Aylin Aslım

Eski hali daha güzeldi daha masumdu.Ben önceki albümünü hala daha çok seviyorum.
4 Gün 4 gece, Zor Günler ,Birgün,Küçük sevgilim,Senin gibi,Dalgalar hiç bıkmadan dinlerim şimdi bile.

Güzel bir sesi yok... Rock İstanbul'da tv den izlediğim görüntülere dayanarak söylüyorum canlı performans sesi kötü. Stüdyo ortamı iyi... Cover bir parçayla çıkması ise çok kötü! Albümünde çok daha iyi parçalar olduğunu söyleyenler var!

bencede öyle aylin aslımın bu albumdeki hoşlanmadığım tek yanı bana hitap etmiyor çünki şarkıların hepsi nerdeyse kadınlar için yazılmış zaten kendi hayatından bi şeyler kattığı için albume erkekler fazla bi şey beklemesin yani :D

ilk albümde sözler çok güzeldi fakat elektronik altyapısı vardı...bu albümde müzikler fena değil ama sözler rezalet olmuş ya..keşke ilk albümdeki o güzelim şarkıları yeniden yorumlasaydı...daha iyi olurdu gibi geliyor

Bundan beş yıl önce üzerinde mavi elbisesi, siyah saçları ve ‘Senin gibi beni kimse sevmedi’ diyen bir şarkı ile tanışmıştık onunla. Utangaç, kırılgan ve içine dönük bir kız çocuğu gibiydi o zamanlar. İlk albümün çıkış dönemini ‘Hayatımın en kötü dönemlerinden biriydi’ diye anlatıyor.

Zaman içinde yaralarını sarıp, hayatla arasını düzeltmiş. Şimdi ise bambaşka bir albümle Aylin Aslım ve Tayfası olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gül Yabani adını verdiği ikinci albümünde elektronik müzikten rock’a
keskin bir virajla geçiyor. ‘Dinleyicilerim çok şaşıracak belki ama ne yapayım şimdi böyle hissediyorum ve yaptığım işten çok memnunum’ diyor. Albümün çıkış şarkısı hepimizin bildiği eski bir kanto: Ben Kalender Meşrebim. Albümün en keyifli sürprizlerinden biri de Özkan Uğur’un üç şarkıya yaptığı vokaller
0,,190220,00.jpg

HaGaRD ve hasan85 sizin için aylin aslım bilgisi birbirinizi kırmayın çocuklar :)
aylinaslim.gif

Bu sertlik ve değişim albümde çok güçlü bir şekilde hissediliyor. Sizi ilk albümünüzdeki naif, kırılgan halinizle tanıyan, seven kitle şaşırmayacak mı?

- Şaşıracaklarından eminim. Çünkü müzikal olarak çok farklı bir albüm bu. Ama söz olarak bakarsak ilk albüme göre sadece biraz daha büyümüş bir kız görüyorum. Değişiklik sadece sound’da. İşin kolayı o zamanlar rock yapıp, şimdi elektronik müzik yapmaktı. Ben tam tersini yaptım

fotoğraflarıyla dikkati çeken, özkan uğur un vokalleriyle farklı bi renk kattığı, "gülyabani", "güldünya" ve "ahh" dışında dikkatimi çeken başka parçaların olmadığı, dier parçaların sanki hep birbirine benzediğini zannettiğim (genel anlamda) keyifli bir albüm olmuş...
Tebrikler....

Dün gece abümü dinleme fırsatı buldum.Elektronikten vazgeçememiş(Gerçi osursa dinlerim!..Orası ayrı.)Çok beğenirim kendilerini ama albümü çıkarmak için çıkarmış.
Tayfalara gelince,konserde birazda çalsalardı hiç fena olmayacaktı :roll:

Görüştüğüm tek insan,bakkal çırağı İhsan :!:

Aylin'i bayaa başarılı buldum :)
Klip ve reklam filmindeki rolleri süper..
Mazhar aLanson'un reklamda onlar için söylediği söz çok hoş

-Üstlerinde isimleri yazmıyor ki ? :D

19 mayıs bursa konserinde ayben isimli bir rap şarkıcısıyla -belki tanınan biri ama ben daha önce hiç duymadım- yaptığı düeti çok beğendim.ön yargılarımı -fazlasıyla- kıracak derecede harika bir performans sergilediler. :)

Geri