Gulyabani (rock)-Ankara

dun aksamki organizasyonu duzenleyen anti-organizasyona ve herzaman bize destek olan ozellikle oytun,volkan ve odtu mt`ye tesekkuru bir borc biliriz...
cok acaip eglendim ben sahsen ama grup sayisi cok sakat olabilio gece ilerlio ilerlio ve seyirci kalmio cunku burasi ankara organizator arkadaslardan ricam bu tarz etkinliklerde grup sayisini daha makul sayida tutmalari ozellikle dun geceki gibi soundcheck uzerinden teknik aksakliklarda yasanip etkinlik beklenilen saatten daha gec basladigi zaman oldukca sikintili olabilio biz ilk caldigimiz icin herhangi bi sikinti yasamadik bu konuda durumumuz anlayip bu olanagi sagladigi icin anti-organizasyona bi kez daha tesekkur ederiz...
demoda sattik 20-25 tane ficuselastica gibin hem burayi takip edip hem de demoya sahip olan arkadaslardan ufak ufak yorum rica edicem... sevgi saygi ilgi alaka...

ps:24undeki organizasyon da kesinlesti
saat 8 gibin baslayacak canli performanslarla tarz kaygisi gozetilen gecede(ne demekse???) nefes isimli yeni acilan guzide barimizda ucretsiz olarak sirasiyla hayvanlar alemi , gulyabani ve apriori gruplari sahne alicak...

biz gulyabani olaraktan 21-21.25 gibin sahne alicas ... kasarsak oraya da biraz demo getiriz belkim...aldigim duyumlara gore gecenin bir dier ozelligi bira fiyatinin inanilmaz derecede dusuk olacagina dair bunla ilgili bilgi kesinlesince burdan haberini de veririm artikin... herkesi bekleris...

Merhabalar...

Son Saklıkent konserinizi göz önünde bulundurarak şöyle bir şey kaldı aklımda: "İyi de bunlar Replikas'a benziyor" mu daha iyi yoksa adamlar bu tarzın Türkiye'deki 'lider'i olduğundan "İyi be, bunlar Replikas'a benziyorlar" mı demeliyiz onu bilemedim... :p

Hiç hoşlaşmam hani, Replikas'ın bile ne yaptığını anlamak için bayağı bir uğraşmak gerekiyor bence, ancak o konseriniz gerçekten şahaneydi. Grup kesinlikle takip edilesi, Başarılarınız devamını diliyorum... :)

PS: Davulcunuza hard-case'i konusunda bir soru sormak istiyorum ama forumlarda dolaşır mı, buralarda mı değil mi hiç bir fikrim olmadığından, en kötü bir e-mail'ını bana özel mesajlayabilirseniz çok sevineceğim... Şimdiden teşekkürler :)

gulyabaninin bu pazar,yani 24 nisanda nefes isimli yeni acilan bir barda konseri oldugunu bir daha duyuralım da sonra vay efendim biz duymadık,vay efendim biz gormedik oy efendim hey efendim gibi serzenisler duymayalım dusuncesinden yola cıkarak boyle bir cumle kurmaya calıstım ki insanlar bu pazar gulyabaniyi her zamankinden biraz daha saykodelik biraz daha havai ve kendini bilmez bi sekilde gorduklerinde sasırmasınlar...

guzel yorumlar icin cok tesekkur ederiz... ozellikle tarzi seven herkesi 24u pazar aksami nefese cagiririz keza butun gece benzeri tarzlarda gruplar sahne alicak ( hayvanlar alemi , gulyabani , apriori ) saat 20 gibin basliycak canli muzik gorusmek uzro...

arkadaslar nefes mithatpasa caddesi uzerinden giderken boole ziya gokalp caddesinin ustunden gecip iniyosunuz ya sakaryaya dogru ordan iner inmez sag tarafta kalio yolun... farkli bi mekan icerde bar var giriste ocakbasi falan zati soundcheck yapip ocakbasina takilmayi planlioz simdilik bakalim...

berkay beklios kosarak yetis... bu sefer biraz daha emprovize bisiyler kasmak istiyos bakalim nasil olcak umarim cok sicmayiz... yeni de bi kavir hazirladik calariz gibime gelio hadin hayirlisi...

bu arada gectigimiz hafta itibariylen 10.roxy muzik gunleri kapsamindaki yarismaya resmen basvurmus olduk... bakalim yeni bir yarisma yeni bir heyecan... 28inde finalistler belli olacakmis orda canli calmak cok hos olabilir...helecanla beklios...

yarin gorusmek uzro ...

ps:bu arada yarin yanimizda 10-15 tane daha demo olcak hala alamayan ve almak isteyen varsa mekanda gruptan birine veryansin etsin lutfen...

ciddi teknik sikintilara ragmen bi performansi daha atlattik millet eglenmis ben pek keyif alamadim nefesin o kadar da rock bar olmadigini dusunuyorum etnik metnik ayagina resmen turku bar bence yanliz ocak basina laf yok super adana raki yaptik ocak basinda o pek guzeldi...

neyse gelen gelmeyen herkese tesekkurler...

1-2 saat oncesinde roxy finalistlerinin teker teker aranmasiyla bu yarismada finale kalamadigimizi ogrenmis durumdayiz... ankaradan katilip finalde canli performans sergileyecek soulitary , fungu , cin seddi ve gece gruplarina basarilar dilerim...

denedik olmadi...bi daha da yok yarisma marisma aaaa... simdi rock istanbul icin kasalim bakalim...

destek

sinek demiş ki:
1-2 saat oncesinde roxy finalistlerinin teker teker aranmasiyla bu yarismada finale kalamadigimizi ogrenmis durumdayiz... ankaradan katilip finalde canli performans sergileyecek soulitary , fungu , cin seddi ve gece gruplarina basarilar dilerim...

denedik olmadi...bi daha da yok yarisma marisma aaaa... simdi rock istanbul icin kasalim bakalim...

abi bosverin baska bi sefere diyelim geçelim. biz hep desteklicez sizi. güveniyoruz da. :roll:

Bir dakika ya, hangi yarışma idi bu derece aldıkları? Gözden mi kaçırmışım yani? Yoo, dmein baktım, hangi yarışma bu? :roll:

Ayrıca Kurban Deniz'in sözü: "Müziğin yarışı mı olur?"... Artık yorumsuz... :LOL:

geçen sene ruj, cemiyette pisiyorum, bu sene gulyabani, sehacan gibi isimler güme gitti. son iki senenin galipleri (bkz: pickpocket)(bkz: deja vu),önceki yillara göre bi' nebze düsündürücü (bkz: kurban)(bkz: nekropsi)(bkz: the climb a.k.a. weed)(bkz: replikas)... akla ister istemez su soru geliyor: her sponsorun, bir temsilcisi jüride yer alirsa, bu jüride görev dagilimi nasil olacaktir, olmalidir; biralarin tadina kim bakacak, müzigi kim dinleyecek, gruplarin hangisinin daha yakisikli olduguna kim karar verecek, davulun arkasinda duran afisler yamuksa, onlari kim düzeltecek, radyoda hangi yeni nesil bilmemnecore grubu daha çok ilgi görecektir??
bu sorunun cevabini vermek yetkim ve yetilerim disinda olabilir, mümkündür fakat sadece üzerinde kafa yorulmasi gereken birseyler olduguna inaniyorum..çünkü su an müzik piyasasi denilen bu bokun hakimi olan birçok isim buradan dogdu ve iste isin kötüsü bu:
kim çikarsa burdan, o da bu kervana katilacak ve bir darbe daha yemis olacagiz, nicelerinin emegi, hakki yenmis olacak ve "birileri"nin önü açilacak..

(ekşisözlük///pills)

Geri