Bu Sorunun Çözümü Var Mı?..

Tamam işte ben de aynı şeyi söylüyorum, o mesafe genelde aynı olmaz. dar ya da uzak olabilir. Genelde Fender Stratlarda ve Ibanez/Cortlar yakın olduğuna şahit oldum,elimdeki Birkaç farklı şey söylemiş gibi oldum ama sınırlandırmamak lazım 2 durumu da gördüm çünkü. Klavye kesimiyle ilgili bir durum ama genellikle mesafe azalıyor. (Yani klavye aynı oranda genişlemiyor.)
Yani öyle elime kumpas alıp ölçmedim açıkçası, ama gözkararı benimkiler aynı mesafede diyebilirim.
Bendekide eskiden kalma bir bilgi belki hatalıdır, böylece her 2 türlüsününde olabileceğini öğrenmiş oldum :) Ama gitar alırken şahsen telleri klavye kenarına yaklaşanını tercih etmem, almam yani :)

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Dediğim gibi bu durum LPlerde daha az oluyor ama kumpasla ölçerseniz illa az-çok fark mutlaka görürsünüz. Superstatlarda ve 40mm nutı olan gitarlarda baya belirgin oluyor. Bu 2si de ona örnek. Bu gitarların Biri Cort X11 (Kore), diğeri ilanımdaki Peavey T60(Amerikan), Fender USAlerde de aynı bunun gibi oluyor ama hardcase'den çıkartmaya üşendim şu an. 2 Fenderimde de durum aynı diyebilirim. :)

Dediğim gibi bu durum LPlerde daha az oluyor ama kumpasla ölçerseniz illa az-çok fark mutlaka görürsünüz. Superstatlarda ve 40mm nutı olan gitarlarda baya belirgin oluyor. Bu 2si de ona örnek. Bu gitarların Biri Cort X11 (Kore), diğeri ilanımdaki Peavey T60(Amerikan), Fender USAlerde de aynı bunun gibi oluyor ama hardcase'den çıkartmaya üşendim şu an. 2 Fenderimde de durum aynı diyebilirim. :)
Bilgiler için çooook teşekkür ederim.
Ama dayanamıyorum gözlerim kapanıyor :):):):) malum günün yorgunluğuda var. Bu güzel sohbete yarın akşam devam edelim olurmu ? :)

Daha kalin bir tel seti kullanmayi deneyin. (Orn: 0.9 set kullaniyorsaniz 1.0 deneyin) Tel gerginligi artacagindan tel daha stabil hale gelecektir. Tabii entonasyon ve sap ayari da yapmaniz da gerekecek gerekecek..

Geri