Anima

afianimasal2oq5.jpg

ankide izledim animayı çok güzeldi ;) hele ceylan çok tatlıydı. Nazım Hikmet'e yaptıkları şarkıyı da çok beğendim ;) böyle devammm ;);)

(animanın neden eleştiri aldığı konusunda)

insanların içlerinde ve dışlarında birer ayna olduğunu varsayın,içlerindeki ayna bilerek yaptığı tüm kötü hareketlerdir, dışındaki ayna ise bir işi yapamam kaygısını taşır..

'ben ceylan gibi şarkı söyleyemem,ben burak gibi davul çalamam'kaygıları dıştaki aynayı oluşturur.dıştaki aynayı kıranlar müzisyenlik yapıp kendilerine özgü şeyler çıkarırlar

dışlarındaki aynayı kırıp içlerindeki aynayı kıramayanlar şu anda coca cola festivallerine çıkıyorlar savaşa verdikleri desteğe aldırmadan...ya da kendilerini dünyanın en yüksek noktasında görüp,sokağa inmeyi(!) unutuyorlar... dıştaki aynayı kıramayanlar ise onlara hayran(!) oluyorlar hayran olduğu kişinin ne yaptığını bilmeden...

kendinden uzakta olanı,kendisini aşağılayanları sevenler animayı onlardan birisiymiş gibi görünce,şaşırıyorlar...sonra bu ne biçim şarkıcı gibi (bilindik) sataşmalar...çekememezlikler

ben seçimimi yaptım;

benim desteğim sonuna kadar animaya,onlar gibi bizi aşağılamayanlara...senden,benden,bizden olanlara...

ya siz?

ya ben bu grubu bi kaç kez dream tv de izledim ama hiç bir şarkısını rock yada rock tarzındaki bi tarza benzetebildim bu grubun tarzını bilen varsa bi yardımcı olsu artı grubun müzik kalitesi ve şarkı sözleri vasatın altında

rock demek sadece saf rock demek degıldır bana göre hanı oyle harıl harıl gıtarlar bagırsın davul döve döve calsın falan
bana göre anima jazz agırlıklı bir grup jazzla hafıf rockı sentezlıyen oldukcada samımi olduklarına inandıgım "bana göre" gerçek muzisyenlik sevıyesıne ulaşmış pıyasa kaygısı olmayan samimi ve içten bir grup..
ben muziklerine inanıyorum şahsen

anima gerçekten ısınması zor bir grup. ben de ısınması zor gruplara direk ısındığım hatta tutuştuğum için her daim sevmişimdir animayı.

örneğin albümün ilk şarkısını ağır tempodaki uzun bir akustik gitar mızıka introsuna/şarkısına ayırmak cesaret işidir. ama o şarkıdan yağmurlara geçiş albümü daha da anlamlandırıyor. diğer şarkılarda da öyle. kendilerinden taviz vermemişler bence. istedikleri müziği yapmışlar. ya da ben öyle algıladım.

henuz albümde jokerden ilerisine geçemedim ama jokere kadar olan bölümü bence harika.

madxcan_die demiş ki:
ya ben bu grubu bi kaç kez dream tv de izledim ama hiç bir şarkısını rock yada rock tarzındaki bi tarza benzetebildim bu grubun tarzını bilen varsa bi yardımcı olsu artı grubun müzik kalitesi ve şarkı sözleri vasatın altında

anima; Rock / Experimental / Trip Hop

resmi space sayfalarında kendilerine uygun görüp haklı oldukları tarzları.
müzik zevki herkese göre değişir ama aklın yolunun bir olduğu bir şey vardır o da müzik kalitesidir ne kadar dinledin animayı?albümü dinledin mi baştan sona?

ankara kayseri yolunda yaptığım bi gece yolculuğnda bir çok şe farketmemi sağlayan ilginç sözlerdi
daha sonra hiç dinleyemedim hiç içimden gelmedi dinlemek
sdc sürekli bağıran bir oda arkm vardı müzik konusu yüzünden
onun bile hayran olduğu mızıka introlu şarkı vardı

animaa
zeytinlideki performanslarıyla nie cok sevdigim anladım onları hep böle devam.hem costuruolar hem dinlendiriyolar.nazım için yazılan sarkı da süper olmus ....

buzz_girl demiş ki:
ankide izledim animayı çok güzeldi ;) hele ceylan çok tatlıydı. Nazım Hikmet'e yaptıkları şarkıyı da çok beğendim ;) böyle devammm ;);)
O gün bende oradaydım çok tatlıymış gerçektende grup adına başarılar diliyorum sound iyi yola devam :D

Barışarocka saatinde çıkmayan ve bu yüzden de izleyemediğmiz grupturlar kendileri.Neden aksadı ki satler.Halbuki arkada akorları ayarlıyorlardı çıkmaları gereken saatte.Çıktılar mı bari ve nasıldılar.Ne güzel skeç bile hazırlamıştık.El kadar bir kız parçası çaldığında başımda tülbentle dizlerimin üzerinde yürüyerek benim o o benim diye geyik yapacaktık ismini veremiyeceğim bazı arkadaşlar ile.:) deşifre olmasınlar şimdi. :) Neyse birdahaki anima konserinde bizi izleyebilirsiniz anam :)Taklitlerimizden kaçının lütfen.

Geri