Babyface Nasıl Bağlanıyor?

Aklıma takılan bişey daha var ugur86,farklı bi konu tabi.
Ayrı bi konu açmak istemedim ,
PC masaüstünde iken bir convert yaptığımda (xx adlı program wav to mp3) yaptığımda rme nin buna katkısı oluyor mu ?
yani aynı işlemi onboar ile yapsam arada fark oluyor mu ?
dll işlemi olduğundan dolayı bi fark olmıcak kanaatindeyim ama sizin engin bilgilerinizden yararlanmak isterim.

tabi bi sorumda wav içinde iken .. ;
bitmiş bir aranjeyi export yaptığımda (rme ile) onboar ses kartı ile yapsam farklı oluyor mu ?

aynı soruyu midi sinyalleri içinde sorarsam harika olcak.vsti bişe çaldırıp exportu (rme ile) onboarda göre farklı oluyor mu ?

bunları şundan dolayı sordum,uzun sure onboard ile vsti çalıştım en ufak bi kalite bozuklugu duymadım.çunku belkide ses kartına uğramıyorlar çünkü bunlar sadece sinyal.
duüşüncem doğrumu acaba?

teşekkürler

tabiki export işleminde kanalların converter'lardan geçer, kalite farkını hemen hissedesin. ama bu farkı da duyabilmek için iyi referans monitörler ya da iyi referans kulaklıklar kullanmalısın. totalmix sadece dsp efektler içeren bir monitoring ve yönlendirme yazılımıdır. Bunu kanallarda kullanabileceğin bir plugin gibi düşünmene ne sebep oldu bilmiyorum ama olaya tamamen yanlış bakıyorsun :) dsp işlemcileri hardware olarak reverb vs. veriyor, herhangi bir plugin vs. kullanmıyor, bu sebeple DAW içinde kullanamıyoruz.

tabiki export işleminde kanalların converter'lardan geçer, kalite farkını hemen hissedesin. ama bu farkı da duyabilmek için iyi referans monitörler ya da iyi referans kulaklıklar kullanmalısın. totalmix sadece dsp efektler içeren bir monitoring ve yönlendirme yazılımıdır. Bunu kanallarda kullanabileceğin bir plugin gibi düşünmene ne sebep oldu bilmiyorum ama olaya tamamen yanlış bakıyorsun :) dsp işlemcileri hardware olarak reverb vs. veriyor, herhangi bir plugin vs. kullanmıyor, bu sebeple DAW içinde kullanamıyoruz.
midi sinyallerini export ettiğimizde (bir elektro gitar solosu) veya hazır bir loop ( kick) export edip masaüstüne wav olarak attığımızda rme ile onboar arasında fark oluyormu yani gerçekten ?

bunu şu yüzden sordum çok önemlide benim için.bi kez daha evet derseniz yeter gerçekten :)

Yukarda totalmix de mix yapılabileceğine inanmana ne sebep oldu sorusunu yine acemice yazmak istedim : çünkü 1.si adı totalMİX 2.si de evet dsp içeriyor tüm dsp kartlı ses kartları mixe izin veriyor örnek (protools,creamware,roland bildiğim diğer hepsi) sanıyorum sadece rme de yok bu.rme gibi bir ses kartında hiç bir efekt verememek asıl garip olan değilmi diye düşündüm :)

ayrıca yazdıklarınıza çok minnettarım çok saolun teşekkür ederim.

Geri