Bülent Ortaçgil

Kişisel gelişimime,iyi bir müzik kulağına sahip olmama,insanlara karşı yaklaşımıma kadar herşeye etkisi var bu büyük üstadın...

Gürol Ağırbaş gibi bir bascı Erkan Oğur gibi bir Duayen bir virtüöz ve Bülent Ortaçgil gibi bir beyin biraraya gelirse Jazz Rock Anadolu Ezgileri hepsi iç içe giriyor...

Erkan Oğur için ayrı başlık açmak istemiyorum ama dayanamicam açıcam birazdan...

Yazacak o kadar çok şeyim var ki Bülent Ortaçgil hakkında ama önce sizin yazacaklarınızı bekliyorum

benim en önemli dönemlerim bu usta ile güzelleşti, anlam kazandı. ergenlik dönemimden bahsediyorum. önce fikret kızılok ve sonra bülent ortaçgil i tanıdım. ikisi de benim müzikte farklı alanlara kaymamama yardımcı oldu. şimdi millet saçma pop şarkılarını dinlerken ben seviyeli müzik ile ruhumu dinlendiriyorum. bendeki yeri çok büyük iki sanatçınında. bunlardan sonra düşsokağı sakinleri geldi dinlediğim,mbeni gelişimim böyle gerçekleşti ve devam ediyor...

Televolelerde göremeyeceğimiz: Kaliteli olduğu anlamına geliyor. Mükemmel bir sanatçı. Benimle oynar mısın'ı hala büyük bir zevkle dinliyorum. Türkiye'de zor bulunuyor böyle üstâdlar.

Bakıyorum da başlığa ilgi az.Dayanamayacağım birileri yazar da ben de daha sonradan ayzarım gidişata göre birşeyler demiştim.Ama hata etmişim.Bilmiyor bu gençlik(aman kızmayın dinazorlar :roll: )neyin değerli olduğunu.Bülent abinin albümü yok bende;ama birçok konserini izledim,arkadaşlarda dinledim.Dinelmeyenlere acıyorum :evil:

kendisi kimya mühendisi idi yanılmıyorsam.. müziğinin tarzına da kent müziği diyorlar ruhu ve kulağı ile dinlemeyi becerememiş otoriteler.. ninni gibidir şarkıları.. kim becerebilir ki yüzünü dökmemeyi "yüzünü dökme küçük kız"ı dinlediğinde..?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kaamos kimya mühendisiydi ve herşeyden öte bu işi yaparak ayakta kalmayı tercih etmesini takdir ediyorum

Tabii ki daha sonra medyaya karşı tutumunu ve tam bir kent insanı olmasını seviyorum

Gerçek bir kent ozanı..

kent ozanidir vs bimiorum marilyn kardes ama ben bu adama hastayim..cem babanin ölüm haberini aldim ve tam 2 saatir b.ortaçgilin anlamsiz _arkisini tekrar tekrar dinliom..sanirim bi çok sey anlamsiz...bu arada yagmur sarkisi,SIk latife,VS süper adam heleki arkasinda çalan erkan ogur,cem aksel,gürol agirbas.................

onu dinleyenlerin her zaman özel olduklarını hisstetim...ve bu hala geçerliliğini koruyor buraya yazaılan mesajları gördükçe umudum da artıyor doğrusu...herkese slm

süper

ya çok süper bir grup...
Yani böyle bir grup dünyada yok bence...
Erkan Oğur'dan dünyada başka yok!!!
Adamın müziğe katkısı o kadar çok ki. Her konserde kulise gider konuşmayı denerim de baya dili tutuluyo insanın , nasıl da şeker bir adam!!! ;) Grubun konserde ara verdiğindeki havasını görseniz çok tatlı. Girdim kulise , ohh rakılar biralar içiliyor ;) Çerezler falan , neyse kalsın dediler konserden sonra içeriz. Çok tatlı ya... Onlar hakkında gerçekten çok şey biliyorum. Erkan bir kere bize gitarında kazıdığı bi yeri gösterdi:

"Bakın ne yaptım! Burda FENDER MUSTANG yazıyordu. Kazıdım!
ENDER USTA oldu!"
çok tatlı bir adam gerçekten! Ve o TEK!

bülent ortaçgil dinledikçe huzur veren az insandan bir tanesi sadece..onu dinlemiş olanlar gerçekten çok şanslı ve umarım herkes bir gün keşfeder ve bizim aldığımız tadı alır...

kesinlikle buradaki herkese katılıyorum ve sunlarıda eklemek istiyorum... bu adam tam anlamıyla bir filozof,bir deha,aşkı ve hayatı bu kadar güzel ve bu kadar farlı tanımlayan bir müzik adamı daha duymadım dinlemedim...büyük adamsın be ortaçgil.....

ZAMANA SIKISMIS sarkisi mükemmel. bazi sarkilar vardir bayatlamazlar. ilk gün firindan ciktigi gibi taze ve citir citir kalirlar. bu sarki o sarkilardan. doya doya yer yinede doymam.

Geri