Cubase 5: Bazı Projelerde "transport Control Panel" Kaybolması

Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşım albüm için anlaştığı bir studyoyla sorunlar yaşayıp bütün kayıtları cubase 5 projesi olarak dvd'ye almış ve mix için bana gönderdi. Yalnız nedense bazılarını açtığımda transport control panel görünmüyor, ekranın heryerini aradım, f2 ile on/off yaptım, tekil-çoğul monitör modlarına da geçtim, ne yapsam transport'u ekranıma ulaştıramadım. Projeyi ve cubase'i kapatıp başka bir proje açtığımda önceki konumunda duruyor, ancak arkadaşın gönderdiği projelerden birini açınca kayboluyor ve bulamıyorum. Net'te de araştırdım ama net bi çözüm bulamadım, denediğim şeyleri önermişler açıkcası. Önerilerinizi bekliyorum...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunun mantıklı bi çözümü neden yok anlamıyorum :) Şu an çözdüm ama mantıkla değil deneme yanılma ile.
"Önce sorunlu projeyi açtığımda hata penceresi çıkıyorsa eksik pluginler, in-out bus'larla ilgili problemlerin hepsini insert-send'ten kaldırmak, f4'ten kendi kartıma uyarlamak suretiyle düzeltiyorum,
*Sonra transport menüsünden "transport" yazısının yanındaki tick işaretini kaldırıyorum.
* bu haliyle kaydettikten sonra , cubase'i kapatıyorum, transportun düzgün çalıştığı eski projelerimden birini açıyorum, ya da yeni proje oluşturuyorum,
* bu projeyi kapatıp, sorunlu projeyi açtığımda transport panel'i f2 ya transport menüsünden çağırdığımda ekrana geliyor.
* bu halini de kaydedip kapatınca artık yeniden açtığımda transport panel düzgün çalışıyor :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Diğer bir çözüm yolu da şöyle:
Alıntıdır:
Bazı Projelerde "Transport Control Panel" Kaybolması

Açtığımız sorunlu proje aktif olarak dursun ancak simge durumuna küçültelim , daha sonra control panel ekrana gelebilen mevcut bir projeyi de aynı zamanda açalım. O da yüklensin ve ekrana gelsin, o zaman control panel aktif olarak ekrana gelecek. Daha sonra sonradan açtığımız projeyi kapattığımızda kontrol panel olduğu yerde duruyor olacak...

Edit: Bazılarında yine yemedi yukarıdaki kendi keşfettiğim yöntemi denedim, mutlak çözüm benim anlattığım adımlarla oluyor...

Son düzenleme:
Geri