Makine (Industrial) - izmir

bassplayerr demiş ki:
Bence hem müzikal olarak Hem de -ki özellikle bu daha yoğun hissediliyor- görüntünüzle taklit bir grupsunuz ne kadar yükselebilirsiniz ki. Benim görüşüm kendi çizginizi oluşturmanız gerektiğidir. Umarım ileride kendi çizginizi yakalar ve bana göre özentilik -başkasına göre nedir bilmem-ten kurtulursunuz.

Beni uzun uzun yazmaktan kurtardığınız için teşekkür ederim: http://www.zuleyha.rockmekan.com/grup_elemanlari.htm

8O

egerkı sen bu gruba ozentı dıyorsan senın muzık anlayısından kusku duyarım ben.ozentılık unlu grupların sarkılarını soylemkle olmuo.ozentılık onlar gıbı davranmakla oluo.işte bu noktada makıne dıger gruplardan ayrılıo.özellıkle bornovada.kı sen gelsen ızmıre makınenın ne demek olduğunu daha ıyı anlarsın. ve sunu soyleyeyım.makıne ozentı ise turkıyedekı grupların amator ve profesyonel dahıl %90 ını oentı.kı ozentı anlayısın ne onuda bılmıyorum....

Zaten müziklerine fazla laf söylemememin nedeni de pek dinlemediğim içindir arkadaşlar umarım bikaç kez dinlerim ve ondan sonra da konuşuruz merak etmeyin. dediğim gibi umarım yazdığım gibi bir grup değildirler umarım müzikleri süperdir (sonuç olarak sadece bir kere izledim) umarım Türk rock müziğine katkıları olur ve hatta umarım yanılıyorumdur. Hani derler ya görüntü yanıltıcıdır diye şiddetle Makine grubunda bu deyişin doğru olduğunun kanıtlanmasını isterim. Ayrıca duyduğum kadarıyla Eskişehirde de muhteşem bir konser vermişler...

bassplayerr demiş ki:
Zaten müziklerine fazla laf söylemememin nedeni de pek dinlemediğim içindir arkadaşlar umarım bikaç kez dinlerim ve ondan sonra da konuşuruz merak etmeyin. dediğim gibi umarım yazdığım gibi bir grup değildirler umarım müzikleri süperdir (sonuç olarak sadece bir kere izledim) umarım Türk rock müziğine katkıları olur ve hatta umarım yanılıyorumdur. Hani derler ya görüntü yanıltıcıdır diye şiddetle Makine grubunda bu deyişin doğru olduğunun kanıtlanmasını isterim. Ayrıca duyduğum kadarıyla Eskişehirde de muhteşem bir konser vermişler...

tek bir günden genelleme yapıyorsun anladığım kadarıyla. bizse Makineyi neredeyse her zaman seyrediyoruz.
makinenin bişi kanıtlama derdi varmıydı bilmiyorum ama farklı ve sert bir repertuar ile barda kalıcı olmanın ve kitle toplayabilmenin olabileceğini kanıtladılar herkese.
çok daha büyük şeyler de başaracaklar eminim, eminiz.
herzaman boş boş konuşanlarda olacak onları susturanlarda.
şu her sakallıyı baban sanma muhabbeti bitse artıkda (can alınma :twisted: ) makine ne yapar ne eder onları bilsek.

Yuh be abi Çilekeş öznti değil dedin kaybettin :) Makine' ye özenti dedin ÇOK İYİ!çok iyi bi yorum...

O zaman senin için müzikten önce tip geliyo :S

Makine şekİl olarak birilerine benziyebilir sahnede öledir o beni ;)ilgilendirmez. Tipe bakarak ta zaten bi yorumda bulunulamaz.

Abi Deftones' un solisti biliyosan Chino ile Görkem' i kar$ıl$tırmak yeterli... bununla tatmin olmassan daha çok $ey söylenebilir..

FakDaFak demiş ki:
Yuh be abi çlk$e öznti demedin Makine' ye görüntü diye özenti dedin ÇOK İYİ!çok iyi bi yorum...

Sence çilek$ ve makine arasındaki fark ne?

Makine şekİl olarak birilerine benziyebilir sahnede öledir o bizi ilgilendirmez. Tipe bakarak ta zaten bi yorumda bulunulamaz.

Abi Deftones' un solisti biliyosan Chino ile Görkem' i kar$ıl$tırmak yeterli... bununla tatmin olmassan daha çok $ey söylenebilir..

"chino" ile "görkem"i karşılaştırmak yerine "lotion" ile "yeniden"i karşılaştırmak daha iyi bir örnek. veya "yeniden hayata" ile "around the fur"ü :twisted:

bu konu kapansın ya valla

Kapanmasın bilmiyosa öğrensin abi ya :(

Around The Fur davulu aynı hopppppppp diye oturtuvermiş :( Ayıp milletin emeklerine yazık...

Çilekeş' e zaten bi$ey demek yakı$maz...

Ha bu arada Makine' nin cover' i Kalamı$ Parkı mp3 olarak bulmak mümkün mü youtube ta var ama mp3?_

türkiyedeki sanatçıların çoğu sahneye çıktığında "efendim sizi biz yarattınız allah razı olsun" diye gezindiği için, sahneye çıktığında gerçekten sahnedeymiş gibi davrananlara özenti deniyor,ne güzel.

neyin özentisi? yabancıların mı? yabancılar insan değil mi? bizden çok mu farklılar? -hayır. sadece sahneye çıktıklarında biraz da olsa gösteri yapma, hava atmalarına niyeyse "tütü kaka" denmiyor. niye? çünkü adı üstünde : "sahne". sahneye çıkıp , gösteri yapmıyacaksan öl zaten. kostüm ve beden dili, bu gösterilerin en önemli öğeleri. Ama en en önemlisi, sahnedekinin yaptığı hareketleri kendine yakıştırabilmesi. makine'yi ben de sadece bir kere izledim(ki sanırım kendilerinin de o kadar bayılmadığı bir program oldu), sahnedeki hallerini kendilerine gayet güzel yakıştırıyorlardı. böyle de devam etsinler.

danke.

bu yazdıklarının uzerıne uzerıne soylenecek soz yok.o kadr guzel ozetlemıssınkı sadece katılıyorum dıyebılıyorum....

android583 demiş ki:
türkiyedeki sanatçıların çoğu sahneye çıktığında "efendim sizi biz yarattınız allah razı olsun" diye gezindiği için, sahneye çıktığında gerçekten sahnedeymiş gibi davrananlara özenti deniyor,ne güzel.

neyin özentisi? yabancıların mı? yabancılar insan değil mi? bizden çok mu farklılar? -hayır. sadece sahneye çıktıklarında biraz da olsa gösteri yapma, hava atmalarına niyeyse "tütü kaka" denmiyor. niye? çünkü adı üstünde : "sahne". sahneye çıkıp , gösteri yapmıyacaksan öl zaten. kostüm ve beden dili, bu gösterilerin en önemli öğeleri. Ama en en önemlisi, sahnedekinin yaptığı hareketleri kendine yakıştırabilmesi. makine'yi ben de sadece bir kere izledim(ki sanırım kendilerinin de o kadar bayılmadığı bir program oldu), sahnedeki hallerini kendilerine gayet güzel yakıştırıyorlardı. böyle de devam etsinler.

danke.

kesinlikle.

Türk halkı olarak bi hastalığımız var zaten. Başarının arkasında herzaman kötü bişiler arıyoruz, kötü bişi bulamayınca da bu başarıya inanamıyoruz ve sonunda başarıyı devam ettiremiyoruz. Zirveye zor çıkıyoruz, kolay düşüyoruz. Zirvedeki ile aynı seviyede olmak için uğraşıyoruz ama zirveye çıkmak için değil, zirvedekini yanımıza düşürmek için.
Dediklerime katılmayanlar olabilir tabi ama gördüğüm hep böyle.

Ben anlatmak istediğim noktayı size anlatamadım ya da siz konuyu başka yerlere çekiyorsunuz. Hem de neden kendi sahne kendi kostüm kendi tarzınızı yaratmak varken başka insanların sahne kostüm ve tarzını alayım ki. Ben de sahne alıyorum ama sahne dışındaki ben le sahnedeki beni fazla ayırt etme gibi bi olanağınız yoktur. ufak tefek farklar vardır ama hiçbir zaman aman ben şunu seviyorum onun gibi giyineyim aman şu şöyle yapmış güzel olmuş ben de öyle yapayım diye sahneye çıkmadım. Kafama göre giyinir kafama göre çıkarım ama kimseye de benzemem. Bu konuyu lütfen saptırmayın konumuz da bu değil ayrıca bu cevabı android583'e yazıyorum. MAKİNE grubuyla hiçbir ilgisi yoktur Teşekkürler.

Ayrıca şu konuya da açıklık getireyim benim bu foruma mesaj yazmamın amacı kimseye b.k atmak değil. Zaten bunu yapmak beni bırakın kimsenin haddine değil. Benim bu foruma mesaj yazmamın amacı sadece MAKİNE adlı grubun ne yaptığını merak etmemdendir. Benim düşüncelerimin ne derece doğru olduğunu görmek istememdir. hatta ilk yazdığım mesajımın sonunu okursanız bunu da anlarsınız zaten.
Umarım MAKİNE birgün Ankara'ya gelir veya ben İzmir'e gelirim de görüşlerim değişir -ki yazılanlara bakılırsa benim MAKİNE hakkındaki görüşlerim biraz yanlış-.
Herkese kolay gelsin görüşmek üzere...

makineyle daha doqrusu o günkü in progress le tanışmamızın üstünden bugün tam 1 sene geçti:)iyi ki o gün eskişehire geldiniz,biz de şansına sizi dinlemeye geldik.çok güzel bi yılbaşıydı ve özellikle çok süper bir doqum günü hediyesiydi:)resmen hayranınız oldum,her konserinize yetişmeye çalışıyoruz yahuuu...
yeni yılınız kutlu olsun,nice başarılı yıllara:))))

hepinizin yeni yılını kutlarım arkadaşlar..birde kurban (!) bayramınızı tabi..2007'nin herkese saglık,huzur,şans,para ve başarı getirmesini temenni ediyorum..gözlerinizden öpüyorum.. :))

Soner - PuncH

Geri