Edirol UA-1000 ve M-Audio Omnistudio USB

I

ih8youtoo

yakın zamanda bir audio interface almak istiyorum.Şöyle bir markaları araştırdım ve iki ürün hoşuma gitti bunnardan birincisi Edirol UA-1000
diğeri de M-Audio Omnistudio USB

Omnistudio nun fiyatları usa da uygun fiyatlara bulunabilmesine rağmen
türkiye distribütöru COMPEL fiyatları oldukça pahalı geldi COMPEL yetkilisinin açıklamasına göre de usa da çok fazla ürün satıldığı için etkili indirimler ve kampanyala yapılabiliyormuş ama bunun türkiyede mümkün olamadığıymış

napalım bizim de o kadar para vermemiz mümkün olamıyo

asıl sorum şu:Edirol UA-1000'i türkiyede bulabileceğim bir firma varmı?(Roland ve Boss distribütörü BARKAT ın sayfasında edirol ile ilgili bilgiye ulaşamadım)

ikinci soru ise:eğer kullananlar varsa Edirol UA-1000 ve Omnistudio USB karşılaştırıldığında hangisini almak daha mantıklı (Cihazların Fonksiyonları birbirine benziyo ama artıları ve eksileri olabilir, örneğin Omnistudio'nun USB2.0 kullanmıyo olması biraz kafamı karıştırıyo)

bu segmentte bildiğiniz ve türkiyede bulabileceğim cihalar varsa tavsiyelerinize de açığım

Teşekkür ederim!

O fiyat farkları benimde moralimi bozuyor. Amerikada insanların 299$ aldığını biz burda 374 euro + %18 KDV ye alıyoruz ne yazıkki.

Ama bu Compel 'e has birşey değil. Ne yazıkki Türkiye'ye herşey pahalı geliyor. Compel hiç olmazsa bu fiyat uçurumunu Türkiyedeki çoğu firmanın aksine sattığı malın arkasında duruyorlar ve bilinçli insanlar .

Şu forumdaki herkes el ele verse birini göndersek amerikaya bi bavulu doldurup geri dönse :)

Su anda USB 2.0 standardinda çalisan tek ses arayüzü UA-1000. Dünyada baska hiçbir firma henüz bir ürününde o standardi desteklemeye baslamadi. (Karakterler için kusura bakmayin, bir iMac'dan yaziyorum, karakterler abzürt çikiyor.)

USB 1.1 standardinda bant genisligi 2 kanal ful-duplex (yani 4 kanal toplam) üzerinde bilgi akisina yetmiyor. Oysa Firewire'da 100 kanalin üzerine çikilabiliyor. USB2 band genisligi olarak Firewire'dan biraz daha hizli olmasina ragmen (400'e karsilik 480 Mb/sn) ses karti üreticileri simdilik Firewire'i tercih ediyorlar, zira hattan beslemeli cihazlar için Firewire standardinin verebildigi akim daha yüksek (USB = 500mA max, FW = 2A yanlis hatirlamiyorsam). Bu da harici adaptör'e ihtiyaç duymadan cihaz kullanabilmek açisindan FW'i USB2'ye üstün kiliyor. Aradaki 80 Mb/sn fark da o seviyelerde çok kritik olmadigi için de su anki durum böyle.

UA-1000 çok güzel bir alet, benim opsiyonlarimdan biriydi, ama benim daha fazla Mic Pre'ye ihtiyacim oldugundan son anda Aardvark'in PCI kartli Q10'larindan aldim.

Omnistüdyo'yu bilemiyorum, hiç görmedim.

UA-1000 ROLAND BOSS EDIROL

SELAMLAR ARKADASIM.
ONCELIKLER BARKAT MUZIK KAPANMIS VE BOSS ROLAND VE EDIROL UN TURKIYE DISTRIBUTORLUGUNU ANT MUZIK ALMIS.
ELLERINDEDE UA-1000 MEVCUT VE MEVCUT OLMASA BILE HERTURLU MALZEMEYI GETIRTEBILIYORLAR EN KISA ZAMAN ICINDE.
YERLERI ESKI BARKATIN YERI SIRASELVILERDE.
0 212 244 96 24 TELEFON NUMARALARI.
ORDA SERDAR DIYE BIR ARKADAS VAR BENIM ADASIM HERTURLU YARDIMI GOSTERECEKTIR SANA. BEN COK SEY DANISTIM VE HER KONUDA ELINDEN GELEN YARDIMI GOSTERDI. UA-1000 TAM ANLAMIYLA MUHTESEM USB 2.0 VE 24 BIT 96 KHZ DESTEKLIYOR. BALANCE GIRISLERI MEVCUT TAM PROFESYONEL BI CIHAZ....
ANT MUZIK ILE BAGLANTIYA GECERSEN ONLAR TURKIYENIN NERESINDE OLURSA OLSUN SANA YARDIM EDECEKLERDIR.....

arcian,

Lutfen forum kurallarini oku.

Mesajin tamamini buyuk harflerle yazdigin yetmiyormus gibi bir de koyu yazdirmaya calisiyorsun. Yazdigin mesajlar hepimizin yazdiklarindan daha mi onemli?

Burada reklama da izin vermiyoruz, haberin olsun.

Ben yaşadığım olaylardan sonra bir daha Roland marka hiçbir aleti almama kararı aldım. Ekipmanımın çoğunu bu firmaya ait ürünler oluştursada...

Bir klavye bakımı için grup arkadaşıma yaptıklarını gördükten sonra elimdeki aletlerin bozulmaması için dua ediyorum. Gerçi Mahcem' e teşekkür ederim bize bu işlerden anlayan bir tamirci konusunda forumun başka bir köşesinde bilgi vermişti.

Gerekli şikayetleri de Japonya'daki ana firmaya yapacağız. Ordan ne çıkar bilmiyoruz ama hakkımızı sonuna kadar koruyacağız.

pardon arkadaslar forumda daha yeni oldugum icin kurallari tam olarak anlayamadim kusura bakmayin ozurler dilerim...

reklam olarak bisey yaptigimi sanmiyorum cunku bende bi kullanıcıyım ve adamlardan ve urunlerden oldukca memnunum arkadasın sorusunada cevap vermeye calıstım....

teknık servisi bence guzel calısıyor. benım xp-30 umum ustune cola dokulmustu goturdum guzelce yaptı adamlar aynı eskisi gibi oldu ben memnunum walla... herkeze kolay gelsin iyi calismalar...

arkadaslar ben bisey danismak istiyorum...
su gitarla; piano çalma flut çalma gibi bi durumlar varmis galiba bununla ilgili bilgisi olan arkadaslar yazabilirmi acaba???? iyi aksamlar...

Edirol ua 1000 i aldım alıcam...Sadece o fiyata değicek bir alet midir bilemiyorum. Bu aleti kullanan biriyle hiç tanışamadım ama UA 1000 i Rolandın Diströbütoru olan Antta gördüm vitrinde duruyor :) . Bana avrupa satış fiyatına yakın bir rakam verdiler. Amerikada bu aleti 650 dolara rahatlıkla buluyorsunuz ama Türkiye'den almak istiyorsanız bir 400$ daha üstüne koyun! Bu arada UA5 te düşünülmezi gereken bir audio capture kartı. Hem fiyatı çok çok daha cazip hemde de yüksek ses dönüştürme kalitesiyle dikkat çekiyor. Ama Türkiye de bulamazsınız sanırım...Bu arada UA 1000 aynı zamanda bir ses kartıymış duyunca şaşırdım...Türkiye'de bu ürünleri satan başka bir bir müzik dükkanı varsa bana lütfen bildirin...Teşekkürler...

arcian bu haber şahane oldu teşekkür ederim, 1,5 aydır yurt dışına çıkıcak birilerini bulmaya çalışıyodum
umarım fiyatta da anlaşırız ant müzikle :)
birde web sayfasını bulamıyorum varsa adresi ve bildirirseniz sevinirim

Geri