Ibanez RG2550

ftra2mi1.jpg

bu beyaz şeyleri'mi kasdediorsun?
zamanla eskiyebiliyor, değiştiriyorsun o parçaları

hayır arkadaşlar kolla alakası yok.gitarın arkasındanda görülen kolu taktığımız yer oynuyo.baya bi gevşek gibi.üzerinde bi vida var belki orayı sıkınca hallolur ama ben yinede gitarı aldığım yere götürüp göstermeyi düşünüyorum.umarım çok önemli bişi değildir. iki senedir bu gitar için para biriktirdim.umarım halledebilirim.

suffer_me demiş ki:
hayır arkadaşlar kolla alakası yok.gitarın arkasındanda görülen kolu taktığımız yer oynuyo.baya bi gevşek gibi.üzerinde bi vida var belki orayı sıkınca hallolur ama ben yinede gitarı aldığım yere götürüp göstermeyi düşünüyorum.umarım çok önemli bişi değildir. iki senedir bu gitar için para biriktirdim.umarım halledebilirim.

O oynayan kismi(arm holder) sabit tutup altindaki somunu sikman gerekiyor. Yalniz bunu kol icindeyken yapman ve sabit tutacam diye fazla sikmaman(mumkunse en uc kismindan tut) daha faydali olur, cunku arm holder kolayca deforme olabilen bir parca. Degistirilebiliyor ama ugrasmak istemezsin yamultup. Alttaki somunu siktigin zaman problemin ortadan kalkacaktir.

bende geçen RG2570 buldum 2. el aldımda hatta, gitarın sıfır dan bi farkı yok, tertemiz valla

ilk önce 2550 istiyordum çok, baktım 2570 düşmüş 2. el onu alıyım dedim, memnunum :)

Ibanez 4ever! :):p

ibanez düşmanlığı genel olarak birbirine benzeyen modeller yapmaları ve basswood kullanmaları sanırım :) ama bence baswood kötü bir ağaç değil.sonuçta ton ağacı kaliteli bir ıhlamur ile gayet güzel tonlar almak mümkün.çok görüyorum "ibanez baswood abi dandik" falan diyen :) ama satış stratejileri ve tremolo sistemleri çok iyi olan bir firma.sanırım şu an tek eksikleri stock manyetik olarak vasat ürünler kullanmaları.v 7 falan yani.dimarzio/ibz ler gene fena değil.ben bir jackson hayranı hatta fanatiği olmama rağmen böyle takım tutar gibi gitar markası tutan adamlara sinir olmaktayım :D

g1rd4p demiş ki:
550 seriside cok guzel gercekten 2550den farki nedir peki?

550de ibanezin önceden de kullandığı v1 v2 s1 manyetikler var.
eski günleri yaadetmişler yani:)
2550 de ise dimarzio ya ürettiği dimarzio/ibz manyetikler war
550 de 2 modelde maple klavye kullanmış
2550 rosewood klavye
550 de Edge köprü war
2550 de edge pro köprü var vs.

PhoibosApollon demiş ki:
suffer_me demiş ki:

O oynayan kismi(arm holder) sabit tutup altindaki somunu sikman gerekiyor. Yalniz bunu kol icindeyken yapman ve sabit tutacam diye fazla sikmaman(mumkunse en uc kismindan tut) daha faydali olur, cunku arm holder kolayca deforme olabilen bir parca. Degistirilebiliyor ama ugrasmak istemezsin yamultup. Alttaki somunu siktigin zaman problemin ortadan kalkacaktir.

ben de yeni aldım bu gitardan.aynı sorun bende de oldu.arm holder dönüyor ve kolda boşluk var ama ara sıra oluyor bazen sıkıca oturuyo.alttaki somunu sık demişsin.bu somun nerde, arka kapağı mı açmak gerekiyor.

elektrowave demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
suffer_me demiş ki:

ben de yeni aldım bu gitardan.aynı sorun bende de oldu.arm holder dönüyor ve kolda boşluk var ama ara sıra oluyor bazen sıkıca oturuyo.alttaki somunu sık demişsin.bu somun nerde, arka kapağı mı açmak gerekiyor.

Evet arka kapağı açıp yayları söküp tremoloyu çıkartman gerekiyor. Köprünün gitarın içine doğru bakan arka kısmında, tremolo kolunun girdiği arm holderin etrafında, dipte bulunan bir somun. Ama önce de dediğim gibi arm holder kısmını somunla birlikte dönmesin diye sabitlerken dikkatli olmak gerekiyor.

Geri