta ayakta durmak kolay işler değil. O sahneye o insanlarla çıkmak kolay değil.
PepeLePew demiş ki:
Cem Köksaldan daha iyisini çünkü gördüğüm kişi ile aynı evde yaşıyorum...
demiş. Evin salonunda kaç kişiye dinletebilirsinki ?

Size sesleniyorum eleştiriciler ! Bahsettiğiniz insanlar türkiyenin önde giden rock müzisyenleri. Siz ? Eleştiriciler :)
işde düşünmeden konuşuyoruz :D hep bu tek taraflı kendimize göre görüş olayı bitirio biz insanları :p

evet dediğiniz gibi manowar olayında problem manowerın kendisi değil menajerleriydi.diğer bir konu cem köksal iyi bir gitarist tabi ama kendisi de ben en iyiyim şeklinde bişey söylemedi.türkiyede ondan daha iyi gitaristler elbette var.fakat çok iyi gitar çalmakla herşey bitmiyor.kendisinin de dediği gibi beste yapmak,ekip kurmak,seyircinin karşısına çıkmak,ekibi ayakta turmak v.s.hepsi bir bütün.tabi aynı zamanda maddi durumunda iyi olması gerekiyor.ama dün akşam bence biraz fazla havalı davrandı.ondan açıkçası böyle hareketler beklemezdim.ayrıca her ne kadar ses sistemi iyi olmasa ve ilk defa birlikte çalsalar da sahne performansları da pek hoşuma gitmedi.yeni vokalini de beğendiğimi söyleyemeyeceğim.şarkılar da ilk izlenimlerimize göre vasatın oldukça altında.set me free ve konser albümlerinden sonra böyle bir albüm biraz hayal kırıklığı.ama yine de üretimleri için tebrikler...

selamlar...

"Siyah Beyaz Masallar" çıktı. Şenay Lambaoğlu çok iyi bir sese sahip. Dinleyebildiğim kadarıyla şunu söyleyebilirim ki, sololar çok yerinde olmuş. Şarkı sözlerine diyecek yok zaten.. :)

Cem Köksal"ın Siyah Beyaz Masallar albümünü aldım.
Müzikalite açısından çok doyurucu, derinlikli bir albüm olmuş.
Rüya gibi melodiler var. Gerçek müzikseverler çok beğenecekler.
Cem Köksal ve grubunun tek bir tarza bağlı kalmayıp, müziklerini ne kadar çeşitlendirebildiklerini gösterme açısından da hoş bir çalışma olmuş.
Sözler çok anlamlı...Müzikle sesin uyumu müthis! Arka plandaki notalar çok kuvvetli...Adeta gümbür gümbür.... Kafanızı şişirmiyor ama kuvvetli...
valla albümü dinleyenler ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar ve belki de daha iyi anlatacaklardır.

Cem"in, Alpay"ın ve Çağatay"ın MP3"ler icin söylediklerine yürekten katılıyorum. Kendinizi bir de müzik üretenlerin yerine koyun arkadaşlar,
1-2 sene gece gündüz çalışıyorsunuz, hayatınızdaki birçok şeyden fedakarlık ederek bir eser ortaya çıkarıyorsunuz, ama emeğinizi birileri hiç bir yatırım yapmadan sömürüyor ve bundan çıkar sağlıyor. Peki albüm almayalım, mp3leri indirelim, öyle dinleyelim. Eeee sonra müziğini beğendiğimiz yeni parçalar üretmelerini beklediğimiz müzisyenler nasıl yeni müzik üretecekler. Nasıl yatırım yapacaklar? Müzisyenlerine nasıl para verecekler, nasıl milyarlık prodüksiyonların altından kalkacaklar? Nasıl albüm basıp, nasıl dağıttıracaklar? Bunları düşünelim lütfen...
Ayrıca bırakalım kulaktan dolma bilgilerle, iyice anlamadan dinlemeden yorum yapmayı ve tabii ki kıskançlığı... :oops:

Ses düzeni çok kötüydü yüxexseste. O sistemde ne performansı yapılabilir merak ediyorum. Şenayın sesi gayet güzel bence ama televizyon da çok kısıktı. dream tv ye de şaşırıyoum yani bir düzeltemediler bu işi. Dediklerine katılıyorum köksal'ın mp3 konusunda. Albüm de çok güzel bu arada. Televizyondan gelen sound inanılmaz kötüydü. Gerçeğini bilince..

Geri