PayDay (Rock'n Roll,Blues)-İzmir

Haftalık program hatırlatması :

Bayramın 3.günü (çarşamba) :Naz Bar

Cuma :Naz Bar

Cumartesi :Naz Bar

saat 21:00

saygılar sevgiler :)

hocam bişi sorcam.blues için ne tür mızıka gerekiyor?
10 delikli mi yoksa 24 mü?diatonic falan bişiler var bi de.bi açıklama yapabilirseniz sevinirim.

blues ve rock için genelde diatonic mızıka kullanılır,10 delikli olan mızıkalar bunlar,bide kromatik olanlar var onlar hakkında çok bi bilgim yok açıkçası ama daha çok caz, klasik müzik için falan kullanılıyo.onlarda bütün sesleri çıkarabilirsin pompa sistemi olanlarıyla.diatoniclerde mızıkanın anahtarına göre(örneğin do mızıka alırsan) çıkan sesler do majör gamının sesleri oluyo.başka nahtarları olan mızıkalarda üzerinde yazan gamın seslerini çıkarıyo.ama blues mzıkasının bence esas keyifli tarafı bend yapılabilmesi,ama bu bend işi pek öğretilebilecek bişey değil,yanından hiç ayırmayıp sürekli deneyince bişekilde başarıyosun.bend yapamazsan bi süre sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir,oyüzden nasıl tutacağını ve single note olaylarını halldip direk bend denemeleri yapmanı tavsiye ederim.
bide liste şeklinde hangi tür mızıkayla hangi anahtardaki şarkıların çalınabileceğini veriyim,bu ,mızıka seçerken işine yarayacak,ama hepsinden yavaş yavaş edinmek lazım mutlaka...

ŞARKININ ANAHTARI...................... MIZIKANIN ANAHTARI

G .................................................... C

Ab .................................................. Db

A ..................................................... D

Bb .................................................... Eb

B ...................................................... E

C ....................................................... F

C# .................................................... F#

D ....................................................... G

Eb ...................................................... Ab

E ........................................................ A

F ........................................................ Bb

F# ........................................................ B

Hadi kolay gelsin....

PAY-DAY i sonuna kadar desteklioruz arakdaşlar.tarzlarında bir numaralar bence.hem kişisel yetenekleri olsun hem grup uyumu olsun süper bi grup.özellikle sinan(bass) eski bascımdır.onu ayrı bi desteklerim. 8) tek geçerim onu izmirde.

kendimi tanıtmadım yaw.ben gökay yeni üye oldum da :D 8) gelioruz yarın sizi izlemeye.ona göre hazırlıklı olun. :D
tüm grup elemanlarına (sinan,barbaros,ödül,korhan)selamlar.

yine muhteşem bi geceydi.hepimiz çok eğlendik pay-day le birlikte.istek şarkılarımızı çaldığınız için ayrıca bi teşekkür ediyoruz. :) mümkün olduğunca sizleri izlemeye geleceğiz.sizlere desteğimiz tam arkadaşlar 8) :D

Jive demiş ki:
yine muhteşem bi geceydi.hepimiz çok eğlendik pay-day le birlikte.istek şarkılarımızı çaldığınız için ayrıca bi teşekkür ediyoruz. :) mümkün olduğunca sizleri izlemeye geleceğiz.sizlere desteğimiz tam arkadaşlar 8) :D

çok teşekkür ederim.tüm elemanlara bu arada dün güzeldi be...
bekliyorum her zaman:)

Geri