Bertuğ Cemil

Biz de arada bir toplanıp Yavuz Çetin çalıyoruz (Yavuz Hırsızlar olarak) youtubedaki "Sadece Senin Olmak" coverını beğendim elinize sağlık.

Daeron demiş ki:
Biz de arada bir toplanıp Yavuz Çetin çalıyoruz (Yavuz Hırsızlar olarak) youtubedaki "Sadece Senin Olmak" coverını beğendim elinize sağlık.

Teşekkürler,sizi biliyorum,ben de "Benimle Uçmak İster misin ?" yorumunuzu seyrettim Youtube'dan,çok mutlu oldum.Bravo,aynen devam arkadaşlar :)

harika albüm.gitarlarına bittim diyebilirim..ayrıca yuxexes performansınz süperdi.ben hiç sevememin ilk bölümünden sonra ''ne oluyorz ya ''derken , giren soloyla dehşete düştüm.keşke albümde de öyle olsaydı :)

hoşçakalın..

pudding demiş ki:
harika albüm.gitarlarına bittim diyebilirim..ayrıca yuxexes performansınz süperdi.ben hiç sevememin ilk bölümünden sonra ''ne oluyorz ya ''derken , giren soloyla dehşete düştüm.keşke albümde de öyle olsaydı :)

hoşçakalın..

Öncelikle teşekkürler,albüm kaydında şarkıları mümkün olduğunca sade tuttuk ki,canlı çalarken böyle sürprizler ekleyebilelim :)
O solo bölümünü ben de çok seviyorum canlı çalarken,iyi ki de yapmışız.
Cengiz kardeşime de pek yakıştı oradaki solo...

Başta gizeminden dolayı merakımdan sarmıştım çok ama şimdilerde tuttum gibi, her ne kadar dinlediklerime epeyce ters olsa da, tuhaf bir şekilde yakın buldum, albüm çok iyi bence, destekliyorum! :)

bertugcemil demiş ki:
Sagolasiniz arkadaslar,artik ben de buradayim.İlginize ve desteginize tesekkur ederim.Serox,Derya,Dex,Koko ve ilgilenen herkese selamlar ;)

öncelkle bertuğ abi forumda seni burda görmek aramıza hoş geldin :)

kral tvde konusarock adlı bir programa çıktınız ? kral tvde sizce çıkmak ne kadar doğru ?

Hosbulduk,yaptigim isin dogruluguna inandigim surece bu acidan bakmam olaylara.
Ancak mutlaka bir cevap vermem gerekirse,muzigim Anadolu Rock diye kestirip atildigi icin diger kanallarda zaten cok az yer bulabilecek gibi gozukuyor.E ulkenin her yerindeki muziksevere ulasmak ta onemli degil mi?
Ben ve arkadaslarimin amaci yaptigimiz isi herkese esit bakarak ulastirmak,Kral Tv izleyicisinin de sarkilarimi duymaya hakki var diye dusunuyorum.
16 yillik tecrubem der ki,muzik ve on yargi bir arada olmaz:)
Sevgiler...

bertugcemil demiş ki:
Ancak mutlaka bir cevap vermem gerekirse,muzigim Anadolu Rock diye kestirip atildigi icin diger kanallarda zaten cok az yer bulabilecek gibi gozukuyor.E ulkenin her yerindeki muziksevere ulasmak ta onemli degil mi?
Ben ve arkadaslarimin amaci yaptigimiz isi herkese esit bakarak ulastirmak,Kral Tv izleyicisinin de sarkilarimi duymaya hakki var diye dusunuyorum.
Sevgiler...
Aynı önyargıya ben de kapılmıştım vaktiyle... Anadolu Rock işte bildiğimiz diyerek... Ama diğer kanallarda az yer bulacak fikrine inanmıyorum şu an. Zira yer almayacağınızı düşünebileceğiniz potansiyelde bir kanalda epeyce yer tutmaktasınız şu an. Çünkü dinleyince bu önyargı ortadan kaybolmakta ;)

hande_sh demiş ki:
bertugcemil demiş ki:
Sevgiler...
Aynı önyargıya ben de kapılmıştım vaktiyle... Anadolu Rock işte bildiğimiz diyerek... Ama diğer kanallarda az yer bulacak fikrine inanmıyorum şu an. Zira yer almayacağınızı düşünebileceğiniz potansiyelde bir kanalda epeyce yer tutmaktasınız şu an. Çünkü dinleyince bu önyargı ortadan kaybolmakta ;)

Beni ilgilendiren de zaten gercek dinleyicinin fikridir,onlara ulasabildigim surece...Ön yargilari asmak icin de yeterince zamanimiz olacak.Hep diyorum "uzun yoldan geldim" diye,en az bir o kadarina daha varim acikcasi.
Sevindim mesajiniza,aynen devam oyleyse :)
Sevgiler

sürekli bizle burda olmanız yasılan yazılara cevap vermeniz sizin büyükliğünüzü gösteriyor bu bakımdan tesekkürler..

şu soru geldi aklıma haluk levent gibi bir isim var son yıllarda o kadar çok sanatçı çıktıki o kadar çok grup çıktıki sayısı bilinmez bu sanatçılar gruplarda kitleyii yakaladılar ve basarı geldi bu çok güzel bir sey

ama haluk levent anadolu rock yapıyor diye büyük bir kısımdan tepki aldı yok türkü söylüyor rock yapmıyor gibi bir sürü seyler çıktı.

bana göre 90 lı yıllarda rockta bir artıl olduysa buda haluk levent sayesindedir yeni nesil nedense hiç bir seyi kabüllenmek istemiyor

bu konudaki görüşlerniz nelerdir ?

Bu çok ince bir konu,benim genel eğilimim şöyle :
İçinde "Anadolu" geçen bir kavramın bu kadar tukaka edilmesine karşıyım bir kere.Musa Eroğlu bir tartışma programında şöyle demişti;"Arkadaşlar dikkatli olun,üzerinde tepindiğiniz binlerce yıllık Anadolu kültürüdür."
Bu muhteşem lafın gereğini yapsak yeterli olacak gibi geliyor bana.Yani türküleri yorumlayacaksak dikkat etmemiz lazım,yapılanları eleştirirken de dikkat etmemiz lazım...
Ülkemizde başarılı olan her şey kısa sürede tüketilir,ya da deforme edilir.Bence 'Anadolu Rock' tabiri de metalaştırıldı ve kısa sürede tüketildi.Oysa ki koskoca bir kültür hazinesidir Anadolu ve geçici kavramlar içerisine hapsedilemez bence.
Bugün Anadolu Rock olmayan her şey Alternatif Rock'tır (ya da tam tersi) gibi bir yanlış yönlenme ve yönlendirme de gözlemliyorum.Oysa ki Alternatif adı verilen bir çok iş yine Anadolu melodileriyle ve armonisiyle ayakta duruyor;ya da,sadece ülkemizde daha önce kullanılmamış olan,ancak dünyada çoktan klişeleşmiş sound'lar "yeni" olarak dinleyiciye pompalanıyor.Oysa ki "yeni" her zaman "iyi" anlamına gelmez.
Bu ayrıştırıcılıktan vazgeçmediğimiz sürece,özellikle rock müzik için konuşuyorum,küçülme kaçınılmazdır.Bence amaç;şöhret,vs. için müzik değil,müzik için üretim olmalı ve rock müziği hiç dinlemeyen,"ben sevmem" diyen kitlenin bu konudaki ön yargılarını aşmaya hizmet edilmelidir.
Haluk Levent tabi ki eleştirilebilir,hepimiz gibi;ancak 90'lardaki açılımda çok büyük payı olduğu inkar edilemez bence.
Müziği seven herkesin anlaması gerekir ki müzik bir 'rekabet' aracı değildir,'ifade' aracıdır;tabi BENCE :)

Bu arada 'genç'ler konusunda yapılacak şey benim adıma,birikimimi sabır ve sevgiyle aktarmatır.Ancak genç dinleyici,adı üstünde gençtir ve müziğe bakış açısı ham ve coşkuludur.Ben benden tecrübelilerden alacağımı alırım,benden tecrübesiz olanlara aktarırım;onlar da almak istediklerini alırlar.Elimden gelen budur,sevgiler :)

Bertuğ abi çok güzel yazmışsın ellerine sağlık. Daha çok şey öğrenicez senden. ezogelin e katılıyorum keşke herkes senin gibi düşünse.

Hehe,herkes benim gibi düşünse herhalde dünya yaşanmaz bir yer olurdu :)
Alalım şu müzik alemini panterlerin elinden,verelim müzisyene ve müziksevere değil mi ama?
Öncelikle dinleyiciyiz ve aşığız müziğe,gerisini boşver gitsin...

Geri