Dip Musichall Amatör Grup Konserleri

Konserler devam ediyor...18 yaş altı konserlerimizi Pazar günlerine aldık.18 yaş üstü konserleri Cumartesi günlerine fakat istisna durumlarda değişebilir tabi bu günler...

Başvuralar devam ediyor arkadaşlar...

organizatörün çilesi...

ben diyorum ki; bu tip işlerde "organizatör" olayı bikaç sene önce çıktı. ondan önce gruptan bir kişi giderdi, mekanla konuşurdu. iş yapılırdı. atla deve değil. afiş bastırıp kapıda bilet kesmek organizatörlük değil.

hiçbir barda da kırılan dökülenin parası ödenmemiştir. çünkü bu mekanlarda normalde de her gün bişeyler kırılıp dökülür. bilmeden konuşan yok burda. ilk konsere 8 yıl önce nüansta çıktım. ilk organizasyonu da 6 yıl önce "avizeli düğün salonu"nda düzenledim. yani işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum. hiçbir zaman da organizatörüm demedim. sadece sevdiğim gruplarla birlikte çıkıp çalmak için yaptım.

ama görünen o ki, amacın kendi çevrende eğlenmek, güzel vakit geçirmek. tebrikler olsun diyorum. durumlar da böyleyse, bar sahibinin biraz daha üstüne gidebilirsin. 7.5 giriş varsa ordan en az 3.5 almalısın. özellikle pazar günü meteliğe kurşun atıyordur. bu konserler adamın canına minnet. tuvaleti bilmemneyi de ödeme. (mekan işletme biçiminden anlaşılacağı gibi) bu adamların genelde ulusta hırdavatçı dükkanı da var, kırılanı döküleni bedavaya yaptırırlar. doğru düzgün para kalırsa, yemekten fazlasını da verebilirsin gruplara.

Re: Dip Barda Amatör Grup Konserleri

Rousseau demiş ki:
dengesizpunk demiş ki:
Rousseau demiş ki:
barker demiş ki:
Kaybedicek bir şey yok, ki grubunuzla bir sahnede daha çalmış o tecrübeyide yaşamış olucaksınız..Tek gereken şey ekipmanınız(pedal,zil vs.)

ne güzel tek gereken şeymiş o öyle..gelin bedava çalın ama gelirken bir de bir sürü para verin alet kiralayın..ne zaman değişir bu düzen acaba...

neyse görünen o ki alan memnun satan memnun ben karışmayayım... :)

haklısın aslında stüdyo paralarınıda bizim vermemiz gere....hemen stüdyolarla görüşme açıcam...

istersen sahnede biz çalıp söyleyelim... gruplar yerine???

ne saçma sapan bir argüman olmuş ya...neyse kolay gelsin size..
ekipman grubdan olacaksa organizatöre ne gerek var ?
gerçi profesyonel bir grubun kendi ekipmanı olması lazım
ama konserlerde organizasyonu gerçekleştirenlerin, sağlaması gerekli
amatör grubların kaçının ekipmanı tam.
neyse organizasyon da yer alacak ve sahne alacak grublara şimdiden başarılar

Arkadaşlar son konserde 29 ekim konserinde elektrik kesintisi yüzünden konseri 2 buçuk saat geç başlatmak zorunda kaldık.Mekanda jenaratör vardı fakat jenaratörün deposuna benzin koyulması gerekirken tekniker arkadaşlar mazot koyduğu için teknik servisin gelmesini bekledik bir buçuk saat boyunca bize 10dk sora ordayız 5 dk sora ordayız dendi fakat biz telefon açıp arıza bildirdikten bir buçuk saat sonra geldiler sağolsunlar.Konserin başlangıcına kadar bekleyen sıkılmayan arkadaşlardan özür dilerm ayrıca teşekkürlerimi sunarım..

buggleyeyes ben kırılan dökülen herşeyi ödemekten yakınmıyorum çünkü orda "Amatör Gruplar" sahne alıyor onlar için birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Herzaman dediğim gibi para 2.planda benim için bunu benle çalışanlar bilir...Kimseye kanıtlamak zorundada değilim.29 ekimde jenatör getirtildi benzil konuldu toplam 210 YTL fatura kesildi bunun bi kısmıda benden alındı nese bunları geçiyorum söylemicem bir daha da bu tarz şeyler. Amacım insanlara bir şeyler göstermek.Çabaladığımız emeğin ne olduğunu göstermek ne yapmaya çalıştığımızı göstermek.Senin müzik için neler yaptığını iyi biliyorum emeklerinin ne kadar büyük olduğunu.

SMITD onu yazarken pedal zil vs. yazmışım nese şunu sölemek istiyorum; Şu ana kadar ekipmansız konser olmadı konserler eksiksiz oldu. 29 Ekimde ise 2 gitar amfisi ve mekanda olmasına rağmen 1 bass amfisi kiraladım twin getittirdim vs. Gitar amfileri tam emin değilim ama 70 biri diğeride 120 watt dı. Gruplar çok memnundu ekipmandan. Nese emin ol yapıyoruz birşeyler...

Arkadaşlar önerileriniz ve eleştirileriniz için sağolun...

Saygılar...

NOT: Önemle hatırlatmak ve yinelemek istiyorum arkadaşlar sınıf organizasyon değil sniff (sinif) organizasyon :)

Saygılar..

onursal yaptığın bütün organizasyonları beyeniyor ve sonuna kadar destekliyorum...bu genç yaşında bu kadar çaban amatör gruplara verdğin destek kimsenin kolay kolay yapabileceği iş değil....her zaman her konuda yanındayım başarılar dostum...

Duyuru!

Arkadaşlar Dip Bar ismiyle tanınan bar artık bir Musichall 'dur ve yeni projeler içerisine girmiştir. Konserler dışında bir çok farklı etkinlik planları var mekanın... " Dip Musichall " Ayrıntılı bilgi için:

[email protected]

Saygılar...

Konserler devam ediyor...
Burdan konser haberi vermek istemiyordum fakat bunu vereyim dedim...

18 Kasım Cumartesi Günü!
Son Dört Konseri!
Yeni kurduğumuz Son Dört adlı grubumuzun ilk performası 18 kasımda Dip Musichall dedir...
Giriş:5 Ytl + 1 İçecek
Kapı açılış: 15,00
Tarz:Alternatif
--------------------------------

19 Kasım Pazar Günü!
Amatör Müzikte Barış Konseri!
Kaçak
Kasatura
Kapı açılış:14,30
Giriş: 6 Ytl + 1 İçecek

Dip Musichall
Adres:Mithatpaşa Caddesi No:62/B Kızılay

barker demiş ki:
Konserler devam ediyor...
Burdan konser haberi vermek istemiyordum fakat bunu vereyim dedim...

18 Kasım Cumartesi Günü!
Son Dört Konseri!
Yeni kurduğumuz Son Dört adlı grubumuzun ilk performası 18 kasımda Dip Musichall dedir...
Giriş:5 Ytl + 1 İçecek
Kapı açılış: 15,00
Tarz:Alternatif
--------------------------------

19 Kasım Pazar Günü!
Amatör Müzikte Barış Konseri!
Kaçak
Kasatura
Kapı açılış:14,30
Giriş: 6 Ytl + 1 İçecek

Dip Musichall
Adres:Mithatpaşa Caddesi No:62/B Kızılay

İşte Mükemmel iki konser...

Gerçekten amatör grupları destekliyen bir mekan ve gerçekten amatör ruh adına elinden geleni yapan bir organizatör var orada... :) İsmi lazım değil :D Teşekkürler Dip... Teşekkürler Onursal :!:

Ben teşekkür ederim Cantucum :) Bişeyler başarabildiysem ne mutlu bana...

Bu arada afişi çok beğendi arkadaşlar bizim grubun forumu olmadığı için buraya koymaya karar verdim...

18kasmnetjpgyu2.jpg

Herkes davetlidir...

bugün gördüklerim amatör müziğin neden bukadar gerilediğini grupların hevesinin foss diye söndüğünü yeterince açıkladı bana

herkim ister mekan sahibi olsun ister sanatcı
sahnede sarkı çalan(ozellikle dawul)birinin yanına gidip adam orda şarkısını çalarken kulağına kes bitir diğemez ki bu davulu çalan orda organizasyonu yapıyorsa daha da komik...evet böyle dangalaklar oldukça işimiz iyice zor arkadaşlar neyse allah müstahakını vermeye...

dengesizpunk demiş ki:
herkim ister mekan sahibi olsun ister sanatcı
sahnede sarkı çalan(ozellikle dawul)birinin yanına gidip adam orda şarkısını çalarken kulağına kes bitir diğemez ki bu davulu çalan orda organizasyonu yapıyorsa daha da komik...evet böyle dangalaklar oldukça işimiz iyice zor arkadaşlar neyse allah müstahakını vermeye...

Davulu çalan sanırım Onursal'dı ama bu lafı eden hangi zihniyet?

Geri