Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

aile izdivacı ibanez tbx 150h

takamine EG541SC akustik,cort z6 ,ibanez klasik , S.B. Dreams kelly(haytımın gitarı 6 senedir kullanıyorum (L)) :D
95q wah wah
her ihtimale karşı 1 adet çakma metalzone venson marka

agmed demiş ki:
Şu Ibanez TBX150H den nasıl bi ses çıktığını çok merak ediyorum, karakter olarak?
Tatlı sert :) ama istanbuldaysan zuhal müzik te deneyebilirisn kısık seste denememeni tavsiye ederim nitelikli bir amfi ayrıca sert tonlara ulaşmak çok kolay ve çok dolgun orta frekanslar veriyor ben beğeniyorum

Arkadaşım merhaba.

İbanez amfiyi düşünüyorum orta-büyük çaplı konserler için genel olarak alternatif çalıyoruz ama çalım aralığım çok geniş.

Bu tatlı-sert kavramı benim ibanez tbx 15teki gibi cazır cuzur tatlı sert mi yoksa tatlı sert mi?

Gerçi az buçuk bir analog düzeneğim var ama...

Bunun yerine lambalı amfi mi önerirsin?

Saygılarımla...

KaanSK demiş ki:
Arkadaşım merhaba.

İbanez amfiyi düşünüyorum orta-büyük çaplı konserler için genel olarak alternatif çalıyoruz ama çalım aralığım çok geniş.

Bu tatlı-sert kavramı benim ibanez tbx 15teki gibi cazır cuzur tatlı sert mi yoksa tatlı sert mi?

Gerçi az buçuk bir analog düzeneğim var ama...

Bunun yerine lambalı amfi mi önerirsin?

Saygılarımla...

küçük amfilerle kıyaslama yapmayın hiçbi zaman 10" en dandiğinden hoperlör ve kabin ve çılız bi drive büyük amfilerin hiçbiriyle kıyaslanamaz bence gidip denemeni öneririm mg100 fln alırsan daha mesut bahtiyar olursun bence daha standart bi tonu var onun, de paran varsa git dene 50w yada üzeri bi lambalı amfi al niye uğraşıyosun bunlarla

Gitar : Fender Telecaster Meksika
Amfi : Marshall Mg30dfx
Pedal : Boss Ns2-Cs3-Ds2-Sd1 , Wd7 Wah
Yakında Add Analog Delay gelicek inşallah.

Ds2 yi ilk heves olarak almıştım ilk analog pedalım oydu geldiği günden beri çok kullanmadım çok tiz bir pedal ısınamadım bir türlü zaten bu gitarlada olucak iş değil sonradan anladım :D Elimden çıkartırsam iyi olucak.Zaten kafe programlarında genelikle clean ton arada bir düşük drive da sd1 açıyorum o kadar.

güncel ekipman listem:

charvel san dimas usa 2006
charvel san dimas usa 2008(yolda)
charvel japan 1990
jackson fusion usa 1991
jackson fusion japan 1990

peavey rage amp.
peavey dirty dog
rack delay
danelectro wah

-Fender Standart Strat(USA) [Emg SV set]
-ESP Ltd M-1000 Deluxe [Emg 81]
-Jackson RR Std. 93 [Seymour Duncan Sh-8, Sh-2]
-Epiphone Goth 1958 Explorer Hardtail [Emg 81-60]
-Espan Vintage akustik

-Fender Frontman 25w amp

-Boss Bcb-60:
Boss Tu-2
EHX Holy Grail rev.
Boss Ge-7
EHX Metal Muff
Jim Dunlop Cry Baby GCB-95

Add+ Delay yolda...

cortred demiş ki:
Boss ge-7: 1hafta kadar önce forumdan aldığım "0" deniilebilecek kadar temiz bir pedal İlk kullandığım eq olduğundan kıyaslama yapamayacağım Ama kötü bir yanını henüz keşfetmiş değilim Solo tonu için ayar yapmaya çalışıyorum henüz Mid ve tizleri biraz ortaya çıkararak Leveli de arttırdın mı güzel bir şey olcak sanırım (solo da öne geçmek gerek dimi ama :)

midleri boostlayarak öne geçiyorsun zaten level kalsın bence :)
DS-1 ve EQ-7 ile gelen ton yelpazesi yorumuna katılıyorum, şu an modsuz hatta, modsuz halde EQ'suz iyi işler yapılmadığı kanısındayım.

Slm,

Pro-Ekipman 'ım + Peavey 20 watts amphi

Resimgitar-1024-5.jpg

Hoşçakalın

Geri