Eğlence Için Gitar Modifiye Etmek

Sahte sahtedir.. Diyorlarki kaliteleri arttı falan.. Yalan..
Sadece gövde ve boyası 10 üzerinden 6 falan alır.. diğer her parçası 2-3 de sürünür.. Hoş benim deneyimim Jem ile ilgili idi.. Bi de Çibson gördüydüm zamanında.. Ağaç falan güzeldi de bu kadar mı kötü işçilik olur.. manyetik çerçeveleri falan eğri duruyordu..Anlayın artık.. Açıyorsun arkadaki potans kapağını lehimller kötü yaoılmış karmakarışık, boyanın detayı fecaat ötesi.. Duvara asacaksan ehh.. Ama satmaya kalkarsan bu camia da adamı çarmıha gererler ona göre .. ve haklıdırlar..

Merhaba :) Uzun zamandan sonra konuyu güncellemek lazım diye düşündüm :) Bu uzun zamanda boş durmadık
  • Eski mavi boya kazındı
kazınık.jpg
  • Daha sonra kazık yenildi astar için alınan beyaz boya siyah çıktı sonra bir tane daha alındı onunda içinden azıcık çıktı
  • Daha daha sonra boşver astarı denildi ve sarıya boyandı
sarı boya arka.jpg sarı boya ön.jpg VE...
üstünde cila olmamasına rağmen hiçte fena görünmüyor
sarı boya+pickguard 2.jpg devamı yarın...

Merhaba :) Uzun zamandan sonra konuyu güncellemek lazım diye düşündüm :) Bu uzun zamanda boş durmadık
  • Eski mavi boya kazındı
48693 eklentisini görüntüle
  • Daha sonra kazık yenildi astar için alınan beyaz boya siyah çıktı sonra bir tane daha alındı onunda içinden azıcık çıktı
  • Daha daha sonra boşver astarı denildi ve sarıya boyandı
48694 eklentisini görüntüle 48695 eklentisini görüntüle VE...
üstünde cila olmamasına rağmen hiçte fena görünmüyor
48696 eklentisini görüntüle devamı yarın...
İdam etmiş gitarı yaa :cry:

neyse, güzele benziyor. Boya olarak ne kullandınız ? markasıyla beraber söylerseniz sevinirim.

Zaman isteyen ama inanılmaz zevkli bir iş. Ben de fender strat gövdesi arıyorum sadece gövde boyası makyajı falan hiç önemli değil nası bulurum acaba

Zaman isteyen ama inanılmaz zevkli bir iş. Ben de fender strat gövdesi arıyorum sadece gövde boyası makyajı falan hiç önemli değil nası bulurum acaba
Burada konuşuldu aliexpresste var bence teeeee çinden sadece gövde alacağınıza bu gitardan alın manuel raymond mre3 200-220 tl civarı bir şey tanıdığınız varsa 150'ye alırsınız.

• Bantlar çekildi...
sarı+bant.jpg
  • Siyaha boyandı boyanmasına ama acele edildiği ve boya yakından sıkıldığı için fail...
siyah boya 3 - Kopya.jpg siyah boya.jpg siyah boya 2 - Kopya.jpg
  • Fail
az biraz çok fail.jpg

Birde şöyle bir sorun var
47483 eklentisini görüntüle
Gitarın pickguardının altındaki yer tamamen boş bizim planımız köprüdeki single boyutundaki yeri kesip humbucker boyutuna getirmekti ama artık böyle bir olanağımız ve pickguard alacak paramız olmadığına (20 tl civarında pickguardlar varsa link atar mısınız ?) göre önerilerinize açığız :)
bilmiyorum iş görür mü ama benim aklıma ilk gördüğümde ince kontrplaktan kesmek geldi, hatta vernikleyip enteresan bir görüntü yakalanabilir diye düşündüm. sonra böyle bir şey buldum :
MyDukkan.com :: Extreme GAEPG :: Pickguard

Demek ki çıkarmadan önce kenarları neşter ile çizmek lazım.
Bu arada siyah boyanı gerçekten hiç sevmedim. Akmış, toplanmış. 30-40 cm. aralık ile boyasaydın keşke.
Spreyde mühim olan, memeye uzun basmamak diye hatırlıyorum.
Sana tavsiyem bir daha zımpara yap. Ve sarı boyadan sonra sıfır at zımparayı. Ne kadar az pürüz, o kadar mat renk demektir.
Kağıt bant mı kullandın yoksa lateks olanı mı paylaşırsan sevinirim. Ben de not ediyorum defterime :) Yazın bir proje de benden gelecek...

Demek ki çıkarmadan önce kenarları neşter ile çizmek lazım.
Bu arada siyah boyanı gerçekten hiç sevmedim. Akmış, toplanmış. 30-40 cm. aralık ile boyasaydın keşke.
Spreyde mühim olan, memeye uzun basmamak diye hatırlıyorum.
Sana tavsiyem bir daha zımpara yap. Ve sarı boyadan sonra sıfır at zımparayı. Ne kadar az pürüz, o kadar mat renk demektir.
Kağıt bant mı kullandın yoksa lateks olanı mı paylaşırsan sevinirim. Ben de not ediyorum defterime :) Yazın bir proje de benden gelecek...
latex bant... kağıt banttan boya geçer gibime geliyor... dedim ya zaten siyah boya çok kötü oldu sarı ile siyahın arasında ki güzellik farklı dağlar kadar.zımpara yapacağız işte

latex bant... kağıt banttan boya geçer gibime geliyor... dedim ya zaten siyah boya çok kötü oldu sarı ile siyahın arasında ki güzellik farklı dağlar kadar.zımpara yapacağız işte
senin yerinde olsam, kurban bir kontrplak üzerine deneylerimi yapar ondan sonra gitara uygulardım. Ve bence, kağıt bant kullanman lazım. İki üç tanesini üst üste koyarak yaparsan boya etkisi az olur ya da olmaz. Ya da lateks ile neşter kullanarak çıkaracaksın, zamanın gider. İyisi mi bir plak üzerinde deney yap sonra uygula. Bu arada Antalya'da hava çok güzel görünüyor :)

Geri