Tuşe! (Rock) - Ankara

sevgili tuşe
ben bayadir foruma bakmiyordum. bugun bijencigim soyledi yeni beste koyduk diye hemen eve gelince indirip dinledim. işte size nacizane yorumlarim:
oncelikle intro yapsaydiniz keske sanki ama bence tabi. bu parcada hersey cok güzel kaydedilmiş. gitar tonu da gayet güzel. sözlere diyecek laf yok zaten oldukca özgün.solo tonu ve solo gercekten cok güzel. sarki genel anlamda cok cok güzel olmus. ellerinize kollariniza yüreginize saglik arkadaslar.

bijenim benim nasi özlemisim seni bugun görüsmemiz hakkaten cok cok güzel oldu. ermancigimi da cok özlemişim. insallah bi dahaki sefere daha cok vaktimiz olur da uzun uzun muhabbet ceviririz :D haydin kalin saglicakla. harikasiniz. kolay gelsin....
Baris

Yine bir cumartesi,yine bir tuşe gecesi hatta bu saatten sonra tuşe sabahı ama anca gelebildik eve :) gene çok çok eğlendim hem müziğinizle,hem sohbetinizle :) sahnedeyken eğlendiren,sahneden inincede çok eğlenen insanlar :) ellerinize,ağzınıza sağlık beyler
umarım albüm en kısa sürede raflarımızı süsler :roll:

Gokhana geri vokal ancak bi bayan yapabilir herhalde Türkiye de onun sesinin üstüne cıkabilecek biri tanımıyorum malesef bu topraklarda.(Rock camiasında diyeyim bari )

Driftwood demiş ki:
Birde sevgili Ferhat bende kara kara düşünmekteyim grubun aynı zamanda back vokali olduğum için nasıl yapacağım konusunda ama elimden geldiğince ben yapıcam back vokalleri ama biz genede bir bayan back vokal düşünmekteyiz...
abi bu dedigini duyan (ve sizi dinnememis) adam yapamiyon falan zanneder yani ha...soyle bi Theresa Thomason (o kim lan diyenlere http://www.last.fm/music/Dream+Theater/_/John+%26+Theresa+Solo+Spot ) tadinda bayan back vokal her gruba yakisir tabi orasi ayri :)

celephais demiş ki:
Driftwood demiş ki:
Birde sevgili Ferhat bende kara kara düşünmekteyim grubun aynı zamanda back vokali olduğum için nasıl yapacağım konusunda ama elimden geldiğince ben yapıcam back vokalleri ama biz genede bir bayan back vokal düşünmekteyiz...
abi bu dedigini duyan (ve sizi dinnememis) adam yapamiyon falan zanneder yani ha...soyle bi Theresa Thomason (o kim lan diyenlere http://www.last.fm/music/Dream+Theater/_/John+%26+Theresa+Solo+Spot ) tadinda bayan back vokal her gruba yakisir tabi orasi ayri :)

Ben aslında parçadaki genel gerivokal çizgisinden bahsetmedim. Demek istediğim parçanın sonlarına doğru Gökhan'ın yaptığı numaralar ve nefis çığlıkımsı (çığlık değil de başka türlü tarif edemedim) yükseliş. O kısımda hem lead hemde back vokal Gökhan. Yoksa tabi ki Rıfat ziyadesiyle geri vokal yapıyor, yapar.

Abicim konser için ben size soprano korosu ayarlayım :) Ciddiyim...

Bence parçanın tarzına erkek vokal daha çok uyuyor gibi. Ha tabi celephais'in dediği gibi Theresa gibi biri varsa elinizde kullanmamak ayıp olur ama bu haliyle bence vokaller süper zaten.

:) Umutum canım saolasın abi önünde Gökhan gibi bir vokal olunca adamın işi iyice zorlaşıyor vokal kayıtlarında zaten Gökhan'a takıldım sen bana belden aşağı çalışıyosun diye :D ama çok güzel özellikle Ferhat'ında dediği gibi son kısımlardaki haykırışlar diyim :D Gökhan beyin kendisine has yükselişler. Back vokalleri yaparım yapmasına ama özellikle Sekiz Buçukta yazdığım basların üzerine her nekadar bas çalarken vokale alışkın olsamda gerçekten çok zor olacak çok iyi bir çalışma dönemi gerekmekte bunun dışında ah ah Theresa gibi insanlar her gruba lazım :) şu sıralar bizde bayan back vokal konusunda düşünmekteyiz ve bazı şarkılarda gerçekten olursa çok güzel olacak çok seslilik adına bir iki isim netleşti bakalım artık. umarım çok güzel olacak. Arkadaşlar birde şunu belirtmek isterimki Sekiz Buçuk'un bir diğer önemide Bijen ve Muratcan'da ilk defa bir şarkıda back vokal yaptılar(hani sondaki koro :) ).

Bu arada Mayıs ayında baya bir konserimiz olacak ve konserlerde besteleri artık düzenli bir şekilde çalacağız konser tarihlerini tam bilmiyorum muhtemelen Gözde buradan duyuracaktır.

Tekrardan güzel yorumlarınız için çok teşekkürler sizin gibi değerli insanlardan böyle güzel yorumlar almak harika.

Sevgiler & Saygılar.

yahu bahar senligi programi gecti biyerden elime...ayni gun 17:00 panayir magick, 17:30 stadyum tu$e konseri yaziyo. muratcandan klonlama mi yaptiniz naaptiniz yoksa baska tu$e de mi var adinizi mi kullaniyolar bilemedim.

ama fazladan muratcan varsa ben de bi tane aliyim, bulunsun lazim olur.

:)

celephais demiş ki:
yahu bahar senligi programi gecti biyerden elime...ayni gun 17:00 panayir magick, 17:30 stadyum tu$e konseri yaziyo. muratcandan klonlama mi yaptiniz naaptiniz yoksa baska tu$e de mi var adinizi mi kullaniyolar bilemedim.

eee tabe herkese lazım bi mca :p ewt umutcm programda konser saati öyle görünüyo ama değişecek. panayır konserlerinin bitiş saatine kaydırılacak. kesin bi saat belirlenince söyleyecektim bende ama madem sordun duyuralım o zaman:
bahar şenlikleri programımız :arrow:

6 mayıs ctesi odtu stadyum tuşe + demir demirkan
12 mayıs cuma gazi üniversitesi
14 mayıs pazar uludağ üniversitesi
(saat 19:00-20:00)

mayıs ayı konserlerinin bir kısmı bunlardır.saatler belli oldukça duyurmaya devam ederiz :!:

ayrıca tuşe her cumartesi 22:00@overall & her çarşamba 00:00@backstage

Gosde demiş ki:
celephais demiş ki:

eee tabe herkese lazım bi mca

Anaa vermiyoruz kimseye Muratcan'ı ya alla alla. Herkes kendi yapsın kendi Muratcan'ını (?)

levantin demiş ki:
Anaa vermiyoruz kimseye Muratcan'ı ya alla alla. Herkes kendi yapsın kendi Muratcan'ını (?)
Üzülmeyin ya birinizde murat çalar diğerinde can. (Baştan sona kötü fikir)
TheExE_Mete demiş ki:
Gokhana geri vokal ancak bi bayan yapabilir herhalde Türkiye de onun sesinin üstüne cıkabilecek biri tanımıyorum malesef bu topraklarda.(Rock camiasında diyeyim bari )

Gökhan Ankara'nın 2 numaralı vokalistidir. Değil mi Gökhancım. :D

Geri