Whisky

Bu soruyu "Neden organizasyonlar hazır toplanmışken Whisky'i çıkarmıyorlar?" şeklinde değiştirirsek daha mantıklı olur. Whisky elemanlarının bir de konser organizasyonu işine girmesi zor olsa gerek.

4 gözle bekliyoruz haftasonunu, ankara biletleri hazır :) ... rockstation'a da tekrar teşekkürler, Whisky'yi bizlerle tekrar buluşturduğu için ...

efsane dirildi :roll:
bekliyorum ben seni aynı köşede ne gelen var ne giden
yalnızmıyım ben :evil:
8)
yabancılar...
çılgınlık zamanı...
köşe başı dramı...
ayna...
ne muhteşem bir albümdür bu güneşin tahtı...
sıkılınca atın kulaklarınızın pasının alınma garantisi bizden...
her daim hardn heavy :eek:

9. Rock Station Festivali / 15 Ekim 2006 / Saklıkent Ankara
(Fotoğraf: Abdullah Cıbık)

Serdar Çokuslu (gitar - vokal)
whisky.jpg

Dünkü konseri anlatan en uygun deyim tarihe tanıklık etmek olacak. 1980 kurulumlu Whisky'nin 2000'de Hard Rock Cafe'deki son konserini abim anlatır da anlatırdı. Kendilerini yıllar sonra canlı izlemek bana da nasipmiş, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Yak Bizi, Cumartesi, Çılgınlık Zamanı, Babaanne, Köşebaşı Dramı, Binnaz, Cadı, Dünya, Ayna, Oysa, Vazgeç, Kızlar, Yabancılar ve Bak Biz Genciz parçalarından oluşan harika bir şov sundular. Arif Deniz Toker'in elleri öpülesi bir insan olduğu da bir kez daha gün ışığına çıktı nitekim.

Yıllar önce Saklıkent'te bar programı yaptığı dönemler mekanı tıklım tıklım dolduran Whisky'nin, bar programlarına gelenden çok daha az sayıda kişiye hitap ederek müzik piyasasına dönmesi üzücüydü. Öncelikle seyircinin çok daha fazla olması gerekirdi.
Ne diyeyim, kaçıranların eşşekliği. :LOL:

Keşke şu ülkede Whisky gibi bir grup daha olsa.

deerrudolf demiş ki:
Dünkü konseri anlatan en uygun deyim tarihe tanıklık etmek olacak. 1980 kurulumlu Whisky'nin 2000'de Hard Rock Cafe'deki son konserini abim anlatır da anlatırdı. Kendilerini yıllar sonra canlı izlemek bana da nasipmiş, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Yak Bizi, Cumartesi, Çılgınlık Zamanı, Babaanne, Köşebaşı Dramı, Binnaz, Cadı, Dünya, Ayna, Oysa, Vazgeç, Kızlar, Yabancılar ve Bak Biz Genciz parçalarından oluşan harika bir şov sundular. Arif Deniz Toker'in elleri öpülesi bir insan olduğu da bir kez daha gün ışığına çıktı nitekim.

Yıllar önce Saklıkent'te bar programı yaptığı dönemler mekanı tıklım tıklım dolduran Whisky'nin, bar programlarına gelenden çok daha az sayıda kişiye hitap ederek müzik piyasasına dönmesi üzücüydü. Öncelikle seyircinin çok daha fazla olması gerekirdi.
Ne diyeyim, kaçıranların eşşekliği. :LOL:

Keşke şu ülkede Whisky gibi bir grup daha olsa.

Hiç sorma ya biz ist da konser versede günler önce kamp kursak diyoruz.Milletin ayağına kadar geliyo ve gitmiyolar :evil: :evil:.Whisky bizim gururumuz velinimetimizdir ne yazsam burda anlamsız kalır.Önünde saygıyla eğiliyorum....

Umarım konserlerini sıklaştırırlar böyle gruplar her zaman gelmez. Köklü , sağlam ve süper bir grup tüm elemanlarına müzik hayatlarında başarılar diliyorum.

Merhabalar arkadaşlar. Rock Station 'daki performanslarını izleyen arkadaşlar olmuş sanırım. Serdar ÇOKUSLU kiminle çalmış orada Whisky 'nin elemanlarıyla mı ? Bunu merak ediyorum bilen var ise bilgilendirir mi?

Whisky Geri Dönüyor!..
Grup yeni albüm için çalışmalara başladı

1980 yılında Kamil Özaydın tarafından kurulan, 80’ler ve 90’lara damgasını vuran gruplardan biri olan Whisky geri dönüyor.

Whisky’nin son albümü olan “Dünyanın Kapısı” 1998’de yayınlandı. Bu albümden sonra, verdiği birkaç konser haricinde, köşesine çekilen grup üyeleri geçtiğimiz günlerde yeniden bir araya geldi. Grup üyelerinden Serdar Çokuslu’dan alınan bilgiye göre ; çalışmalara start veren Whisky, şu sıralar stüdyo çalışmaları yapıyor. Sonbaharda konserler vermeye hazırlanan grubun, yeni bir albüm için bestelerini hazırladığı ve bunları 2007’de yayınlamayı planladığı öğrenildi.

Grubun şu anki kadrosunda, Serdar Çokuslu (Vokal-Gitar), Arif Deniztoker (Gitar), Ferhat Hasanoğlu (Bas Gitar) ve adı açıklanmayan tanınmış bir davulcu bulunuyor. Grubun eski davulcusu Alpay Şalt’ın şu sıralar başka projelerde bulunması sebebiyle Whisky ile çalışma yapamadığı, öğrenilen bilgiler arasında.

1986’da yayınlanan “Babaanne” albümüyle 80’lerdeki birçok yerli hard/heavy rock gruplarının önünü açan Whisky’nin yayınlanmış dört albümü bulunuyor : “Babaanne” (1986), “Ateşsuyu” (1993), “Güneşin Tahtı” (1996), “Dünyanın Kapısı” (1998).

Kaynak :

http://www.therockbank.net/haberler/221,Whisky_Geri_Donuyor

Geri