Rack Ve Analog Setup Birlikte Kullanımı

arkadaşlar hem rack hemde analog setuplardan oluşan birazz amatör üstü bir setup yapacak olsaydınız rack setupta neler olması gerekirdi... bu setup nasıl bağlanacaktı hangi efektlerin analog pedal olarak alınması daha basit olur bu gibi şeyleri tartışabilir miyiz ? mesela elimizdeki aletlerin hangilerini amfinin send returnunden girmeliyiz hangi aletleri direk pedala yada rack sisteme girip öyle amfiye girmeliyiz açıkçası ekolayzır,comprasör ve reverb sistemim rack amfim send returnlü geriye drive ve wah gibi pedallarım kalyıor bir türlü doğru bağlama şeklini bulduğuma emin olamıyorum....

Bende bir ara bu tür bir setup yapmak istemiştim ve az da olsa araştırmıştım. Şu şekilde bir setup bence güzel olur..

Gitar -> Wah -> Comp -> OD/Dist -> Amfi(input tan girip fx sent ten bağlantıya devam edilir) veya Pre-Amp -> EQ(istenirse) -> Rack prosesör(delay, reverb, chorus, flanger vs.. efektler için ama bu prosesörde dikkat edilmesi gereken konu içinde pre-amp olmaması eğer varsa bile tamamen devreden çıkarılması. Ama bypass değil tamamen devre dışı bırakmak lazım) -> eğer amfiye bağlandıysa fx return, preamp e bağlandıysa mixer veya power amp

şeklinde bir bağlantı yapılabilir. Bunu hiç denemedim ama araştırdığım kadarıyla böyle gayet güzel olur :)

Bilmem hiç öyle birşey duymadım. Eğer yüksek wattlı bir sesi mesela önceden amfiyle yükseltilmiş bir sesi fx returnden girersen o zaman zarar verebilir. Ama yukardaki gibi bir setupta böyle bir durum söz konusu değil. Fx send ten çıkan ses henüz power amp katına gelipte yükselmediği için araya bir kaç pedal prosesör bağladıktan sonra fx return e girdiğinde yine düşük seviyede olcak ve bir zarar vermemesi gerekir.

Geri