green

şimdiden greenin özlemini buram buram hissettim ben...bugün çok eğlendim ama ya daha sonra?hadi biz hevesimizi aldık yıllarca dinledik diyelim ya diyerleri?

HAYDİ BAKALIM

Green son demlerini yaşıyor. Ancak yeni elemanlarla, yeni bir isimle ve uçuk repertuvarlı farklı bir programla karşınızda olmak için çalışıyor çabalıyor. Neredeyse son üç programımız olacak. tüm dostları aramızda görmeyi temenni ederiz.

Bu arada uzun süre beraber sahne paylaştığım Tolga Burkay'ın (yukarıda da banner'ı olan) albümü nisanda çıkıyor. Emin olun çok sağlam bestelerle ve acayip bir sesle karşılacaksınız. Mutlaka takip ediniz. Besteleri saçma sapan sözlü, abuk subuk anadolu rock türeevi şeyler değil. Gerçekten "sek rock" bir albüm olacak. Takip ediniz, albümü alınız, korsandan kaçınınız, destek veriniz. Başarılar Tolga Burkay, yolun açık olsun...

Sevgiler...

detone olmuyorsunuz,senkronizeniz çok iyi ama müzik tarzınız hep texas yolculuğu lepartuarınızda değişiklik bizim içinde çok iyi olucak çünkü oldukça iyisiniz ama bizede yansıtmanız gerekir diye düşünüyorum

sabır

az kaldı arkadaşlar, farklı bir repertuvar ve değişik bir program yapmaya çalışıyor çabalıyoruz. bir de düzeltme yapalım, benim tavrımdan ve yazdıklarımdan olduğu söylenen "green bitiyor" yanlış anlaşılmasını düzeltelim. green bitmiyor upgrade oluyor. yani işlemci gene intel ama pentium3 değilde pentium4 oluyor gibi bişi. yani bu nedemek? model değişikliği demek, isim değişebilir ama üreten firma aynı ;) naapsak green4 mü koysak grubun adını da millet ikna olsa acep. (düzeltme:upgrade'den kasıt, giden elemanların yerine daha hızlı, daha iyi ve cache'i yüksek elemanlar geliyor demek değil; repertuvar ve format değişimidir. gene yanlış anlaşılmaya sonra)

repertuvar diğer gruplardan farklı olsun çabası içindeyiz ama illaki çakışan parçalar olacak. program formatını da değiştircez. bu nasıl olacak diyebilirsiniz, var aklımızda bişiler yapınca görürsünüz. tabi ki sahnede soyunmucaz veya animasyon yapmıcaz ama mesela (alkışlardan bile feragat edip) çok kısa parça araları gibi bir takım düşüncelerimiz ve bunun içinde biraz zamana ihtiyacımız var.

neyse gelişmeleri buradan ve sitemizden duyuracağız. üstüne basarak söyeleyelim şimdi : bu hafta cuma gölge'de ve cumartesi garage'da solistimiz batu ile son programımız olacak. yani şimdilik sadece batu gidiyor, sonrasında levent ve emre gidecek (zamanı belli değil). en geç iki hafta sonra yeni formatımızla tekrar birlikte olacağız. batu'lu son programımıza tüm dostları bekleriz.

sevgiler

bu grubun adı niye green?? merak ettim aklıma hep greenday geliyoda gerçi ne tür müzik yaptığınızı bilmiyorum ama ben sevmedim bu ismi kusura bakmayın ve sakın kızmayın....

kızmadık

yo yo kızmadık, bozulmadık, bu ismi biz koymadık ;)

niye green, niye biz koymadık, greenday'le niye bi alakası yok açıklayım:

green aslen 8 yıllık bir grupmuş, ekşi sözlüğe bakarsanız green sadece yeşil demek değil: ot, körpe, büyümek, gelişmek falan filan. neyse grup 8 sene önce kurulduğunda bu ismi biri koymuş (öniz'in kafa iyiyken bu ismi koyduğunu duymuştum). green son halini almadan evvel, yani emre (davul), özgür (gitar), cem (bas), öniz (vokal) olarak 4 kişiyken öniz'in askere, cem'in hollandaya gitmesiyle gruba batuhan (vokal), levent (bas) geldi ve son olarak ferhat (klavye) eklenip format değişti. biz o sıralar ismi değiştirelim diye düşünüp yeni isim bulana kadar 4 ay geçmişti. sonrada green diye devam ettik..

şimdi ise yine 3 eleman gidiyor ve yine repertuvarımız, formatımız değişiyor. işte şimdi isim değiştirdik değiştirdik yoksa "green"e devam!... green'in şuanki haliyle 8 yıl önceki hali arasında çok fark var. son yapılanmasıyla da bambaşka bir şey olacak. o yüzden artık ismin değişmesi gerek diye düşünüyoruz. bir iki fikir var, sanırım haftaya netleşecek ve haftaya burada oylayalım ve öneri alalım diyoruz. ama öte yandan "green niye bitiyo" diye bi sürü tepki alıyoruz. şimdi isim değişince "aha green bitmiş" denecek. yani yukarı bıyık aşağı sakal muhabbeti. ne diyelim hayırlısı....

unutmadan, bugün ve yarın green'in batuhan'lı son programlarıdır. kendisine hayırlı teskereler diler çabuk dön deriz. sonrasında levent ve emre istanbul'a albüm kaydına gidiyorlar. onlara hayırlı kayıtlar diler bol şans deriz. kalan sağlar bizimdir ;)

little ving çalmanız iyi bir format yapmış olduğunuzu kanıtlar ve bu son haftanızda çalabilirmisiniz ne kadar sizin grubun temel parçası olsada bunu çalamamanız büyük bir hayal kırıklığına mı yorumlasam yoksa format 4 lü olmayı beklediğinizemi yorumlasam işime gelen şey tabikide 4 lü muhabbet size başarılar parçamı çalmanızı büyük bir umutla bekliyorum

ne üzücü ki green'i şu fortmatta son gecesinde izlemeye gelemeyeceğim Ankara dışında olmam sebebiyle...umarım yeni kadro da bu kadar güzel olur...özleyeceğiz ne diyim ama meraklada bekliyoruz bi yandan...
kolay gelsin...

ekulak abim son programı izledin ya geçen hafta. bu hafta yokuz yeni repertuvar yapıyoruz yeni elemanlarla... yetişmedi henüz. ama güzel olacak gibi. eski repertuvardan kendi sevdiğimiz parçaları ve kendi coverlarımızı bıraktık, yeni parçalar dinleyici kitlesinin seveceği şeylerin coverları olacak. güzel oluyor ama grubun patadanak oturması mümkün değil, zira şimdiye dek 2 prova alabildik, 2 prova daha yapıp çıkıcaz. bakalım hayırlısı...

yani geçen hafta bitti program, batu askerde, emre ve levent'te yakında istanbul'da olacaklar. biz yeni ekiple haftaya sahnede olcaz. bekleriz...

ha peki o zaman ben bu hafta son zannediyodum ya...neyse kaçırmadık o zaman son programı...haftaya gölgedeyiz o zaman abicim...merakla bekliyorum...

sanırsam -benim bildiğim yani- jimi hendrix little ving'den bahsediyosun dostum, stevie ray vaughn'ın var little wing'i (vokalsiz) bide başka bişi daha varmı bilmem. hiç düşünmedik aslında, neden olmasın. niye neden olmasın dedim, şöyle bir durum var yeni repertuvarda sırıtacak bir parça bu. ve fakat biz kendi sevdiğimiz ve istediğimiz parçalarıda yapıyoruz. bunu önericem pazar günkü provada elemanlarda okeylerse çalınır tabiki. zaten benlik (klavye) hiç bişi yok, onlar çalar bende biramı sigaramı içerim ohhh ;)

:) bitiriş müziği olabilir harika çünkü gitarı ağlatıcakları için herkezin kafasıda ilerleyen saatte 100 ytl olduğu için:.) eminim çok güzel olucak bu arada lepartuarınızı bu gibi değerli parçalarla güçlendirebiiliiirsiiniz ;)

Geri