Palmer Pdi-09

Farkli bir kabin/speaker similatörü olarak düsünebilirsiniz, guitar rig ile yada benzeri bir program ilede kullanabilirsiniz, mesela kullandiginiz programin speaker simulasyonunu devre disi birakip IR kullanabilirsiniz (çesitli kabin/mikrofon frekans kopyalamasi gibi düsünün)
yada elinizde bir loadbox var ise ve bunda line out çikisi var ise amplinizden gelen çig sinyali IR ilede kullanabilirsiniz.

Pedal olarak Vox satchurator deneyebilirsin 2. el ucuzunu al ve ses kartına bağla sonra IR eklentisi bul ve cubase programında kullan.

Bence hiiç ekstra pedallarla uğraşmayın. Guitar rig ile "Always with me always with you" adlı şarkıyı çaldığınız ton bence pek fena da değil. Distorsiyon'u ve tizleri biraz arttırsanız daha da benzeyecek.

Guitar rig'i çok kurcalamak istemiyorsanız da, internette Satriani işlerine uygun guitar rig preset'leri bulursunuz mutlaka.

Bence hiiç ekstra pedallarla uğraşmayın. Guitar rig ile "Always with me always with you" adlı şarkıyı çaldığınız ton bence pek fena da değil. Distorsiyon'u ve tizleri biraz arttırsanız daha da benzeyecek.

Guitar rig'i çok kurcalamak istemiyorsanız da, internette Satriani işlerine uygun guitar rig preset'leri bulursunuz mutlaka.
Teşekkürler.Aslında satriani pedalları da alabilirim bilmiyom ekstra faydası olursa neden olmasın?

Siz bilirsiniz tabii. Bir ara ben de guitar rig kullanmış, ancak guitar rig ile harici pedalları pek de kullanışlı bulmamıştım. Eğer guitar rig kullanacaksam, ihtiyacım olan her şey guitar rig'de bir şekilde buluyordum.

Diğer taraftan, eğer guitar rig kullanmayı pek sevmiyorsanız (ben şahsen sevmiyorum) belki de uygun amplifikatör (ve hatta mikrofon) araştırmanız gerekiyordur.

Siz bilirsiniz tabii. Bir ara ben de guitar rig kullanmış, ancak guitar rig ile harici pedalları pek de kullanışlı bulmamıştım. Eğer guitar rig kullanacaksam, ihtiyacım olan her şey guitar rig'de bir şekilde buluyordum.

Diğer taraftan, eğer guitar rig kullanmak istemiyorsanız (ben şahsen istemiyorum) belki de uygun amplifikatör (ve hatta mikrofon) araştırmanız gerekiyordur.
Behringer c3 mikrofonum var..Bir de marshall mg50cfx:) bir de behringer qx1002 mikserim var.

Ooo. Her şeyiniz varmış zaten. Gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu bulana kadar ellerinizdekileri biraz daha kurcalayın bence.

Örneğin "always with me always with you 'yu bir de pedallarınız+ ampli ve mikrofonla kaydetmeyi deneyebilirsiniz.

Bakın, arkadaş sizinkine benzer bir ampli ve GT8 kullanmış:

Ooo. Her şeyiniz varmış zaten. Gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu bulana kadar ellerinizdekileri biraz daha kurcalayın bence.

Örneğin "always with me always with you 'yu bir de pedallarınız+ ampli ve mikrofonla kaydetmeyi deneyebilirsiniz.

Bakın, arkadaş sizinkine benzer bir ampli ve GT8 kullanmış:

denicem.sanırım ton üstüne daha fazla yoğunlaşmam lazım.bu arada hazır preset buldum. presetlerdeki ton çok daha canlı ve dolgun.çok daha rahat bi çalım sağlıyor cidden.

Geri